sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
شهر ماچراتا ایتالیا

ماچراتا

زبان ایتالیایی
میانگین خرج در ماه 700 یورو
دانشگاه1
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دانشگاه ها
توضیحات کلی

شهر ماچراتا ایتالیا

شهر ماچراتا واقع در قلب منطقه‌ی مارکه ایتالیا، در میان تپه‌های سرسبز و مناظر خیره‌کننده‌ی طبیعی قرار دارد. نزدیکی شهر به دریای آدریاتیک و کوه‌های سیبیلینی تجربه‌ای منحصر به فرد از سواحل و کوه‌ها را فراهم می‌کند، و شهر را به بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت تبدیل می‌کند. اقلیم در شهر ماچراتا مدیترانه‌ای است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های خنک و بارانی دارد که در طول سال جوی خوشایندی ایجاد می‌کند.

اقتصاد ماچراتا ترکیبی متعادل از کشاورزی، صنعت و خدمات دارد. زمین‌های حاصل‌خیز اطراف شهر به اقتصاد کشاورزی آن کمک می‌کند با تولید محصولاتی مانند شراب، زیتون، غلات و سبزیجات. علاوه بر این، شهر ماچراتا چندین کارخانه‌ی کوچک تا متوسط، به‌خصوص در صنایع مبلمان، کفش و پارچه‌بافی دارد که نشان‌دهنده‌ی سنت‌های توانمند صنعتی است. همچنین موقعیت استراتژیک شهر ماچراتا آن را به یک مرکز تجاری منطقه‌ای تبدیل کرده و تبادل اقتصادی را تسهیل می‌کند.

شهر ماچراتا یک مرکز فرهنگی رونق‌یافته با صحنه‌ی هنری پر جنب و جوش است. شهر به سنت‌های اپرایی غنی خود معروف است که بیشتر در جشنواره‌ی اپرای ماچراتا که هر ساله در اسفریستریو، یک سالن اپرای آفتابی برگزیده می‌شود، به نمایش در می‌آید. علاوه بر این، موزه‌ها، گالری‌ها و تئاترهای زیادی در ماچراتا وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی عمیق به هنر است. همچنین غذاهای محلی نیز بخشی از جذابیت فرهنگی شهر را تشکیل می‌دهند و مجموعه‌ای از دستور‌های سنتی مارکه را ارائه می‌دهند که گردشگران را وسوسه می‌کند.

شهر ماچراتا یک جو آرام اما محرک دارد. هسته‌ی تاریخی شهر با ساختمان‌های باستانی و میدان‌های دنج، جذابیت‌های دنیای قدیمی را به تصویر می‌کشد؛ در حالی که ورود دانشجویان انرژی جوانی را به شهر می‌بخشد. زندگی پر جنب و جوش خیابان‌ها، با قهوه‌خانه‌ها و کتابفروشی‌هایی که منظره‌ی شهر را نقطه‌بندی می‌کنند، پیاده‌روی آرام و بحث‌های سرزنده چهره‌ی زیبایی از شهر را فراهم می‌کند. علاوه بر این، ترکیبی از مراسم‌های سنتی با جشن‌های مدرن روز جوی جذابی ایجاد می‌کند که قدیمی و جدید را با یکدیگر آمیخته می‌کند.

شهر ماچراتا به حفظ محیط زیست طبیعی و شهری خود آگاه است. مدیریت شهر تعهدی به روش‌های پایدار نشان داده و فضای سبز را ترویج داده و در عین حال, یکپارچگی معماری ساختمان‌های تاریخی‌اش را حفظ کرده است. علاوه بر این, نزدیکی به سواحل بکر و مسیرهای کوهستانی ناهموار به ساکنان و بازدیدکنندگان فرصتی را می‌دهد تا از زندگی شهری و خسته‌کننده به آغوش طبیعت فرار کنند.

شهر ماچراتا شهری است که ترکیب بی‌نظیری از غنای فرهنگی ایتالیایی, توانمندی‌های آموزشی و جوی آرام اما محرک را تداعی می‌کند و تجربه‌ی جامعی برای ساکنان و بازدیدکنندگان خود فراهم می‌آورد.

تاریخچه شهر ماچراتا

ریشه‌ی شهر ماچراتا به دوران باستان برمی‌گردد، که گمان می‌رود حدود دوران امپراتوری روم تاسیس شده است. اگرچه این شهر با یک مقر کوچک آغاز شد، اما موقعیت استراتژیک آن در میان سرزمین‌های حاصل‌خیز و مسیرهای تجاری، آن را به تدریج به یک مرکز مهم برای تجارت و کشاورزی تبدیل کرد.

دوران قرون وسطی دوره‌ای از رشد و برجستگی برای شهر ماچراتا به ارمغان آورد. در این دوره، این شهر به یک شهر قلعه‌نشین با ساختار دفاعی قوی تبدیل شد. همچنین به عنوان یک مرکز مهم تجارت و آموزش در منطقه شناخته شد. تأسیس دانشگاه ماچراتا در سال 1290، که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا است، سطح وضعیت فرهنگی و فکری شهر را به طور قابل توجهی افزایش داد.

همانطور که موج رنسانس ایتالیا را فرا گرفت، شهر ماچراتا نیز اثر آن را احساس کرد. این شهر به مکانی برای هنرمندان، دانشمندان و متفکران تبدیل شد که به ترکیب فرهنگی غنی ماچراتا کمک کردند.

با گذر به حکومت پاپ، شهر ماچراتا دوره‌ای از ثبات و مدرنیزاسیون را تجربه کرد. این شهر به یک مرکز اداری مهم در ایالات پاپی تبدیل شد، که نفوذ آن را در منطقه بیشتر کرد. شهر نیز شاهد رشد معماری با ساخت بسیاری از ساختمان‌های مهم و میدان‌های عمومی که هنوز هم چهره شهری آن را تعریف می‌کنند، بود.

پس از اتحاد ایتالیا در قرن نوزدهم، شهر ماچراتا همچنان به عنوان یک مرکز شهری مهم رشد کرد. این شهر مدرنیته را در حالی که میراث تاریخی خود را حفظ می‌کرد، پذیرفت و تعادل ظریفی بین کهن و نو ایجاد کرد. در قرن بیستم، علی‌رغم چالش‌هایی که توسط جنگ‌های جهانی ایجاد شد، ماچراتا همچنان شکوفا ماند.

امروزه، شهر ماچراتا به عنوان یک شهری که سنت‌های طولانی‌مدت خود را جشن می‌گیرد در حالی که وعده آینده را پذیرفته است شناخته می‌شود. هسته تاریخی آن که جذابیت قرون وسطی را تشعشع می‌دهد، به طور هماهنگی با نهادها و توسعه‌های شهری مدرن هم‌زیستی می‌کند.

تاریخ شهر ماچراتا یک روایت غنی از رشد، جانبازی و تکامل فرهنگی است. از طریق خیابان‌های باستانی، بناهای رنسانس و گفتگوی جاری در سالن‌های علمی آن، شهر داستانی از گذشته افسون‌کننده را که با آینده امیدبخش به هم پیوسته است، روایت می‌کند. سفر تاریخی ماچراتا نه تنها یک بازبینی است بلکه یک میراث زنده که همچنان هویت و جذابیت منحصر به فرد آن را شکل می‌دهد و آن را به یک بخش مهم در روایت تاریخی گسترده‌تر ایتالیا تبدیل می‌کند.

جمعیت شهر ماچراتا

طبق اخرین آمار رسمی سایت ایستات، جمعیت شهر ماچراتا ایتالیا 40496 نفر است.

تعداد دانشگاه های دولتی و خصوصی شهر ماچراتا

شهر ماچراتا ایتالیا دارای یک دانشگاه دولتی به نام (UNIVERSITY OF MACERATA) و یک موسسه AFAM (آموزش عالی هنر و موسیقی) می‌باشد.

تعداد دانشجویان شهر ماچراتا

طبق آخرین آمار رسمی سایت اوستات تعداد دانشجویان شهر ماچراتا نفر 10970 می‌باشد که 684 نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

هزینه زندگی در شهر ماچراتا

طبق اخرین آمار رسمی سایت ایستات متوسط هزینه‌های زندگی در سال 2023 به شرح زیر است:

 • اجاره اتاق دو نفره: 200 تا 300 یورو
 • اجاره اتاق یک نفره: 300 یورو به بالا (بستگی به منطقه شهر قیمت‌ها متفاوت است)
 • مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی: 134.9 یورو
 • تنباکو و نوشیدنی‌های الکلی: 177.7 یورو
 • پوشاک و کفش: 107.9 یورو
 • آب و برق و گاز و سایر خدمات: 142.7 یورو
 • اثاثیه: 117.9 یورو
 • حمل و نقل: 124.0 یورو
 • آموزش و پرورش: 83.5 یورو
 • رستوران و هتل‌ها: 123.7 یورو

نرخ بیکاری شهر ماچراتا

طبق گزارش سایت موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT)، نرخ بیکاری در شهر ماچراتا برای بازه‌های مختلف سنی به شرح زیر است:

 • بازه 24-15: در این بازه نرخ بیکاری کلی 17.5% بوده است. برای مردان 11.2% و برای زنان 29.1% ثبت شده است.
 • بازه 34-25: در این بازه نرخ بیکاری کلی 8.7% بوده است. برای مردان 6.0% و برای زنان 12.7% ثبت شده است.

متوسط درآمد شهر ماچراتا

طبق اخرین آمار رسمی سایت ایستات در شهر ماچراتا میانگین درآمد هر فرد 1837 یورو می‌باشد.

فرودگاه‌های شهر ماچراتا

شهر ماچراتا ایتالیا فاقد فرودگاه است ولی برای سفر می‌توانید از فرودگاه (Ancona Airport) که نزدیکترین فرودگاه به ماچراتا است استفاده کنید.

دانشگاه‌ها

AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name