sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
دانشگاه فرارا
دانشگاه فرارا

دانشگاه فرارا

رتبه 851 
ایتالیا, فرارا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 156 یورو
دپارتمان12
مقاطع تحصیلیکارشناسی ارشد
رشته2
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دپارتمان ها
توضیحات کلی

دانشگاه فرارا ایتالیا

دانشگاه فرارا یک دانشگاه دولتی با ریشه های تاریخی عمیق در ایتالیا است. این دانشگاه که به دلیل مشارکت در آموزش، تحقیق و توسعه جامعه مشهور است، به طیف متنوع برنامه‌ها، امکانات تحقیقاتی پیشرفته و جامعه دانشجویی پر جنب و جوش خود افتخار می‌کند.

دانشگاه فرارا از 13 دپارتمان مختلف تشکیل شده است که هرکدام تعدادی رشته را به دانشجویان ارائه می‌دهد. تکمیل کننده این ساختار یک دانشکده واحد و یک موسسه مطالعات پیشرفته است.

این واحدهای بنیادی توسط زیرساخت وسیعی پشتیبانی می‌شوند که شامل 38 مرکز تحقیقاتی و 4 آزمایشگاه تکنوپولو می‌شود و تضمین می‌کند که هم دانشجویان و هم محققان به بهترین منابع و ابزار برای هدایت نوآوری و اکتشاف دسترسی دارند.

دانشگاه فرارا هر ساله، پروژه‌های متعددی را که توسط اتحادیه اروپا و سایر نهادهای جهانی تأمین می‌شود، رهبری می‌کند و با آنها همکاری می‌کند. این مجموعه تحقیقاتی شامل 65 پروژه بین المللی و اروپایی ، 46 پروژه ملی و 68 پروژه منطقه‌ای به همراه 207 پروژه منحصر به فرد است که توسط خود دانشگاه آغاز شده است.

نقطه برجسته تعهد دانشگاه به تحقیقات صنعتی و پیشرفت‌های فناوری، Technopole است. این به عنوان رابط بین تحقیقات صنعتی و آزمایشگاه‌های شبکه فناوری پیشرفته در منطقه امیلیا رومانیا عمل می‌کند.

دانشگاه فرارا با جامعه‌ای شلوغ متشکل از 28000 دانشجو، هر ساله میزبان بیش از 1000 دانشجوی بین‌المللی است.

برای کسانی که تحصیل در فرارا را انتخاب می‌کنند، دانشگاه خدمات پشتیبانی جامعی را ارائه می‌دهد. از طیف وسیعی از گزینه‌های اسکان گرفته تا 9 کتابخانه و مرکز زبان دانشگاه (CLA)، دانشجویان به منابعی دسترسی دارند که تجربه آموزشی راحت و جامع را تضمین می‌کند.

رفاه جسمانی و تفریح نیز نادیده گرفته نمی‌شود. مرکز ورزش دانشگاه (CUS) برنامه‌های ورزشی متنوعی را ارائه می‌دهد و کسانی که تمایل به هنر دارند می‌توانند در مرکز تئاتر دانشگاه فعالیت کنند.

رتبه‌بندی دانشگاه فرارا

بر اساس سنجش QS World University Ranking، در سال 2022 دانشگاه فررا جایگاهی بین 900-851 در میان دانشگاه‌های جهان دارد.

رتبه‌بندی بر اساس رشته

  • باستان شناسی: 240-201
  • داروسازی و فارماکولوژی: 300-251
  • پزشکی: 500-451
  • فیزیک و نجوم : 600-551

آمار دانشجویان ثبت‌نامی و فارغ‌التحصیل در دانشگاه فرارا ایتالیا

بر اساس آمار USTAT در سال 2022/2021 تعداد کل دانشجویان دانشگاه فررا 26253 نفر ثبت شده است. از این تعداد، 1143 دانشجو خارجی بودند.

همچنین تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه فرارا ایتالیا در سال 2021, 4677 نفر می‌باشد.

پس از فارغ‌التحصیلی

بر اساس AlmaLaurea در سال 2022 نرخ اشتغال دانشگاه فررا 52.1% گزارش شده است. برای مردان 53.9% و برای زنان 50.9% ثبت شده است.

65.0% از فارغ‌التحصیلان شاغل اعلام کرده‌اند که توانایی‌ها و مهارت‌هایی که در دانشگاه کسب کرده‌اند بسیار در کار به آنها کمک است.

در سال 2022 میانگین حقوق این شاغلان 1266 یورو گزارش شده است.

کارمندان و خدمه دانشگاه فرارا

طبق آمار USTAT در سال 2021 تعداد کارمندان بخش آموزشی و تحقیق در دانشگاه فررا 1180 نفر بوده که 26.9% از آنها به صورت قراردادی مشغول به کار بودند. در ادامه، تعداد کارمندان و خدمه بخش غیر آموزشی 519 نفر گزارش شده است.

تعداد رشته‌ها دانشگاه فرارا ایتالیا

دانشگاه فررا دارای 65 رشته در مقاطع لیسانس و ارشد را آماده برای ارائه دارد.

بورسیه و کمک‌های مالی دانشگاه فرارا

دانشگاه فرارا دارای بورسیه های متنوعی است که اینجا به آنها اشاره شده:

1. بورس تحصیلی Giuseppina Antolini برای سال تحصیلی 23/24

مخصوص 3 نفر از صاحبان حفاظت بین‌المللی (پناهندگان و برخورداران حفاظت فرعی)، درخواست‌کنندگان حفاظت بین‌المللی یا دارندگان اجازه اقامت برای حفاظت موقت که در سال تحصیلی 2023/2024 قصد ثبت‌نام در سال اول یک دوره تحصیلی سه ساله با دسترسی آزاد دارند و قبلا در دانشگاه های ایتالیایی برای همان مقطع ثبت نام نکرده باشند.

مقدار: 6500 یورو

2. بورس تحصیلی Infineon الکترونیک

مخصوص 2 نفر از فارغ‌التحصیلان در یک دوره مرتبط با کلاس L-8 (مهندسی اطلاعات) (یا در یک حوزه که توسط کمیته آموزش به عنوان مرتبط در نظر گرفته شده باشد)، در سال‌های تحصیلی 2021/2022 یا 2022/2023 و حداکثر تا 31 دسامبر 2023، که ثبت‌نام اولیه خود را برای سال اول دوره تحصیلی کلاس LM-29 در "مهندسی الکترونیک برای دانشگاه فرارا در سال تحصیلی 2023/2024 انجام داده‌اند.

مقدار: 5000 یورو

3. بورس تحصیلی FAVLAF-EBAT 2023

مخصوص 10 دانشجوی ثبت‌نام‌شده برای سال تحصیلی 2022/2023 در دانشگاه فرارا، که فرزند کارگران وابسته با ویژگی کارگران کشاورزی هستند و در سال 2022 در استان فرارا فعال بوده‌اند.

مقدار: 1100 یورو

4. بورسیه استانی فرارا: این بورسیه به تمام دانشجویان در هرمقطع تعلق میگیرد. مقدار این بورسیه بسته به استان متفاوت است و بازه ای از 6880 یورو تا 7890 یورو دارد و معمولا در دوقسط زمستانه و تابستانه ( دی ماه و مرداد ماه ) به دانشجو پرداخت میشود. همچنین این بورسیه ، امکان استفاده از محل سکونت یا با تخفیف یا رایگان را به دانشجو میدهد. این بورسیه امکان استفاده از یک یا دو وعده غذایی رایگان را به صورت روزانه برای دانشجو فراهم می آورد.

همچنین این بورسیه بر اساس موقعیت زندگی دانشجو در ایتالیا نیز ممکن مقدار متفاوتی را به دانشجو پرداخت کند. و این موقعیت زندگی به سه دسته تقسیم میشود:

ساکن شهر ( بیشتر منظور اینجا برای دانشجویانی هست که خانوادشان در آن شهر زندگی میکنند)

دانشجویی که رفت و آمد میکند ( آن دسته از دانشجویانی که خانه شان تا دانشگاه فاصله ای بین 60 تا 90 دقیقه دارد)

دانشجویی که محل زندگی اش بیشتر از 90 دقیقه تا محل تحصیلش فاصله دارد.

بازه اپلای دانشگاه فرارا

ددلاین دانشگاه فرارا برای مقطع لیسانس که دارای آزمون ورودی هست، دارای دوبازه هست که معمولا اولین بازه از اوایل ماه می شروع شده و تا اوایل جولای ادامه می باید. این بازه برای دانشجویان غیر اروپایی مناسب است که میخواهند آزمون های ورودی 18 جولای را شرکت کنند.

ددلاین دانشگاه فرارا ایتالیا برای مقاطع ارشد نیز به همین گونه است فقط به جای آزمون ورودی ممکن است با دانشجویان متقاضی مصاحبه شود.

توجه کنین که بازه دوم برای دانشجویان ارشد از اواخر جولای شروع شده و تا اواسط آگوست ادامه خواهد یافت.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name