sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

برنامه ریزی شهری و منطقه ای | Urban and Regional Planning

دانشگاه پلی تکنیک تورین

رتبه 252 
ایتالیا, تورین 
اپلیکیشن فی 20 یورو
شهریه ترم 2601 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

نتایج یادگیری

این دورۀ کارشناسی ارشد به آموزش برنامه‌ریزان محلی و شهری می‌پردازد تا آنها بتوانند مسائل پیچیدۀ مربوط به موقعیت اخیر و آتی شهرها و مناطق را حل کنند: پایداری زیست‌محیطی، گنجایش اجتماعی، تغییر اقلیم، کارایی انرژی، پویایی، کاهش گرفتن زمین، حفظ میراث زیست‌محیطی و مناظر. برنامه‌ریزان در ایتالیا یا خارج از آن، در ادارات دولتی، شرکت‌های طراحی و برنامه‌ریزی، شرکت‌های خصوصی و مشاوره، موسسات، و سازمان‌های بخش سوم استخدام می‌شوند.

دورۀ آموزشی ما ترکیبی از دروس و کارگاه‌های بین‌رشته‌ای است که بر مطالعات موردی متمرکز هستند و هدف آنها یادگیری از طریق انجام دادن نحوۀ طراحی و اجرای سیاست‌های فضایی، راهبردها، برنامه‌ها، طرح‌ها، و پروژه‌ها است.

این دورۀ کارشناسی ارشد در همکاری با سازمان‌هایی طراحی و به روز رسانی شده که نمایندۀ سهامدارانی همچون ادارات دولتی، کارآفرینان، و متخصصان (the Club of Institutions, Enterprises, and Organizations که در سال 2001 تاسیس شده است) است. به علاوه، ما به طور نظام‌مند به گردآوری بازخورد در مورد ثبات و کفایت آموزش ارائه‌شده در دوره‌ها از سازمان‌های میزبان کارآموزان‌مان می‌پردازیم.

این دوره دارای دو گرایش تخصصی است با عنوان برنامه‌ریزی محلی و شهری برای تحول بوم‌شناختی و برنامه‌ریزی برای برنامۀ جهانی است، که روش‌های آموزشی آنها مشترک است، اما دارای اهداف متفاوتی هستند.

هر دو گرایش دارای رویکرد آموزشی یکسانی هستند که در ادامه توصیف می‌شود:

  • تک-رشته و دروس یکپارچه: که دانش نظام‌مند و مهارت‌های تحلیلی و تفکر انتقادی در مورد چالش‌های معاصر تحول و انطباق بوم‌شناختی ارائه می‌دهد
  • کارگاه‌های بین رشته‌ای: که بر طرح ابزارهای برنامه‌ریزی در مقیاس‌های مختلف، و یادگیری از طریق انجام متمرکز است. در اینجا دانشجویان به تمرین یکپارچگی رویکردهای چند رشته‌ای و کار به صورت گروهی، همچون در کارهای تخصصی می‌پردازند. کارگاه‌ها یک ترم طول میکشنددر طول یک ترم برگزار می‌شوند و تنها منجر به یک آزمون میشوند.یک آزمون دارند.
  • مقیاسهای واحدهای اختیاری: بر اساس انتخاب آزاد توسط دانشجویان (از 10 تا 12 ECTS) که تا حد ممکن به علائق تحقیقاتی مربوط به پروژۀ نهایی مربوط باشد؛ دروس یا دیگر فعالیت‌ها خارج از دانشگاه.

ترم دوم در سال دوم به طور کامل به آماده‌ کردنسازی پایان‌نامۀ نهایی و کارآموزی (250 ساعت، اختیاری) اختصاص یافته است.

برای پایان‌نامه، دو گزینه ارائه می‌شود: طرح یک پایان‌نامۀ تحقیقاتی (20 ECTS) یا یک پروژه (10 ECTS) مربوط به کارآموزی (10 ECTS). دانشجویان می‌توانند صرف نظر از گرایش‌شان، پایان‌نامه و کارآموزی را در ایتالیا یا خارج از آن بگذرانند.

به علاوه، این دوره در هر سال چند فعالیت فراسرفصلی فوق برنامه را به صورت اختیاری و بدون هزینه برگزار می‌کند که عبارتند از کارگاه‌ها، تورها، و سفرهای مطالعاتی در ایتالیا و خارج از آن، همایش‌هایی که توسط کارشناسان بین‌المللی برگزار می‌شود، دیدار با سهام‌داران (سخنرانان، متخصصان، مدیران، تصمیم‌گیران)، نمایش کارهای انجام‌شده توسط دانشجویان، کارگاه‌های پایان‌نامه (کار گروهی بین رشته‌ای در مورد مطالعات موردی)، دیدارهای آنلاین با کلاس‌هایی از دروس دیگر در خارج از کشور (تبادلات و بازی‌های جدی)، و ...

برخی از این فعالیت‌ها به صورت همکاری با دانشگاه‌های معتبر خارجی سازمان‌دهی شده‌اند. شما می‌توانید بخشی از جامعۀ بین‌المللی دانشجویان و سخنرانان شوید.

به علاوه، فرصت انجام کارآموزی‌ها در شرکت‌ها و نهادها یا گذراندن دوره‌هایی در خارج از کشور برای مطالعه و تحقیق را خواهید داشت.

اهداف

تاثیر انسان‌ساخت‌ها، و فرایند شهری‌سازی گسترده‌شده بر سیاره، با چالش‌های اجتماعی و زیست‌محیطی مرتبط، نیاز به عمل متخصصان حرفه‌ای در زمینۀ ادارۀ منطقه‌ای برای تحلیل، بازنمون و ارزیابی تحولات اخیر و آتی و نیز برنامه‌ریزی برای برنامه‌ها و ابزارها برای تصمیم‌گیری.

این موارد هدف دانشجویان ما است اهداف دانشجویان ما شامل این موارد است: برنامه‌ریزان محلی و شهری، مدیران شهری، تحلیل‌گران فضایی، طراحان شهری، و کارشناسان پویایی تحول منطقه‌ای. بازارهای کار برای دانشجویان ما هم در بخش‌های خصوصی و هم در بخش‌های دولتی وجود دارد: از ادارات برنامه‌ریزی تا سطوح منطقه‌ای مختلف تا کارآفرینانی که به توسعۀ شهری و محلی علاقمند هستند، تا نهادها و سازمان‌هایی که به R&D در زمینه‌های محلی و جهانی می‌پردازند.

دانشگاه Politecnico di Torino یکی از نخستین دانشگاه‌های ایتالیا است که دورۀ مدرک برنامه‌ریزی منطقه‌ای و شهری را تاسیس کرده است (در سال 2001، پس از اصلاحات ملی تخصص‌های تنظیم‌شده).

شما یک برنامه‌ریز منطقه‌ای خواهید شد، یک کارشناس تحولات منطقه‌ای که می‌تواند گروه‌های پروژه که به برنامه‌ریزی راهبردی، شهری، منطقه‌ای و طراحی در مقیاس‌های مختلف از سطوح محلی تا گسترده‌تر می‌پردازند را هماهنگ یا هدایت کند. شما می‌توانید راهبردها، سیاست‌ها، برنامه‌ها، و پروژه‌های تحول شهری و منطقه‌ای که بر کاربرد مناسب منابع و دخالت سهامداران (نهادی، اقتصادی، و اجتماعی) متمرکز است را تعریف کنید. شما با افراد مختلف (نهادی، اقتصادی، و اجتماعی) و نیز با غیرکارشاناسان افراد غیرکارشناس کار می‌کنید و همکاری و دخالت آنها را برانگیزید.

از سال تحصیلی 2023/2024، رشتۀ برنامه‌ریزی منطقه‌ای، شهری، زیست‌محیطی، و مناظر در رشتۀ برنامه‌ریزی محلی و شهری جدید به روز رسانی خواهد شد. این دورۀ کارشناسی ارشد جدید، مزایای اصلی دورۀ قبلی را حفظ می‌کند و هم‌زمان محتوا و روش‌های آموزشی آن را حقیقی‌سازی می‌کند تا دانشجویان را برای مواجهه با چالش‌های برنامه‌ریزی و توسعۀ منطقه‌ای نوظهور و جدید آماده کند.

فرصت‌های شغلی

فرصت‌های شغلی متعددی در اختیار شما خواهد بود:

پس از گذراندن آزمون ایالتی کار تخصصی و ثبت نام در انجمن معماران، برنامه‌ریزان، معماران مناظر، و طرفداران حفظ محیط زیست (بخش الف)، می‌توانید به عنوان یک برنامه‌ریز منطقه‌ای مستقل مشغول به کار شوید.

شما می‌توانید در بخش خدمات ادارات محلی و منطقه‌ای، شرکت‌های تخصصی، شرکت‌های خدماتی، موسسات دولتی و خصوصی، و مراکز تحقیقاتی در ایتالیا و خارج از آن شغلی کسب کنید. می‌توانید برنامه‌ریز شهری، برنامه‌ریز مناظر، کارشناس سیاست‌های دولتی منطقه‌ای، متخصص ارزیابی زیست‌محیطی، تحلیلگر فضایی، و مدیر شهری شوید.

پیش نیازها
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 3 PTE Academic 59 - 75
Pearson Tests of English
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
شهرسازی

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name