sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
شهر پادوا ایتالیا

پادوا

زبان ایتالیایی
میانگین خرج در ماه 700 یورو
دانشگاه1
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دانشگاه ها
توضیحات کلی

شهر پادوا

شهر پادوا در ایالت وِنِتو (Veneto) واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایتالیا است. ترکیب نقاشی‌های دیواری و کلیسا و مجسمه‌ها و هنرهای دوران رنسانس به زیبایی و جذابیت این شهر افزوده است. از نظر فرهنگی، شهر پادوا دارای تئاترها، موزه‌ها و جشن و ایونت‌های سالانه بسیاری است که فرهنگ غنی این شهر را به نمایش می‌گذارند.

اقتصاد چند بعدی شهر پادوا در زمینه‌های آموزش، صنعت و کشاورزی سرآمد است. در نواحی صنعتی شهر تعداد زیادی کارخانه و شرکت پیرامون ماشین‌آلات، الکترونیک و تولید مواد غذایی برای پیشرفت و توسعه اقتصاد شهر فعالیت می‌کنند. علاوه بر این، دانشگاه پادوا که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است توانسته به طور قابل توجهی به اقتصاد محلی از طریق تحقیق و نوآوری کمک کند.

فضای شهر پاودا بوی دنیای قدیم را می‌دهد. خیابان‌های سنگفرش شده کنار ساختمان‌های قدیمی، کوچه‌های طاق پوشیده که بر روی عابران سایه می‌گستراند و منظره شهری منحصر به فردی ایجاد می‌کنند. شهر پادوا علاوه بر معماری‌های تاریخی و هنر، بازارهای پر جنب‌وجوش و زنده‌ای دارد که هرروز محصولات و صنایع دستی محلی شهر در آن به نمایش گذاشته می‌شوند. رستوران و کافه‌های کنار خیابان اغلب پویا و مملو از جمعیت است.

تاریخچه شهر پادوا ایتالیا

همانطور که در ابتدا گفته شد، شهر پادوا در شمال شرقی ایتالیا واقع شده که دارای تاریخ باستانی است که به عصر برنز باز می‌گردد. ساکنان این شهر در ابتدا به کشاورزی و تجارت می‌پرداختند. در طول دوران رومیان، شهر پادوا به دلیل موقعیت استراتژیک خود، به مرکزی مهم برای ارتباطات و تجارت تبدیل شد. در زمان حکومت سزار شهر از رشد و توسعه قابل توجهی نظیر ساخت جاده‌ها، قنات و معابد بهره‌مند شد. با سقوط امپراتوری روم غربی، شهر پادوا تحت سلطه و حاکمیت لمباردها و بعدها به تصرف فرانک‌ها در آمد. پس از چند قرن شهر پادوا خودمختار شد. تعدادی از خاندان‌های سرشناس حکمران‌های شهر بودند. در آن دوره دانشگاه پادوا تاسیس شد و باعث رشد فکری و فرهنگی شهر شد. به مرور با انتقال قدرت میان خانواده‌ها، هنر و معماری در شهر توسعه پیدا کرد. در سال 1405 شهر پادوا تسلیم حکومت ونیزی شد و در آن دوره شهر پادوا از نظر هنری و آکادمیک پیشرفت چشمگیری داشت. پس از سقوط حکومت ونیزی، مدتی تحت کنترل حکومت اتریشی بود. بعدها شهر پادوا به پادشاهی نوپای ایتالیا ملحق شد و به سرعت مدرنیزه شد و از توسعه زیرساخت‌ها و رشد و پیشرفت اقتصادی چشمگیری بهره‌مند شد.

جنگ‌های جهانی آسیب زیادی به شهر پادوا زدند. بمباران‌ و قحطی و تخریب بناها همگی سبب شد پادوا آسیب و خسارات بسیاری را متحمل شود. در ادامه، بعد از جنگ پادوا بناهای خود را بازسازی کرد و به سرعت در صنعت پیشرفت کرد و در نهایت شهر پادوا به قطب اقتصادی اصلی منطقه وِنِتو (Veneto) تبدیل شد.

جمعیت شهر پادوا ایتالیا

بر اساس آخرین اطلاعات موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT)، تا ابتدای سال 2023 (1<sup>st</sup> January 2023) جمعیت شهر پادوا 206496 نفر ثبت شده است.

طبق آمار (ISTAT) 107892 نفر از جمعیت این شهر را بانوان و 98604 نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

تعداد دانشگاه‌های شهر پادوا ایتالیا

شهر پادوا در ایتالیا تنها یک دانشگاه دارد. دانشگاه پادوا (University of Padua) که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است، به عنوان نماد آموزش و علم در شهر پادوا است.

تعداد دانشجویان شهر پادوا ایتالیا

طبق گزارش جامع ارائه‌شده توسط USTAT برای 2022/2021، شهر پادوا دارای 66442 دانشجو است. این آمار نشان‌دهنده تعهد شهر پادوا به آموزش و نوآوری و دانش است. در ادامه، آماری که برجسته و قابل توجه است، تعداد دانشجویان بین‌المللی این شهر است. تحصیل 5683 دانشجوی بین‌المللی در شهر پادوا گواهی بر این است که موسسات آموزشی این شهر، جذابیت جهانی دارد.

متوسط هزینه‌های زندگی در شهر پادوا

بر اساس گزارش ISTAT ایتالیا، متوسط هزینه‌های زندگی (ماهانه) در سال 2023 به شرح زیر است:

 • اجاره اتاق دو نفره: 200 تا 300 یورو
 • اجاره اتاق یک نفره: 300 یورو به بالا (بسته به منطقه شهر، قیمت‌ها متفاوت است)
 • مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی: 126.4 یورو
 • تنباکو و نوشیدنی‌های الکلی: 112.9 یورو
 • پوشاک و کفش: 113.8 یورو
 • آب و برق و گاز و سایر خدمات: 141.1 یورو
 • اثاثیه: 118.1 یورو
 • سلامت: 109.5 یورو
 • حمل و نقل: 126.2 یورو
 • تفریح و فرهنگ: 105.9 یورو
 • آموزش و پرورش: 83.2 یورو
 • رستوران و هتل‌ها: 126.0 یورو
 • کالاهای متفرقه: 119.4 یورو

این آمار توسط سایت آمار ملی ایتالیا ثبت شده است.

نرخ بیکاری شهر پادوا

طبق گزارش سایت موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT)، نرخ بیکاری در سال 2020 در شهر پادوا برای بازه‌های مختلف سنی به شرح زیر است:

 • بازه 24-15: در این بازه نرخ بیکاری کلی 26.4% بوده است. برای مردان13.3% و برای زنان 45.3% ثبت شده است.
 • بازه 34-25: در این بازه نرخ بیکاری کلی 8.0% بوده است. برای مردان 7.4% و برای زنان 8.9% ثبت شده است.

متوسط درآمد در شهر پادوا ایتالیا

در شهر پادوا متوسط حقوق ماهانه 2311 یورو است. لازم به ذکر است که این مبلغ براساس شرایط و تجربه و نوع شغل، ممکن است متفاوت باشد.

تعداد فرودگاه‌های شهر پادوا

برای شهر پادوا دسترسی به پنج فرودگاه امکان‌پذیر است. فرودگاه مارکوپولو در 50 کیلومتری این شهر قرار دارد. دسترسی به این فرودگاه آسان است و پروازهای منظمی ارائه می‌دهد. سایر فرودگاه‌های مجاور و نزدیک به پادوا شامل (Verona Villafranca)، (Treviso) و (Bologna Guglielmo Marconi) هستند.

البته شهر پادوا فرودگاه (Gino Allegri) خود را دارد که در حال حاضر پروازهای منظم و برنامه‌ریزی شده ارائه نمی‌دهد.

دانشگاه‌ها

AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name