sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

بیوتکنولوژی‌های تولید مثل | REPRODUCTIVE BIOTECHNOLOGIES

دانشگاه ترامو

رتبه - 
ایتالیا, ترامو 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی -
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

مرور کلی دوره

این دوره، مبانی نظری و عملی دانشی که برای آگاهی و اجرای تکنیک‌های نوین در حوزه‌ی بیولوژی تولید مثل و پژوهش‌های زیست‌پزشکی لازم است را به دانشجو ارائه می‌دهد. هدف نهایی این دوره، آموزش به متخصصانی است که می‌توانند آزمایشگاه‌های تولید مثل برای حیوانات و انسان‌ها را مدیریت کنند.

هدف چنین دوره‌هایی، ارائه‌ی دروسی دقیق و به‌روز و همچنین شیوه‌های آزمایشگاهی انفرادی درمورد ساختار و عملکرد گامت‌ها، در مکانیسم‌های زیست‌شناختی و مولکولی است که تعامل میان اسپرم‌ها و تخمک‌ها، فرآیند باروری و رشد جنین را کنترل می‌کنند. دانشجویان می‌توانند جدیدترین تکنیک‌ها برای جداسازی، دستکاری، و انجماد جنین‌ها و گامت‌های حیوان و همین‌طور تکنیک‌های بیوشیمی، ژنتیکی، ساختارشناسی و کاربردی در حوزه‌ی درمان‌های تولید مثل را بیاموزند.

فرصت‌های شغلی

این افراد می‌توانند در مراکز خصوصی یا دولتی که در حوزه‌ی تولید مثل، مراکز درمانی تولید مثل، مراکز لقاح مصنوعی حیوانات و یا در مؤسسات تحقیقاتی دولتی یا خصوصی در سطح ملی یا بین‌المللی، در موقعیت‌های شغلی تخصصی مشغول به کار شوند.

بعلاوه، در کنار حوزه‌ی تخصصی تولید مثل، فارغ‌التحصیل دوره‌ی کارشناسی ارشد با مهارت‌های بالایی در زمینه‌ی برنامه‌ریزی و توسعه‌ی علمی بیوتکنولوژی‌هایی که در زمینه‌ی سلامت انسان و حیوان به کار گرفته می‌شود، می‌تواند وظایفی را برعهده بگیرد که مسئولیت‌های بالایی دارند و همچنین در بخش‌هایی که در ادامه آورده شده، مشغول به کار شود:

  • تشخیص، از طریق مدیریت تکنولوژی‌های تحلیل مولکولی و تکنولوژی‌های زیست‌پزشکی که در پزشکی و دام‌پزشکی، پزشکی قانونی، زمینه‌های سم‌شناسی و تولیدمثل-درون ریزشناسی (مثلاٌ حیوانات با ژن پیوندی، ردیاب‌های مولکولی، سیستم‌های سلولی، بافت‌های زیستی مصنوعی و سیستم‌های سلولی که مولکول‌های فعال را تولید می‌کنند، و تکنیک‌های پیشرفته‌ی بهداشت زیستی) کاربرد دارد.
  • بیومهندسی با توجه خاصی به استفاده از بیو مواد یا اندام و بافت‌های مهندسی‌شده؛
  • آزمایش در زمینه‌ی زیست‌پزشکی و حیوانی با توجه ویژه‌ای به استفاده از مدل‌های درون‌تنی و برون تنی (آزمایشگاهی) برای آگاهی از اختلالات بیماری در میان انسان‌ها و حیوانات؛
  • متخصص درمان‌شناسی با توجه ویژه‌ای به توسعه و آزمایش محصولات نوین در حوزه‌ی داروشناسی (از جمله ژن درمانی و سلول درمانی) که در اختلالات بیماری انسان و حیوان کاربرد دارد؛
  • تولید و طراحی مربوط به حق امتیاز (اختراع) در حوزه‌ی درمانی و سلامت

فارغ‌التحصیلان این دوره‌ می‌توانند مدیریت آزمایشگاه‌های بیوتکنولوژی و داروشناسی را برعهده بگیرند و در زمینه‌ی مدیریت، سازماندهی و اجرای برنامه‌هایی برای توسعه و نظارت بر بیوتکنولوژی‌های به‌کارگرفته‌شده در زمینه‌های انسانی و حیوانی فعالیت کنند. توجه ویژه‌ی آن‌ها به توسعه محصولات دارویی و واکسن‌هایی از لحاظ مسائل قانونی، اخلاقی، فنی و مراقبت از محیط‌زیست است.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name