sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه سیه‌نا

رتبه 721 
ایتالیا, سیه نا 
اپلیکیشن فی 40 یورو
شهریه ترم 821 یورو
دپارتمان14
مقاطع تحصیلیکارشناسی ارشد
رشته17
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه سیه نا یا همان ( دانشگاه Siena) یک دانشگاه با تاریخچه غنی و سنت بزرگ دانش آموزی است که همزمان به تحقیق و نوآوری نیز معتهد می باشد.

در طول هشت قرن فعالیت، دانشگاه سیه نا ، در هر حوزه مطالعاتی دانش تولید کرده و امروز یکی از دانشگاه‌های دولتی است که بالاترین نتایج نوآورانه در تحقیق، آموزش و خدمات را ارائه می‌دهد.

در قرن بیستم شاهد رشد مداوم این دانشگاه بوده ایم. از چهارصد دانشجوی ثبت‌نامی در دوران میان دو جنگ جهانی به بیش از 20 هزار دانشجو در این چند سال اخیر افزایش یافته است. همزمان، تعداد دانشکده‌ها نیز افزایش یافته است: به دانشکده‌های تاریخی پزشکی و جراحی و حقوق، داروسازی (1933)، علوم ریاضی، فیزیک و طبیعی (1962)، اقتصاد (1966)، ادبیات و فلسفه آرتزو (که در 1969 به عنوان مدرسه تاسیس شده است)، ادبیات و فلسفه (1970)، مهندسی (1992) و علوم سیاسی (1997) اضافه شده‌اند. ( "Cor Magis Tibi Saena Pandit") که یعنی سیه نا قلب خود را برای تو از دروازه ای بیشتر باز میکند ، در ورودی پورتا کامولیا به مرکز شهر ، به استقبال مسافران می رود.

رنکینگ دانشگاه سیه نا

دانشگاه سیه نا در سال 2022 رتبه اول بین دانشگاه‌های متوسط و در رتبه دوم بین تمام دانشگاه‌های دولتی عمومی در رتبه‌بندی Censis-Repubblica را کسب کرده است.

همچنین دانشگاه سیه نا در رتبه اول برای خدمات، ساختمان‌ها و بین‌المللی‌سازی بین دانشگاه‌های متوسط طبق همان رنکینگ Censis-Repubblica قراره گرفته است.

رشته های دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه سیه نا ایتالیا دارای 14 دپارتمان و در مجموع 92 رشته تحصیل برای ارائه دارد. از این میان 33 رشته به لیسانس و 36 رشته به ارشد هستند. نا گفته نماند که از این میان 18 رشته آن به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه سیه نا کجاست؟

دانشگاه سیه نا در شهر سیه نا که در قلب توسکانی و در میان منظره‌ای کوهپایه‌ای وسیع قرار دارد واقع شده است. این شهر قرون وسطایی که بر روی سه تپه‌ی شیب‌دار ساخته شده و با دیوارهای باستانی احاط شده است؛ با شعار لاتین

شهریه دانشگاه سیه نا

قسط اول شهریه همه دانشجویان متقاضی هر رشته 156 یورو می باشد. اما ممکن است بر اساس نیاز های رشته تحصیلی مورد نظر این مقدار تا 200 یورو افزایش یابد.

به طور کلی در کشور ایتالیا ، شهریه دانشگاه ها بر اساس درامد خانواده (dsu ) محاسبه می شود. و این محاسبه ممکن است برای یک دانشجو ، شهریه را در دو قسط یا فقط یک قسط و یا در حالت حداکثر 4 قسط انجام دهد.

حداکثر شهریه برای دانشجویانی که درامد خانوادشان را به دولت اعلام نکرده اند یا بیشتر از 100000 یورو در سال باشد، از 2200 یورو در رشته های انسانی و جامعه شناسی تا 2952 یورو در رشته های بهداشت در سال می باشد.

برای دانشجویان ایرانی که در خواست بورسیه می دهند، همیشه شهریه دانشگاه چیزی بین 156 تا 200 یورو در یک قسط که برای ثبت نام دانشگاه اجباری است ، پرداخت خواهد شد.

و اما اگر دانشجوی ایرانی ، در خواست بورسیه ندهد ، طبق اساسنامه دولت ایتالیا مبنی بر درامد سایر کشور ها ، مبلغی ثابت به عنوان مثال 400 یورو و یا بیشتر در دو قسط از دانشجو دریافت خواهد شد.

بازه های اپلای

ددلاین دانشگاه سیه نا به چند دسته تقسیم میشود:

  • رشته هایی که آزمون ورودی دارند: رشته هایی مانند دندان پزشکی و.... که دارای آزمون ورودی هستند ، معمولا برای اپلای از 19 سپتامبر باز شده و تا 29 سپتامبر ادامه خواهد داشت. در این حالت ، دانشجو باید با مراجعه به وبسایت universitaly ( وزارت علوم ایتالیا) برای ثبت نام در آزمون ورودی اقدام کرده و در پایان در روز 19 اکتبر و پس قبولی در امتحان ، بتواند در دانشگاه ثبت نام کند.
  • رشته هایی که ظرفیت محدودی برای پذیرش ندارند: این رشته ها معمولا از چهارم جولای باز شده و تا 22 دسامبر ادامه دارد. تصور کنین که شما حتی میتوانید چند ماه پس از شروع رشته هم در رشته ثبت نام کنین.
  • رشته هایی که دارای ظرفیت محدود در پذیرش دارند: این رشته ها دارای بازه اپلای می باشند و رشته با رشته ممکن است متفاوت باشد اما معمولا از ماه جون این مدت زمان باز شده و تا جولای یا سپتامبر ادامه پیدا کند. ( این حالت بر هر دو نوع رشته های لیسانس و ارشد صدق میکند.)

تعداد دانشجویان

تعداد دانشجویان دانشگاه سیه نا بر اساس سایتش 16342 نفر گزارش شده است که از این تعداد 9844 نفر را بانوان و حدود 1600 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. همینطور از این تعداد امسال 3161 نفر توانسته اند با موفقیت فارغ التحصیل شوند.

پس از فارغ التحصیلی

جالب است که بدانید نرخ بیکاری دانشجویان سیه نا 11.7 درصد گزارش شده و با توجه به داده های آماری ، میزان علاقه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به مشاغل دولتی و حکومت داری ، مشاغل تخصصی در زمینه های فکری و ایده پردازی مانند مدیریت ، مشاغل فنی و مشاغل اجرایی در کار دفتری بیشترین حد را داشته است.

فارغ التحصیلان دانشگاه سیه نا ایتالیا ، از زمان فارغ التحصیلی تا پیدا کردن اولین شغل خود در بازار کار ، به صورت میانگین حدود دو ماه و نیم زمان صرف کرده اند و حدود 14.28 درصدشان نیز قبل از اینکه فارغ التحصیل شوند ، شغل خود را پیدا کرده بودند.

تعداد کارکنان دانشگاه سیه نا

تعداد کارکنان دانشگاه سیه نا به صورت کلی 5278 نفر گزارش شده که از این تعداد 2568 نفر را بانوان تشکیل داده اند. که ازاین تعداد در مجموع 632 نفر استاد و 836 نفر کارمند دارد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه سیه نا

دانشگاه سیه نا تعداد قابل توجهی بورسیه تحصیلی در مقاطع دکترای پیوسته دندان پزشکی و پروتز دندانی و همینطور پزشکی دارد. این بورسیه ها دانشجویانی را که معدلی بالای 28 از 30 دارند را بورسیه میکند.

علاوه بر این ، بورسیه استانی توسکانی با فراهم کردن محل سکونت رایگان ، وعده غذایی رایگان و همینطور صفر کردن شهریه ، دانشگاه را به مقصد مناسبی برای دانشجویان فراهم کرده. این بورسیه همچنین مبلغی به اندازه 4720 یورو را نیز در دو قسط زمستانه و تابستانه واریز خواهد کرد.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name