sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
مدیریت نوآوری و کارآفرینی

مدیریت نوآوری و کارآفرینی | Management of Innovation and Entrepreneurship (MIE)

دانشگاه میلان

رتبه 276 
ایتالیا, میلان 
اپلیکیشن فی 30 یورو
شهریه ترم 256 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

مأموریت و اهداف

هدف دوره‌ی کارشناسی ارشد مدیریت نوآوری و کارآفرینی، ارائه‌ی دانش نظری و ابزارهای تحلیلی برای شناسایی و بهره‌گیری از فرصت‌های کارآفرینی در جهت نوآوری، مدیریت تغییر و تحولات سازمانی به دانشجویان است.

برخی از موضوعات در حوزه‌ی کارآفرینی شامل عاملان ایجاد کسب‌وکارهای جدید، توانایی شناسایی فرصت‌های شغلی در بازارها، تحلیل منابع انسانی، اقتصادی و مالی که برای ایجاد و توسعه‌ی پروژ‌های جدید است. کارآفرینی و نوآوری دو مفهوم مرتبط به هم هستند. نوآوری در معنای گسترده، یعنی تولید دانش جدید برای ورود به بازارهای جدید توسعه‌ی محصولات جدید، فرآیندها و رویکردهای مدیریتی، بر مبنای راهکارهای سازمانی و استراتژی‌های رقابتی.

در کنار تأسیس شرکت‌های جدید، توانایی نوآوری و استفاده از فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری در بازارهای جدید توسط شرکت‌های فعلی، موقعیتی را برای احیاء کسب‌وکارهای توسعه‌یافته‌تر فراهم می‌کند.

ساختار این دوره به گونه‌ای است که کسب دانش و مهارت‌های مربوط به تحلیل و تفسیر فرآیندهای تصمیم‌گیری تجاری را تقویت می‌کند و تمرکز آن بر طراحی، اجرا و ارزیابی فرآیندهای کارآفرینی و نوآوری در بخش‌های مختلف صنعتی است که کالاها و خدمات در آن تولید و ارائه می‌شوند.

این برنامه، با رویکردی بین‌رشته‌ای، پدیده‌های کارآفرینی و نوآوری را مورد مطالعه قرار می‌دهد. دانشجویان با بررسی عمیق رشته‌های مدیریتی (کنترل مدیریت، برنامه‌ریزی استراتژیک، تأمین مالی شرکت، برنامه‌ریزی تجاری، مدیریت کانال‌های بازاریابی، روابط با بخش‌های مالی و سازمان‌های بخش دولتی)، رشته‌های اقتصادی (اقتصاد صنعتی، تاریخچه‌ی شرکت‌)، رشته‌های حقوقی (حقوق/ قانون تجارت)، و متدهای کمّی (ابزار پیش‌بینی بازار و تحلیل پیشرفته‌ی داده‌ها)، می‌توانند مهارت‌ها و دانشی را بیاموزند که برای پیشبرد فرآیند کارآفرینی و نوآوری در نهادهای تازه‌ تأسیس و سازمان‌های فعلی سودمند است.

فارغ‌التحصیلان «مدیریت نوآوری و کارآفرینی» می‌توانند در دو حوزه‌ی مرتبط به کسب دانش و مهارت بپردازند:

در شرکت و سازمان‌های فعلی: در این زمینه، فرد می‌تواند در طراحی، توسعه و اجرای پروژه‌های خلاقانه (مثلاً: توسعه‌ی محصول جدید، اجرای فرآیندهای تولیدی جدید، ورود جدید به بازار)؛ در راه‌اندازی اقدامات تجاری جدید (استارت‌آپ‌ها)، مشارکت کنند، و در تشکیل گروه، توسعه‌ی ایده‌های تجاری و بهره‌گیری از این ایده‌ها همکاری داشته باشند.

دوره‌ی کارشناسی ارشد «مدیریت نوآوری و کارآفرینی»، ترکیب مهارت‌های کارآفرینی، مدیریتی، اقتصادی و مالی با دانشی از توسعه‌ی محصول جدید و فرآیندهای مدیریت نوآوری، به آموزش راه‌اندازی اقدامات کارآفرینانه و استخدام در موقعیت‌های شغلی مدیر پروژه برای توسعه‌ی محصول جدید و مدیریت نوآوری می‌پردازد. بعلاوه، این برنامه مهارت‌های ارزیابی برای سنجش پروژه‌های نوآوری را آموزش می‌دهد و در نتیجه، فرصت‌هایی را در سازمان‌های خصوصی (شرکت‌های مشاوره‌ی مدیریتی، مؤسسات مالی) و سازمان‌های بخش دولتی (توسعه‌ی نهادها و مشارکت‌های محلی) برای دانشجویان فراهم می‌کند.

موضوع

نوآوری دیجیتال

کارآفرینی

امور مالی برای نوآوری

فرصت‌های شغلی

فارغ‌التحصیلان مدیریت نوآوری و کارآفرینی می‌توانند در دو حوزه به کسب دانش و مهارت بپردازند:را به کار بگیرند:

-در شرکت‌ها و سازمان‌های فعلی: در این حیطه، فارغ‌التحصیلان می‌توانند به طراحی، توسعه و اجرای پروژه‌های خلاقانه کمک کنند (برای مثال: توسعه‌ی محصول جدید، اجرای فرآیندهای محصول جدید، ورود جدید به بازار)؛ در راه‌اندازی اقدامات تجاری جدید (استارت‌آپ‌ها)، مشارکت کنند، و در تشکیل گروه، توسعه‌ی ایده‌های تجاری و بهره‌گیری از این ایده‌ها همکاری داشته باشند.

دوره‌ی کارشناسی ارشد مدیریت نوآوری و کارآفرینی، با ترکیب مهارت‌های کارآفرینی، مدیریتی، اقتصادی و مالی با دانش از توسعه‌ی محصولات جدید و فرآیندهای مدیریت نوآورانه به آموزش متخصصانی می‌پردازد که مایل به راه‌اندازی اقدامات کارآفرینی جدید و برعهده گرفتن موقعیت‌های شغلی توسعه‌ی محصول جدید و مدیریت نوآوری هستند. بعلاوه، این برنامه مهارت‌های ارزیابی برای سنجش پروژه‌های نوآوری را آموزش می‌دهد و در نتیجه، فرصت‌هایی را در سازمان‌های خصوصی (شرکت‌های مشاوره‌ی مدیریتی، مؤسسات مالی) و سازمان‌های بخش دولتی (توسعه‌ی نهادها و مشارکت‌های محلی) برای دانشجویان فراهم می‌کند.

پیش نیازها
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 3 PTE Academic 59 - 75
Pearson Tests of English
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
Trinity College London
OverallISE II
Trinity College London
CefrB2
ETS - TOFEL ITP/PBT
Overall543
ETS - TOFEL ITP/PBT
CefrB2
Cambridge ESOL examination
OverallBEC (Business English Certificate Vantage)
Cambridge ESOL examination
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
مدیریت
مدیریت بازرگانی
اقتصاد

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name