sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه ورونا ایتالیا

داشنگاه ورونا

رتبه 801 
ایتالیا, ورونا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 1,000 یورو
دپارتمان13
مقاطع تحصیلیکارشناسی ارشد
رشته11
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه ورونا ایتالیا

دانشگاه ورونا یک دانشگاه دولتی در ایتالیا است. برای این دانشگاه تحقیق و پژوهش یک عنصر مهم برای توسعه و پیشرفت در زمینه اجتماعی و اقتصادی است؛ راهی برای آسان کردن زندگی و افزایش کیفیت زندگی جامعه جهانی.

یکی از نقاط قوت دانشگاه ورونا توانایی آن در همگام شدن با تحقیقات پیشرفته و کاربردی و گرفتن ارتباط بین رشته‌ای برای این موضوع است.

دانشگاه ورونا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی را دارند، برنامه‌هایی را در نظر گرفته تا بتوانند با توجه رشته مورد نظر خود، اقدام به تحصیل در کشورهای غیر ایتالیا را داشته باشند.

دانشگاه ورونا با داشتن 2 کتابخانه مرکزی و 5 کتابخانه دیگر در پردیس‌های آن، به دانشجویان خدمات جستجو و پژوهشی از طریق کتابخانه را ارائه داده است. بعضی از این کتابخانه‌ها تمام روزهای هفته به دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند و حتی تا نیمه‌های شب باز هستند.

علاوه بر این، دانشگاه ورونا مراکز ورزشی با انواع تجهیزات و امکانات را به دانشجویان ارائه داده است.

طبق اعلام دانشگاه ورونا، 83% دانشجویان فارغ‌التحصیل از کارشناسی ارشد با موفقیت توانسته‌اند اشتغال پیدا کنند. دانشگاه ورونا با ارائه سرویس کاریابی به دانشجویان، کمک شایانی به اشتغال‌زایی آنها کرده است.

شرکت‌های خصوصی و دولتی از طریق همکاری با دانشگاه ورونا می‌توانند برای تحقیق و پژوهش با دانشجویان دانشگاه همکاری کنند.

سرویس خوابگاه و اتاق از طرف دانشگاه فراهم شده و دانشجویان بین‌المللی و داخلی می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه از این سرویس استفاده کنند.

رتبه‌بندی دانشگاه ورونا ایتالیا

بر اساس سنجش QS World University Ranking، در سال 2022 دانشگاه ورونا جایگاهی بین 850-801 در میان دانشگاه‌های جهان دارد.

رتبه‌بندی بر اساس رشته

  • پزشکی:350-301
  • علوم زیستی و پزشکی: 370
  • علوم بیولوژیکی:550-501

آمار دانشجویان ثبت‌نامی و فارغ‌التحصیل در دانشگاه ورونا ایتالیا

بر اساس آمار USTAT در سال 2022/2021 تعداد کل دانشجویان دانشگاه ورونا 23937 نفر ثبت شده است. از این تعداد، 1074 دانشجو خارجی بودند.

همینطور این دانشگاه اعلام کرد که در سال 2023 تعداد دانشجویان ثبت نامی 29300 گزارش شده که بیانگر کیفیت بالای این دانشگاه از جهت افزایش توجه متقاضیان به این دانشگاه شده است.

همچنین تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه ورونا ایتالیا در سال 2021, 5132 نفر می‌باشد.

پس از فارغ‌التحصیلی

بر اساس AlmaLaurea در سال 2022 نرخ اشتغال دانشگاه ورونا 66.9% گزارش شده است. برای مردان 65.2% و برای زنان 67.7% ثبت شده است.

60.3% از فارغ‌التحصیلان شاغل اعلام کرده‌اند که توانایی‌ها و مهارت‌هایی که در دانشگاه کسب کرده‌اند بسیار در کار به آنها کمک است.

در سال 2022 میانگین حقوق این شاغلان 1318 یورو گزارش شده است.

کارمندان و خدمه دانشگاه ورونا

طبق آمار USTAT در سال 2021 تعداد کامندان بخش آموزشی و تحقیق در دانشگاه ورونا 1797 نفر بوده که 39.8% از آنها به صورت قراردادی مشغول به کار بودند. در ادامه، تعداد کارمندان و خدمه بخش غیرآموزشی 780 نفر گزارش شده است.

تعداد رشته‌ها دانشگاه ورونا ایتالیا

مقطع کارشناسی ۴۳ رشته مقطع کارشناسی ارشد ۳۸ رشته مقطع دکتری ۱۷ رشته

شهریه دانشگاه ورونا

قسط اول شهریه دانشگاه ورونا ایتالیا برای همه دانشجویان متقاضی هر رشته 184 یورو می باشد. اما ممکن است بر اساس نیاز های رشته تحصیلی مورد نظر این مقدار تا 350 یورو افزایش یابد.

به طور کلی در کشور ایتالیا ، شهریه دانشگاه ها بر اساس درامد خانواده (dsu ) محاسبه می شود. و این محاسبه ممکن است برای یک دانشجو ، شهریه را در دو قسط یا فقط یک قسط و یا در حالت حداکثر 4 قسط انجام دهد.

حداکثر شهریه برای دانشجویانی که درامد خانوادشان را به دولت اعلام نکرده اند یا بیشتر از 55000 یورو در سال باشد، 3152 یورو در سال می باشد.

برای دانشجویان ایرانی که در خواست بورسیه می دهند، همیشه شهریه دانشگاه چیزی بین 156 تا 200 یورو در یک قسط که برای ثبت نام دانشگاه اجباری است ، پرداخت خواهد شد.

و اما اگر دانشجوی ایرانی ،در خواست بورسیه ندهد ، طبق اساسنامه دولت ایتالیا مبنی بر درامد سایر کشور ها مبلغی ثابت به عنوان مثال 400 یورو و یا بیشتر در دو قسط از دانشجو دریافت خواهد شد.

بورسیه و کمک‌های مالی دانشگاه ورونا

بورسیه استانی ونتو: این بورسیه به تمام دانشجویان در هرمقطع تعلق میگیرد. مقدار این بورسیه بازه ای از 2854 یورو تا 7081 یورو دارد و معمولا در دوقسط زمستانه و تابستانه ( دی ماه و مرداد ماه ) به دانشجو پرداخت میشود. همچنین این بورسیه ، امکان استفاده از محل سکونت یا با تخفیف یا رایگان را به دانشجو میدهد. این بورسیه امکان استفاده از یک یا دو وعده غذایی رایگان را به صورت روزانه برای دانشجو فراهم می آورد.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name