sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
مشارکت بین‌المللی در حقوق انسانی و میراث بین‌فرهنگی

مشارکت بین‌المللی در حقوق انسانی و میراث بین‌فرهنگی | International Cooperation on Human Rights and International Heritage

دانشگاه بلونیا

رتبه 154 
ایتالیا, بولونیا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

اهداف رشتۀ تحصیلی

این رشته تحصیلی به وضوح یک برنامه تحصیلی چند‌رشته‌ای با هدف توسعه دانشجویان در زمینه‌های مختلف مشارکت و توسعه بین‌المللی می‌باشد. از دانشجویان خواسته می‌شود که از پیشینه‌های تحصیلی متنوعی برخوردار باشند، اما با توجه به اهداف اصلی این رشته، آموزش و توسعه مهارت‌های تحلیلی و روش‌شناسی برای مدیریت مسائل بین‌المللی و پوشش مسائل مختلفی که به توسعه بین‌المللی ارتباط دارند، در اولویت قرار دارد.

اهداف اصلی این رشته عبارتند از

1. وسعت دادن توانایی‌های ادراکی و تحلیلی دانشجویان: این برنامه به دانشجویان کمک می‌کند تا افق دیدهای خود را گسترش دهند و قادر به تحلیل مسائل پیچیده و چند‌بعدی مشارکت و توسعه بین‌المللی شوند.

2. تجهیز دانشجویان به مهارت‌های آکادمیک و حرفه‌ای: این رشته مهارت‌های لازم برای مدیریت پروژه‌های توسعه جهانی در محیطهای پیچیده و بین‌فرهنگی را ارتقاء می‌دهد.

3. قادر‌ساختن دانشجویان به مدیریت پروژه‌های توسعه بین‌المللی: دانشجویان با انجام پروژه‌ها و پژوهش‌های مرتبط با مسائل بین‌المللی، مهارت‌های مدیریت پروژه و توسعه را تجربه می‌کنند.

4. حوزه علاقه‌مندی اصلی: این رشته تاکید بر متغیرهای تاریخی و ژئوپلتیکال در مناطقی خاص می‌کند که اهمیت استراتژیک برای مشارکت و توسعه بین‌المللی دارند، از جمله اتحادیۀ اروپا و اروپای مرکزی و شرقی، کشورهای آسیای شرقی و منطقه اروپایی- مدیترانه‌ای.

در مجموع، این رشته تحصیلی به دانشجویان فرصتی فراهم می‌کند تا در زمینه مشارکت و توسعه بین‌المللی تخصصی شوند و در مسائل پیچیده جهانی و مسائلی که تأثیر ژئوپلیتیکی دارند، دخالت داشته باشند.

فرصت‌های شغلی

متخصصان مشارکت توسعه و روش‌های بر اساس حقوق انسانی در حوزه‌های مختلفی از توسعه و حقوق بشر نقش دارند. در زیر توضیحات بیشتری در مورد هر یک از این نقش‌ها آمده است:

1. متخصص مشارکت توسعه:

  • توسعۀ اجتماعی و اقتصادی: این متخصصان به ترتیب برای ارتقاء توسعه اجتماعی و اقتصادی در کشورها و مناطق مختلف کار می‌کنند. آن‌ها برنامه‌ها و پروژه‌هایی طراحی می‌کنند که به بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی افراد و جوامع کمک می‌کنند.

  • حل تعارضات با صلح: متخصصان مشارکت توسعه به عنوان واسطه‌ها و میانجی‌ها در حل تعارضات با صلح نقش دارند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا اختلافات و تنش‌ها را به صورت صلح‌آمیز و منصفانه حل کنند تا به توسعه پایدار کمک کنند.

  • محافظت از حقوق انسانی: این متخصصان به محافظت از حقوق انسانی افراد و جوامع در معرض خطر می‌پردازند. آن‌ها برنامه‌ها و اقداماتی انجام می‌دهند تا از تجاوز به حقوق انسانی جلوگیری کنند و افراد را در مواجهه با تهدیدها و خطرات محافظت کنند.

2. متخصص روشی بر اساس حقوق انسانی:

  • محافظت از افراد مستثنی و به حاشیه‌رانده شده: این متخصصان نقش مهمی در محافظت از افرادی که به دلیل عوامل مختلفی مثل نژاد، جنسیت، اعتقاد دینی یا ملیت به حاشیه‌رانده شده‌اند، ایفا می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند تا حقوق این افراد را تضمین کنند و از تبعیض علیه آن‌ها جلوگیری کنند.

  • توسعه انسانی پایدار: این متخصصان به طراحی برنامه‌ها و پروژه‌هایی می‌پردازند که به توسعۀ انسانی پایدار و بهبود شرایط زندگی افراد کمک می‌کنند. آن‌ها از منظری گسترده به جامعۀ مدنی، مراجع محلی و بین‌المللی نگاه می‌کنند و راهکار

هایی ارائه می‌دهند که به توسعه انسانی و توسعه جامعه کمک می‌کنند.

  • تضمین دموکراتیک: متخصصان روشی بر اساس حقوق انسانی به ایجاد و تقویت فرایندهای دموکراتیک و مشارکت شهروندی در جوامع کمک می‌کنند. آن‌ها معتقدند که توسعه باید به همراه دموکراسی و حقوق انسانی حرکت کند.

این دو نقش متخصصان در توسعه و حقوق بشر می‌توانند تاثیر بسزایی در بهبود شرایط جهانی داشته باشند و به تحقق توسعه پایدار و عادلانه کمک کنند.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name