sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکار | Digital Economics and Business

دانشگاه پلی‌تکنیک مارکه

رتبه 721 
ایتالیا, آنکونا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 156 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد180
مقطع تحصیلیکارشناسی
مدت زمان (سال)3
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

معرفی دوره

برنامه لیسانس در رشته اقتصاد دیجیتال و تجارت، یک دوره سه‌ساله است که به‌طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و دانش اصول اقتصاد و تجارت را با تخصص در حوزه داده‌ها ادغام می‌کند. این تخصص درزمینه علوم کامپیوتر، یکپارچه‌سازی داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها، برای کمک به سازمان‌ها در بهبود تصمیم‌گیری‌های تجاری ضروری است. هدف این دوره، آموزش سه جایگاه حرفه‌ای شامل تحلیل‌گر اقتصادی و مالی مبتنی بر داده، تحلیل‌گر کسب و کار مبتنی بر داده و تحلیل‌گر داده در حوزه اقتصاد و تجارت است. این نقش‌ها قادر به تولید اطلاعات مرتبط از تجزیه و تحلیل داده‌های تجاری، اقتصادی و مالی هستند تا فرآیند تصمیم‌گیری را هدایت و پشتیبانی کنند. ویژگی مشترک این برنامهها، مبتنی بر داده بودن آنها است چراکه اطلاعات مورد نیاز از طریق مدیریت و پردازش همین داده‌ها ارائه می‌شود. این برنامه، برنامه ای نوآورانه در چشم انداز دانشگاه دولتی ایتالیا است، زیرا سابق بر این برنامههای کارشناسی اقتصاد و تجارت به زبان انگلیسی با علم داده ترکیب نمی‌شدند.

این برنامه بر دروس اصلی در تجارت، اقتصاد و سرمایهگذاری در کنار مبانی علوم کامپیوتر، آمار و اقتصادسنجی میپردازد.

فرصت‌های شغلی

تحلیل‌گر اقتصادی و مالی مبتنی بر داده

این متخصصان، تحلیل‌ها و مشاوره‌های اقتصادی و مالی را با تمرکز بر داده‌ها ارائه می‌دهند. این تحلیل‌گران در شرکت‌های مشاوره، ادارات دولتی، مؤسسات تحقیقاتی عمومی و خصوصی و سازمان‌های بین‌المللی کار می‌کنند. آن‌ها توانایی تجزیه و تحلیل مسائل مبتنی بر داده‌ها را در بازارهای اقتصادی و مالی دارند و اطلاعات مورد نیاز را از تجزیه و تحلیل داده‌های بازارهای واقعی و مالی ارائه می‌دهند. این متخصصان در تعیین استراتژی‌های ورود به بازارهای محلی و جهانی، پشتیبانی از تصمیم‌گیری‌های تجاری و تعیین موقعیت در بخش مرجع و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری نقش مهمی دارند. همچنین در ادارات دولتی، در تعیین و ارزیابی مداخلات سیاستی نیز ایفای نقش میکنند.

تحلیل‌گر داده در حوزه اقتصاد و تجارت

تحلیل‌گران داده توانایی تجزیه و تحلیل مجموعه داده‌ها را به منظور ارائه اطلاعات مفید جهت تصمیم‌گیری در عملکردهای مختلف شرکت‌ها و/یا تصمیم‌گیرندگان در دستگاه‌های دولتی دارند و درون سازمان‌ها یا به‌عنوان مشاوران خارج از سازمان می‌توانند مفید واقع گردند. وظایف تحلیل‌گر داده در فرآیند جمع‌آوری، پردازش و انتقال داده‌ها تقسیم می‌شوند. آن‌ها باید منشأ داده‌ها را درک کنند و ناهنجاری‌های احتمالی را شناسایی کنند، مسئولیت جمع‌آوری داده‌ها را بر عهده گیرند، قوانین ملی و بین‌المللی را برای اقداماتی که باهدف تضمین کیفیت آن انجام می‌شود، رعایت کنند و حاکمیت و امنیت داده‌ها را اجرا کنند. در مرحله پردازش، روش‌های کمی مبتنی بر ابزارهای آماری، اقتصادسنجی و یادگیری ماشینی برای انجام تحلیل‌های اکتشافی و تأییدی و همچنین اعتبارسنجی مدل‌های پیش‌بینی استفاده می‌شوند. درنهایت، این تحلیل گران وظیفه دارند با انتقال اطلاعات مؤثر به‌دست‌آمده، از پتانسیل این اطلاعات در فرآیندهای تصمیم‌گیری بهرهبرداری نمایند.

پیش نیازها
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
Cambridge ESOL examination
OverallB2 First
Cambridge ESOL examination
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name