sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

آثار کلاسیک | Classics

دانشگاه ساپینزا رم

رتبه 134 
ایتالیا, رم 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد180
مقطع تحصیلیکارشناسی
مدت زمان (سال)3
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

معرفی دوره

در مطالعه‌ی آثار کلاسیک، با مردم و جامعه‌ای سروکار داریم که فرهنگ، زبان و سیاست دنیای غرب را شکل می‌دهند. متون و آثار تاریخی و باستانی که از ایتالیا و یونان باستان و سرزمین‌های امپراتوری رم (اروپا، خاور نزدیک، آفریقای شمالی) به‌جا مانده است، هنوز در چشم‌اندازهای فرهنگی امروزی در سراسر اروپا و مدیترانه، شاخص‌های قابل توجهی به شمار می‌آیند. مطالعه‌ی لاتین و یونان باستان این امکان را برای شما فراهم می‌کند؛ تا درمورد دنیای کلاسیک مطالعه کنید و با آن آشنا شوید: شاعران، مورخان، نمایشنامه‌نویسان، دانشمندان، ریاضی‌دانان، معماران، حقوق‌دانان، قضات، فرمانروایان و همین‌طور صنعتگران، دهقانان، نانوایان، سنگ‌کاران، و زندگی روزمره‌ی مردان و زنان. از سوی دیگر ابزار، فرآیندها و متدهای باستان‌شناسی شما را قادر می‌سازد تا درکی از ساختار در حال تغییر اماکن، قلمروها و آثار تاریخی داشته باشید.

مشارکت و بررسی مشاهده‌ی آثار کلاسیک، گذشته را به‌عنوان بخشی از فرآیند تاریخی که بر حال تأثیر گذاشته و تأثیر خواهد گذاشت، به شما نشان می‌دهد. مسائل نوین و چالش‌های کنونی بهترین راه دسترسی به دانش «واقعی»، تفسیر و اشاعه‌ی فرهنگ یونانی و رم به‌عنوان بخش مشترک میراث انسانی هستند. شما بر متدهای فلسفه، تاریخ هنر، حقوق، فلسفه و علوم تسلط پیدا می‌کنید. تمام این‌ها، ابزار لازم برای آگاهی از گذشته و سیر میان دو فرهنگ امپراتوری رم را فراهم می‌کند.

فرصت‌های شغلی

متصدی دارایی‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌ی بین‌الملل

فارغ‌التحصیلان رشته‌ی آثار کلاسیک می‌توانند در حوزه‌ی بین‌الملل با توجه به دانش و مهارت‌های کسب‌شده در طول این دوره، وظایف مختلفی را برعهده بگیرند: به ترتیب، دانشی جامع و کامل از تمدن‌های کلاسیک و توانایی بررسی پدیده‌ها و متون پیچیده.

دانش جامع و کامل از تمدن‌های کلاسیک برای حرفه‌هایی موردنیاز است که به اشاعه‌ی دانش و اشاعه‌ی فرهنگ مربوط به دنیای کلاسیک مربوط هستند (نشر، روزنامه‌نگاری/ خبرنگاری، حفظ و ارتقای میراث فرهنگی). در این زمینه، فارغ‌التحصیلان ادبیات کلاسیک به انگلیسی می‌توانند مسئولیت‌هایی را در این بخش‌ها برعهده بگیرند:

-برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی در فضای بین‌الملل در مورد مضامینی مربوط به فرهنگ کلاسیک و بقای آن‌ها در دوران وسطا، مدرن و معاصر؛

-نگارش و بازبینی مقالات و آثار تألیفی به زبان انگلیسی مربوط به دنیای کلاسیک در مجلات و روزنامه‌های کثیرالانتشار؛

-نقد و بررسی کتاب‌هایی به زبان انگلیسی درمورد دنیای کلاسیک و ویراستاری متون لاتین و یونانی برای عموم مردم؛

-برنامه‌ریزی برای فضای بین‌الملل نمایشگاه‌ها تحت تأثیر متون کلاسیک و افسانه‌ها؛

-راهنمای گردشگری در فضای بین‌الملل مربوط به تمدن‌های دنیای کلاسیک؛

-همکاری‌های فنی برای مدیریت موزه‌ها در فضای بین‌الملل مربوط به تمدن‌های دنیای کلاسیک؛

توانایی ارائه‌ی راه‌حل‌هایی بدیع و خلاقانه و توانایی تحلیل متون و پدیده‌های پیچیده، در حوزه‌های مختلف و به‌خصوص در بخش‌هایی که به آگاهی فرهنگی و مهارت‌های تحلیلی و نقد و بررسی نیاز دارند، کاربرد دارد:

-مشارکت به‌عنوان نویسنده، ویراستار یا مدیر هماهنگی اقداماتی در حوزه‌ی نشر از جمله دایره‌المعارف، لغت‌نامه‌ها، کاتالوگ‌ها، کتاب‌های راهنما، حتی در فضای بین‌الملل؛

-مشارکت به‌عنوان نویسنده در درک و آگاهی از اقدامات فرهنگی از جمله تئاتر یا برنامه‌های تلویزیونی، جشنواره‌های فرهنگی و نمایشگاه‌هایی حتی در فضای بین‌الملل، که هدف آن‌ها عموم مردم است؛

-همکاری در فضای بین‌الملل با ادارات نشر و نهادهای ارتباطات.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name