sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه ساساری
دانشگاه ساساری

دانشگاه ساساری

رتبه - 
ایتالیا, ساساری 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
دپارتمان11
مقاطع تحصیلیکارشناسی ارشد
رشته7
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه ساساری ایتالیا

دانشگاه ساساری با مرکز اصلی خود در شهر ساساری و دوره‌های تحصیلی در شهرهای الگرو، اولبیا، نوورو و اوریستانو ارائه داده است، با جمعیت تقریبی 13،000 دانشجو، تاسیس شده است.با ده دپارتمان و بیش از 650 اساتیدی که از دانشگاه‌های مختلف ایتالیا به این دانشگاه آمده‌اند، دانشگاه ساساری آموزش‌های حضوری و آنلاین (آموزش الکترونیکی و تله‌آموزش) در زمینه‌های علمی ارائه می‌دهد.

تنوع و گستره آموزشی این دانشگاه چشمگیر است: دوره‌های کارشناسی سه ساله، دوره‌های کارشناسی ارشد - که دو تا از آن‌ها بین‌المللی هستند -، دوره‌های مستر، مدارس تخصصی و دوره‌های دکتری تحقیقاتی. دانشگاه بر بیش از 40 مرکز تحقیقاتی چندرشته‌ای و 12 کتابخانه استناد دارد، و با ارائه گزینه‌های متعددی برای آموزش عملی در رشته‌های پزشکی، از روابط همکاری با تقریباً 500 دانشگاه که در برنامه اراسموس شرکت می‌کنند، بهره می‌برد.

رتبه بندی دانشگاه ساساری ایتالیا

دانشگاه ساساری با رتبه 954 در جهان، کارکرد خود را بهبود بخشیده است؛ در ارزیابی قبلی، این دانشگاه در رتبه 971 قرار داشت و با توجه به فعالیت‌های تحقیقاتی خود (که در رتبه 908 قرار گرفته است) موقعیت بهتری کسب کرده است. دانشگاه ساساری از ایتالیا با افتخار در رتبه 11 جهانی قرار گرفته و برترین دانشگاه ایتالیا است، پس از آن دانشگاه‌های پادوا (رتبه 170), میلان (رتبه 179) و بولونیا (رتبه 181) قرار دارند.

مرکز رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (CWUR) یک سازمان مشاوره مهم است که به ارگان‌های دولتی و دانشگاه‌ها کمک می‌کند تا نتایج آموزشی و تحقیقاتی خود را بهبود بخشند. این سازمان، رتبه‌بندی‌های معتبر علمی منتشر می‌کند و به دلیل شفافیت، بی‌طرفی و سازگاری خود شناخته شده است، که از اعتماد دانشجویان، اعضای هیئت علمی، مدیران دانشگاه‌ها و مقامات دولتی سراسر جهان برخوردار است.

تعداد دانشجویان دانشگاه ساساری

در سال تحصیلی 2021/2022، دانشگاه ساساری شاهد پذیرش 1,963 دانشجو بوده که از این تعداد، 1,184 نفر زن و 38 نفر خارجی بوده اند. این در حالی است که تعداد کل دانشجویان این دانشگاه 12,707 نفر بوده که از بین آنها 7,955 نفر زن و 273 نفر از کشورهای دیگر هستند. همچنین در همان سال تحصیلی، 2,308 دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند که از این تعداد 1,555 نفر زن و 54 نفر را تشکیل داده اند.

پس از فارغ التحصیلی

براساس آمار به دست آمده از سایت Almalaurea ، مشخص می‌شود که فارغ‌التحصیلان در میان چهار گروه مختلف تحصیلی، تمایل متفاوتی به ورود به بخش‌های مختلف کاری دارند. بیشترین علاقه‌مندی به فعالیت در بخش دولتی (53 درصد) مربوط به فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد دو ساله است. این در حالی است که فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد یکپارچه و دوره کارشناسی ارشد دو ساله به ترتیب 25.9 درصد و 36.9 درصد علاقه به فعالیت در بخش دولتی دارند.

از سوی دیگر، فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد یکپارچه با 62.5 درصد بیشترین علاقه‌مندی را به فعالیت در بخش خصوصی نشان داده‌اند. این در حالی است که فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی با 58 درصد و فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد دو ساله با 45.6 درصد علاقه به فعالیت در بخش خصوصی دارند. در بین فارغ‌التحصیلان این چهار گروه، بیشترین علاقه‌مندی به فعالیت در بخش غیرانتفاعی (11 درصد) مربوط به فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد یکپارچه است، که نشان‌دهنده تمایل بیشتر این گروه از فارغ‌التحصیلان به فعالیت‌های اجتماعی و خدماتی است.

کارمندان و خدمه دانشگاه ساساری

در دانشگاه ساساری، داده‌های آماری نشان می‌دهد که تعداد کل پرسنل آموزشی و تحقیقاتی 862 نفر است که از این تعداد، 325 نفر را بانوان تشکیل داده اند. از بین این گروه، 482 نفر دارای مسئولیت‌های ثابت هستند که شامل 141 پروفسور دائمی ، 258 پروفسور موقت و 83 محقق با قرارداد دائمی(42 زن) می‌شود. همچنین 113 محقق با قرارداد معین‌المدت وجود دارد که 42 نفر از آنها زن هستند.

تعداد رشته های دانشگاه ساساری

در سال تحصیلی 2022/2023، دانشگاه ساساری 62 دوره تحصیلی را ارائه می‌دهد که به شرح زیر تقسیم‌بندی شده‌اند: 34 دوره کارشناسی سه ساله، 22 دوره کارشناسی ارشد و 6 دوره کارشناسی ارشد یکپارچه. از این تعداد، 36 دوره بدون ظرفیت محدود و 26 دوره دارای ظرفیت محدود، چه در سطح ملی و چه در سطح محلی می‌باشند. همچنین، 7 دوره بین‌المللی وجود دارد که دو دوره از آنها کاملاً به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

یک دوره جدید نیز تاسیس شده است که دوره کارشناسی سه ساله در زمینه طراحی می‌باشد و دسترسی به آن بصورت محدود و با آزمون ورودی می باشد. این دوره‌های تحصیلی شامل 7 زمینه علمی مختلف می‌شوند: کشاورزی و دامپزشکی، هنر و علوم انسانی، آموزش، طراحی، سلامت و بهزیستی، علوم ریاضی و اطلاعات، و علوم اجتماعی، اقتصاد و حقوق. این تنوع در دوره‌ها و زمینه‌های علمی نشان‌دهنده تلاش دانشگاه برای پوشش گسترده و چندگانه‌ای از زمینه‌های تحصیلی مختلف است.

بازه اپلای

ددلاین دانشگاه ساساری در رشته های لیسانس به صورت یکپارچه اول هر ماه از ماه آپریل تا اکتبر برای اپلای و ثبت نام برای آزمون ورودی باز میشوند و تا حدودا اواسط ماه بعد ادامه دارند. اما برای رشته های ارشد که معمولا بدون آزمون ورودی هستند، از اواخر می باز شده و برای دانشجویان ایرانی تا 31 جولای و دیگر دانشجویان تا 28 سپتامبر باز میماند.

شهریه دانشگاه ساساری

شهریه دانشگاه ساساری به شکل زیر است:

قسط اول شهریه همه دانشجویان متقاضی هر رشته 156 یورو می باشد. اما ممکن است بر اساس نیاز های رشته تحصیلی مورد نظر این مقدار تا 200 یورو افزایش یابد.

به طور کلی در کشور ایتالیا ، شهریه دانشگاه ها بر اساس درآمد خانواده (dsu ) محاسبه می شود. و این محاسبه ممکن است برای یک دانشجو ، شهریه را در دو قسط یا فقط یک قسط و یا در حالت حداکثر 4 قسط انجام دهد.

حداکثر شهریه برای دانشجویانی که درآمد خانواده شان را به دولت اعلام نکرده اند یا بیشتر از 70000 یورو در سال باشد، 1750 یورو در سال می باشد.

بورسیه های دانشگاه ساساری

بورسیه استانی ارسو : این بورسیه به تمام دانشجویان در هر مقطع تعلق میگیرد. مقدار این بورسیه بسته به استان متفاوت است و در این استان 6656 یورو و معمولا در دو قسط زمستانه و تابستانه ( دی ماه و مرداد ماه ) به دانشجو پرداخت میشود. همچنین این بورسیه ، امکان استفاده از محل سکونت یا با تخفیف یا رایگان را به دانشجو میدهد. این بورسیه امکان استفاده از یک یا دو وعده غذایی رایگان را به صورت روزانه برای دانشجو فراهم می آورد.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name