sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

مدیریت انرژی و تحول زیست‌محیطی | Management for Energy and Environmental Transition

دانشگاه جنوا

رتبه 530 
ایتالیا, جنوا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 156 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

خلاصه دوره

هدف این دوره‎ی تحصیلات تکمیلی در رشته‌ی مدیریت انرژی و تحول زیست‌محیطی (MEET)، آموزش به مدیران آینده و پرورش آن‌ها به عنوان کارشناسان گذار انرژی و زیست‌محیطی است. فارغ‌التحصیلان این رشته، با دانشی از حوزه‌های اقتصادی، حسابداری، سنجش بازار و تنظیم آن، در پایداری شرکت تخصص پیدا می‌کنند. مشخصات حرفه‌ای این افراد همسو با چالش‎های جدید گذار انرژی و زیست‌محیطی است که در استراتژی‌های ملی و اروپایی تعریف شده است.

یادگیری عملی

این دوره از مهارت‌های آموزشی و یادگیری مختلفی استفاده می‌کنند و ترکیبی از تکنیک‌های نوین آموزشی با روش‌های سنتی و آموزش حضوری است (مثلاً یادگیری معکوس، کارهای گروهی، آموزش از راه دور). بعلاوه، این دوره به این شکل توصیف می‌شود:

  • سمینارهایی با کارشناسان دانشگاهی و صنعتی
  • کاربرد نرم‌افزار و تحلیل‌ آن
  • کارآموزی و کارورزی
  • یادگیری فراگیر و تدریس دو به دو، کار گروهی، تجربیات آزمایشگاهی و تحلیل موردی کسب‌وکار در اولویت هستند.

چشم‌اندازهای شغلی

فارغ‌التحصیلان این دوره، در فرآیندهای تصمیم‌گیری که در «گذار انرژی و محیط‌زیست» کاربرد دارد، تخصص دارند و این فرصت را پیدا می‌کنند تا بر جوانب مختلف چنین پدیده‌هایی متمرکز باشند (مثلاً پایداری شرکتی، مهندسی، اقتصاد، مدیریت، جوانب کمّی، حقوق). برای ارتقاء سطح مهارت و فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیشتر، دانشجویان در سازمان‌های مشارکت‌کننده (مثلاً شرکت‌های انرژی، قانون‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات) تجربیات منحصربه‌فردی کسب می‌کنند.

محتوا دوره

این دوره، به دانشجویانی که مایلند در حوزه‌ی مدیریت گذار انرژی و محیط‌زیست فعالیت کنند، تجربه‌ای منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد. دانشجویان درمورد نحوه‌ی تنظیم و تأمین مالی بازارهای انرژی و همین‌طور درمورد نحوه‌ی ارتقاء عملکرد‌های زیست‌محیطی و انرژی توسط شرکت‌ها می‌آموزند. برای بهبود ارتباط میان دانشجویان و صنعت، واحدها با همکاری سازمان‌های مربوطه ارائه می‌شوند.

این دوره‌ی کارشناسی ارشد برای تحقق اهداف دو برنامه‌ی درسی مجزا با رویکردها، دانش و مهارت‌هایی متفاوت ارائه می‌دهد:

  • برنامه‌ی درسی «مدیریت صنعت انرژی» مهارت‌هایی مدیریتی و اقتصادی را به دانشجو ارائه می‌دهد که با مشکلات کسب‌وکارهای خصوصی که در زنجیره‌های تأمین مربوط به انرژی فعالیت دارند، تطابق دارد
  • برنامه‌ی درسی «اقتصاد تحول زیست‌محیطی» به آموزش مدیران و کارشناسان آینده می‌پردازد که می‌توانند تحول شرکت‌ها، ادارات، مؤسسات دولتی و تبدیل آن‌ها به نهادهای پایدارتر و نگهدارنده‌ی انرژی را تسهیل کنند.

هدف این دوره ارتقاء امکان استخدام و مهارت‌های عملی است. از این‌ رو، علاوه بر سخنرانی‌های نظری این دوره شامل فعالیت‌هایی عملی است. بعلاوه، به منظور ارتقاء ارتباط میان دانشجویان و صنعت، یک دوره‌ی کارورزی اجباری نیز در نظر گرفته شده است. بسته به برنامه‌ی درسی که دانشجو انتخاب می‌کند، این دوره‌ی کارورزی در شرکت‌های انرژی، مؤسسات دولتی، نهادهای نظارتی و یا شرکت‌هایی که در بخش‌های به‌هم‌پیوسته فعالیت دارند برگزار می‌شود.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
اقتصاد

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name