sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه کالیاری
دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری

رتبه - 
ایتالیا, کالیاری 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
دپارتمان15
مقاطع تحصیلیکارشناسی ارشد
رشته3
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه کالیاری ایتالیا

دانشگاه کالیاری یک دانشگاه دولتی در ایتالیا است. دانشگاه کالیاری، با میراث غنی و امکانات مدرن، به عنوان یک دانشگاه با آموزش عالی و نوآوری‌های تکنولوژیکی عمل می‌کند.

دانشگاه کالیاری دارای 5 آزمایشگاه آموزشی پیشرفته است. این آزمایشگاه‌ها مجهز به ابزارها با تکنولوژی بالا هستند که در آموزش نوآورانه در رشته‌های مختلف استفاده می‌شوند.

12 کتابخانه مجهز وجود دارد که در سراسر دانشگاه کالیاری قرار دارند و نیازهای مختلف دانشگاهی را برآورده می‌کنند.

در دانشگاه کالیاری با 13 آزمایشگاه کامپیوتر، دانشجویان به منابع محاسباتی پیشرفته برای اهداف دانشگاهی و تحقیقاتی دسترسی دارند.

علاوه بر این، 15 اتاق مطالعه اختصاصی محیطی مناسب برای یادگیری متمرکز و بحث‌های گروهی فراهم می‌کند.

باغ گیاه شناسی دانشگاه کالیاری با وسعت بیش از 5 هکتار یک پناهگاه غنی از تنوع زیستی است. این باغ یکی از امکانات منحصر به فرد این دانشگاه است.

دانشگاه کالیاری یک بیمارستان هم دارد که در آن فعالیت‌های پزشکی را با تحقیقات علمی و آموزش دانشگاهی ادغام کرده اند.

دانشگاه کالیاری یک مرکز ورزشی برای دانشجویان خود فراهم کرده تا در کنار تحصیل، به ورزش و سلامت هم اهمیت داده شود.

دانشگاه در سه حوزه اصلی تحقیقاتی پیشگامانه انجام می دهد: زیست پزشکی، شیمیایی و فیزیک.

این تحقیقات شامل همکاری‌های بین شرکت‌ها و موسسات و دانشگاه‌های دیگر با این دانشگاه، یا همکاری‌های بین رشته‌ای می‌شود.

رتبه‌بندی دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی به رتبه 684 دست یافته است، که در این میان با دیگر دانشگاه‌ها مشترک می‌باشد. در میان دانشگاه‌های اروپا، این دانشگاه رتبه 277 و در ایتالیا رتبه 41 را کسب کرده است. در زمینه‌های تخصصی، دانشگاه کالیاری در شیمی رتبه 660، در پزشکی بالینی رتبه 734، در علوم کامپیوتر رتبه 542، در مهندسی الکتریک و الکترونیک رتبه 461، در مهندسی رتبه 548، در علوم اعصاب و رفتار رتبه 354 و در فیزیک رتبه 485 را دارا می‌باشد، که برخی از این رتبه‌ها نیز با دانشگاه‌های دیگر مشترک است.

آمار دانشجویان ثبت‌نامی و فارغ‌التحصیل در دانشگاه کالیاری ایتالیا

بر اساس آمار USTAT در سال 2022/2021 تعداد کل دانشجویان دانشگاه کالیاری 24373 نفر ثبت شده است. از این تعداد، 369 دانشجو خارجی بودند.

همچنین تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه کالیاری ایتالیا در سال 2021, 3673 نفر می‌باشد.

پس از فارغ‌التحصیلی

بر اساس AlmaLaurea در سال 2022 نرخ اشتغال دانشگاه کالیاری 51.5% گزارش شده است. برای مردان 51.3% و برای زنان 51.7% ثبت شده است.

65.2% از فارغ‌التحصیلان شاغل اعلام کرده‌اند که توانایی‌ها و مهارت‌هایی که در دانشگاه کسب کرده‌اند بسیار در کار به آنها کمک است.

در سال 2022 میانگین حقوق این شاغلان 1272 یورو گزارش شده است.

کارمندان و خدمه دانشگاه کالیاری

طبق آمار USTAT در سال 2021 تعداد کامندان بخش آموزشی و تحقیق در دانشگاه کالیاری 1320 نفر بوده که 14.4% از آنها به صورت قراردادی مشغول به کار بودند. در ادامه، تعداد کارمندان و خدمه بخش غیرآموزشی 886 نفر گزارش شده است.

تعداد رشته‌ها دانشگاه کالیاری ایتالیا

تعداد کل رشته های دانشگاه کالیاری 83 عدد می باشد که از این تعداد 40 رشته در مقطع لیسانس و 37 رشته در مقطع ارشد وجود دارند.

شهریه دانشگاه کالیاری ایتالیا

قسط اول شهریه همه دانشجویان متقاضی هر رشته 156 یورو می باشد. اما ممکن است بر اساس نیاز های رشته تحصیلی مورد نظر این مقدار تا 200 یورو افزایش یابد.

به طور کلی در کشور ایتالیا ، شهریه دانشگاه ها بر اساس درامد خانواده (dsu ) محاسبه می شود. و این محاسبه ممکن است برای یک دانشجو ، شهریه را در دو قسط یا فقط یک قسط و یا در حالت حداکثر 4 قسط انجام دهد.

حداکثر شهریه برای دانشجویانی که درامد خانوادشان را به دولت اعلام نکرده اند یا بیشتر از 87.723,05 یورو در سال باشد، 3444 یورو در سال می باشد.

برای دانشجویان ایرانی که در خواست بورسیه می دهند، همیشه شهریه دانشگاه چیزی بین 156 تا 200 یورو در یک قسط که برای ثبت نام دانشگاه اجباری است ، پرداخت خواهد شد.

بورسیه و کمک‌های مالی دانشگاه کالیاری

ورسیه استانی ارسو : این بورسیه به تمام دانشجویان در هرمقطع تعلق میگیرد. مقدار این بورسیه بسته به استان متفاوت است و در این استان 6656 یورو و معمولا در دوقسط زمستانه و تابستانه ( دی ماه و مرداد ماه ) به دانشجو پرداخت میشود. همچنین این بورسیه ، امکان استفاده از محل سکونت یا با تخفیف یا رایگان را به دانشجو میدهد. این بورسیه امکان استفاده از یک یا دو وعده غذایی رایگان را به صورت روزانه برای دانشجو فراهم می آورد.

بازه اپلای دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری برای یک سری از رشته های لیسانس و پزشکی، بازه ای برای آزمون های ورودی تعریف کرده است که بسته به رشته ممکن است متغیر باشد اما عموما این آزمون های ورودی در سپتامبر انجام خواهند شد.

این دانشگاه برای رشته های ارشد، طبق تعریفی که از دانشجویان برحسب اروپایی و غیراروپایی بودنشان دارد، تمییزی قائل شده است که بدین گونه تعریف کرده اند:

ددلاین دانشگاه کالیاری برای رشته های ارشد بدون محدودیت در ظرفیت عموما تا اوایل سپتامبر باز است. اما دانشجویان غیراروپایی و مخصوصا ایرانیان باید بدانند که براساس فرمان دولتی 25 جولای سال 1998 شماره 286 مبنی برصدور ویزا، باید درخواست یونیورس ایتالی خود را تا 31 جولای در برخی دانشگاه ها و یا 30 نوامبر درخواست ویزا را در سفارت ایتالیا ارائه دهند.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name