sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا

رتبه 349 
ایتالیا, پیزا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 156 یورو
دپارتمان20
مقاطع تحصیلیکارشناسی / کارشناسی ارشد
رشته16
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه پیزا ایتالیا

دانشگاه پیزا یک دانشگاه دولتی است که رسماً در سال 1343 تأسیس شد درحالی که برخی از محققان معتقدند که این دانشگاه از قرن 11 میلادی شروع به کار کرده است. اولین شواهدی از یک "استودیوم" در پیزا به سال 1338 باز می‌گردد، زمانی که حقوقدان معروف مانند رانییری آرسندی، از بلونیا به پیزا برای کار در این دانشگاه آمد. او به همراه بارتولو دا ساسوفراتو، یک مربی حقوق مدنی، توسط شهرداری برای تدریس دروس عمومی استخدام شدند.

رنکینگ دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا هر ساله در بالاترین رتبه‌های رتبه‌بندی‌های بین‌المللی معتبر، هم از نظر دانشگاه‌ و هم از نظر موضوعات، قرار می‌گیرد. در این رتبه بندی، دانشگاه پیزا میان رتبه‌های 200 تا 400 جهانی و هفتمین دانشگاه برتر ایتالیا قرار می باشد. جایگاه دانشگاه پیزا در رقابت هایی که عملکرد آموزشی اهمیت بیشتری دارد ، مانند رتبه‌بندی‌های جهانی ARWU و NTU و همچنین در رتبه‌بندی‌های QS و THE "بر اساس موضوع ، بیشتر خود را نشان داده. در رتبه‌بندی‌ها بر اساس موضوع، دانشگاه پیزا اغلب بین 100 رتبه برتر جهانی در باستان‌شناسی، علوم کلاسیک‌، علوم کامپیوتر، فیزیک، علوم دامپزشکی و در میان دانشگاه‌های برتر ایتالیا برای همین موضوعات قرار می‌گیرد.

شهریه دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا همانند باقی دانشگاه های دولتی ایتالیا، شهریه خود را بر اساس شرایط مالی دانشجویان میسنجد. و معمولا در چهار قسط از دانشجو گرفته میشود. قسط اول که هنگام ثبت نام دانشجو باید پرداخت شود ، مبلغی معادل 356 یورو می باشد که برای تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع اجباری است. درصورت بورسیه شدن دانشجو در هر مقطعی ، از سال دوم به بعد ، دانشجویان باید مبلغ 200 یورو را پرداخت کنند.

البته باید گفت که دانشجویانی که دارای ناتوانی جسمی بالای 66 درصد هستند، از پرداخت شهریه معاف می شوند. و دانشجویانی که ناتوانی مالی دارند ، باید فقط یا قسط اول شهریه و یا قسط اول و دوم را پرداخت کنند. اما مقدار کامل شهریه برای باقی دانشجویان 2400 یورو می باشد.

تعداد دانشجویان دانشگاه پیزا ایتالیا

بر اساس داده های سازمان آمار وزارت علوم ایتالیا ، تعداد دانشجویان دانشگاه پیزا در سال دو هزار و بیست و یک ، 58399 نفر می باشد. از این تعداد 30125 نفر آن زن و 2482 نفر هم را دانشجویان خارجی تشکیل داده است. تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه در سال 2021 معادل 7717 نفر است که چهار هزارو یازه نفر آن را بانوان و 221 نفر نیز دانشجویان خارجی تشکیل داده اند.

پس از فارغ التحصیلی

آمار شغلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیزا بر اساس داده های almalaurea بیان می کند که حدود 66 درصدشان در بخش خصوصی و حدود 30 درصد نیز در بخش دولتی مشغول به کار شده و حدود 3 درصد انان نیز در سازمان های non-profit استخدام شده اند.

جالب است بدانیم که حدود 18 ونیم درصد این دانشجویان در بخش های صنعتی و مهندسی مشغول به کار شده و از میان شغل های ارائه شده در این بخش مانند مهندسی کامیپوتر و حمل ونقل و... بیشتر میزان در بخش تجارت صنعتی فعالیت دارند.

تعداد رشته های دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا به طور کلی دارای 20 دپارتمان می باشد که حدود 282 رشته درسی را در خود جای داده است.

ازاین تعداد:

  • 59 رشته در مقطع کارشناسی
  • 73 رشته در مقطع کارشناسی ارشد
  • 9 رشته کارشناسی ارشد یکپارچه
  • 25 رشته دکترا
  • و دارای 67 مستر یک ساله است.

دانشگاه پیزا در میان این رشته ها ، 2 رشته در مقطع لیسانس ، 16 رشته در مقطع ارشد و بیش از 25 رشته در مقطع دکترا را به زبان انگلیسی تدریس می کند.

بازه های اپلای

بازه های اپلای دانشگاه پیزا بر اساس محل زندگی دانشجویان متغیر است. به عنوان مثال، پذیرش دانشگاه پیزا برای دانشجویانی که از ایتالیا اقدام می کنند ، در رشته هایی که ظرفیت محدودی دارند ، معمولا از 27 مارچ تا 25 آگوست همان سال تحصیلی می باشد. در حالی که دانشجویان ساکن خارج از ایتالیا ، میتوانند از 10 فوریه تا 10 مارچ به اپلای برای رشته های این دانشگاه بپردازند.

چنانچه رشته مورد نظر دانشجو یک رشته بدون محدودیت ظرفیت باشد ؛ معمولا بازه زمانی تعریف شده از طرف دانشگاه بین 27 جولای تا 2 اکتبر سال تحصیلی است.

تعداد کار کنان دانشگاه پیزا

بر اساس داده های خود دانشگاه پیزا ، تعداد کارکنان تحصیلی و تحقیقاتی 1500 نفر که 437 نفر را بانوان و کارکنان تکنیکال و مدیریتی 1560 نفر که 1035 نفر را بانوان تشکیل میدهند، گزارش شده است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پیزا ایتالیا

دانشگاه پیزا دارای دو نوع بورسیه تخصصی خود می باشد که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در همه مقاطع بورسیه می کند.

  • بورسیه دانشگاه پیزا: بر اساس سطح علمی دانشجو به صورت سالانه اعطا می شود که برای سال اول همه دوره های کارشناسی و ارشد مبلغی حدود 6500 یورو و معافیت از شهریه می باشد. این دانشگاه ، دانشجویان سال دوم ارشد را با مبغلی حدود 8 هزار یورو و 50 درصد معافیت از شهریه بورس می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه فرمایید.
  • بورسیه استانی توسکانی: سالانه دانشجویان این دانشگاه ، میتوانند با اپلای این بورسیه ، از خوابگاه ، وعده غذایی رایگان در سلف دانشگاه و همینطور پرداخت سالانه حدود 4720 یورو بهره مند شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اقدام این لینک را مطالعه فرمایید.
پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name