sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
مطالعات مهاجرتی و جوامع نوین

مطالعات مهاجرتی و جوامع نوین | Migration Studies and New Societies

دانشگاه میلان

رتبه 276 
ایتالیا, میلان 
اپلیکیشن فی 30 یورو
شهریه ترم 256 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

مأموریت و اهداف

اهداف آموزشی، همان مواردی است هستند که برای این دوره‌ی مطالعاتی توضیح داده شده است. باوجوداین‌که صرفاً یک برنامه‌ی درسی واحد وجود دارد، ولی دانشجویان می‌توانند با انتخاب از میان لیست کوتاهی از آموزش‌های تخصصی، در حوزه‌های علمی مختلف، بسته به علاقمندی خود به کسب دانش درمورد حوزه‌های مهاجرتی مانند پذیرش مهاجر و ادغام مهاجران، مطالعه‌ی تغییرات مهاجرت و مطالعه‌ی جوامع ناهمگن از منظر جامعه‌شناختی و انسان‌شناختی بپردازند.

فرصت‌های شغلی

کارمند سیاست‌های مهاجرتی و مدیر جریان در سازمان‌های بین‌المللی

هدف این دوره، آموزش به متخصصانی است که می‌توانند به توسعه و اجرای سیاست‌های مداخلاتی عمومی در حوزه‌ی مهاجرت، پذیرش و مدیریت جریان‌ها کمک کنند. این مهارت‌ها در مؤسسات اروپایی و بین‌الملل و همین‌طور در ادارات دولتی در سطح اداری، منطقه‌ای و محلی کسب می‌شوند.

**متصدی در سازمان‌های غیردولتی داوطلبانه در حوزه‌ی پذیرش و ادغام [مهاجران] ** هدف این دوره، آموزش متصدیانی مجرب است که می‌توانند در سازمان‌های غیرانتفاعی (شامل سازمان‌های غیرانتفاعی، سازمان‌های مردم‌نهاد، انجمن‌ها و تعاملات اجتماعی) در سطح محلی، ملی، اروپایی و بین‌الملل مشغول به کار شوند و یا با انجمن‌هایی که در حوزه‌ی هتلداری و ادغام [مهاجران] فعالیت دارند، همکاری کنند.

فارغ‌التحصیل این دوره می‌تواند به مشاوره و طراحی مسیر پذیرش مهاجر بپردازد و در حوزه‌ی فعالیت‌های مراکز پذیرش وظیفه‌ی پشتیبانی را برعهده بگیرد.

متخصص و مشاور در مدیریت تنوع و جهت‌گیری شغلی

هدف این دوره، آموزش به متخصصانی در حوزه‌ی جهت‌گیری شغلی و منابع انسانی است که مهارت‌های لازم برای مقابله با موقعیت‌های خاص کارگران مهاجر را دراختیار دارند. فارغ‌التحصیل این رشته می‌تواند در دنیای تجارت و یا در بخش خصوصی فعالیت‌های مختلفی را برعهده بگیرد: جهت‌گیری شغلی، مدیریت قراردادهای استخدام، شرکت در مذاکرات اتحادیه، توسعه‌ی برنامه‌های کمک‌های مالی، بررسی نیازهای کارگران مهاجر.

کارشنس مسائل مهاجرتی در حوزه‌ی ارتباطات

هدف این دوره، آموزش به متخصصان در حوزه‌ی ارتباطات و رسانه‌ها است تا مهارت‌های مربوط به بازنمایی پدیده‌های مهاجرت را یاد یگیرند. این مهارت‌ها در خبرنگاری (روزنامه، رادیو، تلویزیون، آنلاین)، در حوزه‌ی ارتباطات عمومی، سازمانی و سیاسی مورد نیاز هستند. فارغ‌التحصیل رشته‌ی مطالعات مهاجرتی و جوامع نوین می‌تواند بر مبنای مطالعات و تحقیقات انجام‌شده با روش‌های پژوهشی در حوزه‌ی اجتماعی و انسان‌شناسی، مطالعات و گزارشاتی را آماده کند و ارائه‌ی بازنمایی درستی از یک مهاجر را تضمین کند.

پیش نیازها
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 3 PTE Academic 59 - 75
Pearson Tests of English
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
Trinity College London
OverallISE II
Trinity College London
CefrB2
ETS - TOFEL ITP/PBT
Overall543
ETS - TOFEL ITP/PBT
CefrB2
Cambridge ESOL examination
OverallBEC (Business English Certificate Vantage)
Cambridge ESOL examination
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
حقوق
علوم سیاسی
اقتصاد

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name