sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

مواد و مهندسی شیمی برای نانو، فناوری‌های پایدار و زیستی | Materials and Chemical Engineering for Nano, Bio and Sustainable Technologies

دانشگاه تریسته

رتبه 661 
ایتالیا, تریسته 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

اهداف دوره

دوره کارشناسی ارشد مواد و مهندسی شیمی با تمرکز بر علوم نانو، زیست و فناوری‌های پایدار آموزش مهندسین آینده در حوزه مواد و شیمی را دنبال می‌کند. این دوره با ارائه مفاهیم عمیق و پویا در زمینه‌های علمی مرتبط با مواد و شیمی، دانشجویان را با دانش قوی و جامع از اصول اساسی این حوزه‌ها تجهیز می‌کند. همچنین هدف این دوره ارتقاء درک دانشجویان از فناوری‌های پایدار، نانو و زیست و همچنین آشنایی با فناوری‌های صنعتی مدرن است.

فارغ‌التحصیلان ما افراد متخصص و با توانایی‌های سطح بالا هستند که قادر به تجزیه و تحلیل و حل مشکلات پیچیده بوده و دانش خود را به‌منظور طراحی و توسعه مواد، فرآیندها و محصولات نوآورانه برای مقابله با چالش‌های جهانی به کار میگیرند.

مهارت‌های کلیدی فارغ‌التحصیلان ما عبارت‌اند از:

- انتخاب و طراحی مواد

- طراحی فرآیندهای تولید و شیمیایی

- مدل‌سازی فیزیکی و ریاضی خواص مواد و فرآیندهای شیمیایی

- مدیریت کارخانه‌ها و فرآیندها

مهارت‌های مهندسی شیمی و مهندسی مواد شامل توانایی مهندسی محصولات و فرآیندهای صنعتی، درک رابطه پیچیده میان سنتز و فرآیندهای تولید، تحلیل ساختار مواد از مقیاس اتمی-مولکولی تا مقیاس کلان، و بررسی خواص نهایی مواد و محصولات است. این افراد دارای مهارت‌های ویژه در زمینه‌های نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری‌های پایداری مانند تجزیه و تحلیل چرخه زندگی و طراحی مواد و فرآیندهایی با معیارهای پایدار هستند.

فرصت‌های شغلی

- در ابتدای مسیر شغلی، فارغ‌التحصیلان به‌عنوان طراح و/یا محقق در دفاتر طراحی فنی، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه در صنایع مختلف مانند الکترونیک، غذا، انرژی و داروسازی مشغول به کار می‌شوند.

- در مراحل بعدی شغلی، پس از کسب تجربه، غالباً به سمت مدیریت پیش می‌روند و برخی از فارغ‌التحصیلان به حوزه آکادمیک نیز می‌پیوندند.

- فارغ‌التحصیلان این رشته در شغل اول خود عموماً حقوقی بالاتر از میانگین دریافت می‌کنند و در مراحل بعدی به بالاترین میانگین حقوق می‌رسند.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name