sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

دانش فلسفی: پایه‌ و اساس، متد، کاربرد | Philosophical Knowledge: Foundations, Methods, Applications

دانشگاه برگامو

رتبه 1201 
ایتالیا, برگامو 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 208 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

مرور کلی دوره

در سال اول این دوره، نکات فنی، به‌روزرسانی‌ها و نگرش‌های تاریخی مربوطه بررسی می‌شوند. مباحث بنیادی در موضوعات اصلی پژوهش‌های فلسفی هنوز در حال تکامل هستند؛ این موضوعات شامل هستی‌شناسی و متافیزیک، مسائل اخلاقی و اخلاق زیستی، معرفت‌شناسی، فلسفه و منطق و ریاضیات، فلسفه‌ی زبان، فلسفه‌ی علم، فلسفه‌ی ذهن و علوم‌های شناختی، نظریه‌ی استدلالی، فلسفه‌ی تکنولوژی و هوش مصنوعی و آماده کردن دانشجویان برای مطالعات و تحقیقات بیشتر در سطح دکترا است.

در سال دوم، برنامه‌ی درسی شامل دروس و کارگاه‌هایی در حوزه‌ی علم و فناوری با موضوعاتی مانند اقتصاد و مدیریت بازرگانی، رباتیک و اخلاق ماشینی، عصب‌پژوهی شناسی تصمیم‌گیری، چالش‌های ‌محیطی، اقتصادی و اجتماعی در حوزه‌ی پایداری، خلاقیت دیجیتال و انتقال تکنولوژی‌، مهندسی مراقبت از سلامت و اقتصاد، تحلیل داده، مدیریت و ارتباطات، هستی‌شناسی مالکیت فکری و مواردی از این دست است که دانشجو آموزش می‌دهد به دنبال مهارت‌های تحلیل فلسفی و استدلال منطقی باشد که در طول سال اول این دوره یاد گرفته است. این دوره، دانشجو را برای مشاغلی در حوزه‌ی تجارت، ارتباطات و مدیریت منابع انسانی آماده می‌کند.

فرصت‌های شغلی

متخصص منابع انسانی

این متخصص می‌تواند در شرکت‌های خصوصی و دولتی مشغول به کار شود که به تولید کالا و ارائه‌ی خدمات می‌پردازند. این شخص با توانایی خواندن و تفسیر داده‌ها و سازماندهی و هماهنگ‌سازی گروه‌های شغلی، می‌تواند وظایف مدیریتی و مشاوره‌ی تجاری را برعهده بگیرد و همین‌طور در حوزه‌ی روابط بین شرکت‌ها به فعالیت بپردازد. وظیفه‌ی خاص این افراد، هماهنگ‌سازی گروه‌ها، وساطت میان احزاب مختلف، تحلیل موقعیت‌های پیچیده و شناسایی استراتژی‌های مؤثر حل مسئله است.

متخصص سازماندهی شغلی

این متخصص می‌تواند در شرکت‌های خصوصی و دولتی در حوزه‌ی ارتباطات، مدیریت روابط بین شرکت‌ها و توسعه‌ی فرهنگی به فعالیت بپردازد. این شخص در حوزه‌ی برنامه‌ریزی تحلیلی و فرآیندهای تصمیم‌گیری مهارت دارد، در استراتژی‌های واحد دارای توانمندی باشد، و با استفاده از ابزارهای تحلیلی نظری و رسمی به حل مسئله می‌پردازد. متخصص سازماندهی شغلی می‌تواند در سمت مدیریت یا مشاور یک شرکت و یا به‌عنوان کارشناس در حوزه‌ی روابط میان شرکت‌ها فعالیت کند. تمرکز این شخص بر هماهنگ‌سازی گروه‌های شغلی و واسطه‌گری میان احزاب مختلف است.

متخصص روابط عمومی، تصویر و حرفه‌های مرتبط

این شخص می‌تواند در حوزه‌ی ارتباطات و نشر و همین‌طور سازماندهی رویدادهای فرهنگی و آماده‌سازی اطلاعات ارتباطی، نقشی استراتژیک ایفاء کند. این متخصص توانایی تفسیر الزامات فرهنگی را دارد، موقعیت‌های پیچیده را تحلیل می‌کند و استراتژی‌های ارتباطی مؤثر را بیان می‌کند. فارغ‌التحصیلان با این مهارت‌ها می‌توانند در حوزه‌ی روابط عمومی، مشاوره و نشر و واسطه‌های فرهنگی به فعالیت بپردازند.

فیلسوف

این شخص می‌تواند فعالیت‌های مشاوره‌ای در حوزه‌ی فلسفه، هماهنگ‌سازی گروه‌های شغلی، تحلیل مسائل پیچیده، توسعه‌ی استدلال‌ها و راه‌های تحقیق و تفکر را برعهده بگیرد. فیلسوف می‌تواند با استفاده از ابزارهای قراردادی و نظری، محتوای رشته‌ی خود را توسعه دهد، نقد و بررسی‌های مؤثر انجام دهد، درمورد دیدگاه‌های فرهنگی و محتوای سودمند برای ترویج دانش فلسفی توضیح دهد. یک فیلسوف می‌تواند در سمت مدرس، متخصص تحقیقات نظری و مشاوره‌ی فلسفی، نویسنده‌ی متون و مدیر محتوای فرهنگی و نشر مطالب علمی به فعالیت بپردازد.

پژوهشگر و تکنسین فارغ‌التحصیل در علوم تاریخی، فلسفی، آموزشی و روانشناسی

این متخصص می‌تواند مسئولیت نشر را برعهده بگیرد، رویدادهای فرهنگی را سازماندهی کند، محتوایی را برای اشاعه‌ی دانش اجتماعی، فرهنگی و توسعه‌ی اقتصادی آماده کند. متخصص این حوزه با دانشی جامع و کامل از رشته‌ی خود و به‌کارگیری توانمندی قضاوت، به بررسی‌های نظری می‌پردازد، رویکردهای جدید فرهنگی را توضیح می‌دهد، محتوایی را تولید می‌کند که عموم می‌توانند از آن بهره ببرند، به میراث مستند دسترسی دارد و گزارشاتی برای تصمیم‌گیری در بخش دولتی و خصوصی را پیش‌نویس می‌کند. فارغ‌التحصیلان با این مهارت‌ها می‌توانند حرفه‌های مختلفی را برعهده بگیرند: سخنران دانشگاهی و متخصص در پژوهش‌های نظری، مدیر روابط با نهادهایی که در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و توسعه‌ی اقتصادی فعالیت دارند، مدیر ارتباطات و هماهنگ‌کننده‌ی رویدادهای فرهنگی.

مدرس

این شخص در تدریس اصول اولیه رشته‌های فلسفی، تاریخی، آموزشی و انسان‌شناختی در مدارس متوسطه مهارت دارد و می‌تواند مسئولیت مدیریت و هماهنگ‌سازی را برعهده بگیرد. این مدرس با تخصص در حوزه‌های فلسفی، می‌تواند محتوای آموزشی را به‌طور کامل و شفاف تدریس کند. این شخص به‌عنوان معلم (فارغ‌التحصیلانی که واحدهای درسی مشخصی را گذرانده‌اند)، واسطه‌ی فرهنگی و یا پژوهشگر نظری مشغول به کار شود.

مشاور تحصیلی

این شخص می‌تواند مسئولیت هماهنگی گروه‌ها را برعهده بگیرد، از آموزش‌های فردی و پروژه‌های تخصصی پشتیبانی کند، از فرآیندهای بازگشت به اجتماع و ورود به دنیای کار حمایت کند. این شخص با دانشی که دارد، می‌تواند در انتخاب‌های افراد که با تمایلات و مهارت‌هایشان سازگاری دارد، به آن‌ها کمک کرده و توصیه‌هایی را ارائه دهد. این متخصص ممکن است به‌عنوان مشاور تحصیلی یا مشاور شغلی برای جوانانی که به دنبال کار هستند، به فعالیت بپردازد.

پیش نیازها
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall79
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 2 PTE Academic 43 - 58
Pearson Tests of English
CefrB2
Trinity College London
OverallISE II
Trinity College London
CefrB2
ETS - TOFEL ITP/PBT
Overall543
ETS - TOFEL ITP/PBT
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
فلسفه

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name