sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
مهندسی کوانتوم

مهندسی کوانتوم | Quantom Engineering

دانشگاه پلی تکنیک تورین

رتبه 252 
ایتالیا, تورین 
اپلیکیشن فی 20 یورو
شهریه ترم 2061 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

نتایج یادگیری

فعال بودن در تحولی که فناوری‌های کوآنتوم در بخش‌های مهندسی متعدد به بار می‌آورد مطمئناً هدف اصلی این دورۀ مطالعاتی است.

این دورۀ کارشناسی ارشد رشتۀ مهندسی کوآنتوم دارای سرفصل برنامه همسو با هدف اصلی‌اش است، که عبارتست از آموزش پیش‌زمینۀ بین رشته‌ای که شامل مهارت‌های ریاضیاتی، فیزیکی، الکترونیک، و آی‌تی لازم برای کاربرد سودمند فناوری‌های کوآنتوم در زمینه‌های ارتباطات، فناوری اطلاعات و حسگرها است.

شما متخصصی در نظریۀ کوآنتوم می‌شود تا قوانین بنیادین و ساز و کارهای حاکم بر عملکرد سیستم‌ها و ابزارهای کوآنتوم را دریابید، سپس دانش خود از سیستم‌های الکترونیک، کامپیوتر، و ارتباطات را تعمیق کنید تا یکپارچگی سیستم‌های کوآنتوم را در کاربردهای حقیقی طراحی کنید.

سرفصل دوره به شما امکان می‌دهد تا مهارت‌های تخصصی سطح بالا را با آموزش عمودی در سه حوزۀ کاربردی اصلی کسب کنید:

  • محاسبۀ کوآنتوم، یک دورۀ آموزشی با آموزش‌های خاص با هدف طراحی و کاربرد سیستم‌های محاسباتی عملکرد بسیار بالا، توسعۀ کاربردها و الگوریتم‌های عامل در کامپیوترهای کوآنتوم، توسعۀ کاربردهای کوآنتوم/کلاسیک ترکیبی و طرح‌های کامپیوتری کوآنتوم جدید
  • ارتباط کوآنتوم، یک دورۀ آموزشی با آموزش‌های خاص با هدف طراحی و استفاده از سیستم‌های ارتباطی بخش داخلی بر اساس رمزنگاری کوآنتوم و الگوریتم‌های مرتبط و ابزارهایی برای اجرای مهندسی
  • حسگرهای کوآنتوم، یک دورۀ آموزشی با هدف طراحی و استفاده از سیستم‌های اندازه‌گیری بر اسا حسگرهای کوآنتوم فوق‌العاده مختلف بخش‌های کاربردی که با فناوری‌های حالت جامد یا فوتونی اجرا می‌شود

به دلیل ماهیت بین رشته‌ای این دروه، فارغ‌التحصیلان کارشناسی مهندسی الکترونیک، مهندسی فیزیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی ارتباطات از راه دور و ریاضیات برای مهندسی می‌توانند در آن به تحصیل بپردازند. همچنین این دوره یک انتخاب ارزشمند و فرصت آموزشی بالاتر برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی فیزیک، علم کامپیوتر، و ریاضیات است.

با شرکت در سخنرانی‌ها، تمرینات کلاسی، فعالیت‌های تجربی (همچنین در کلاس)، آزمایشگاهی، و محاسباتی که به صورت گروهی تنظیم شده‌اند می‌توانید مهارت‌های مختلفی را کسب کنید.

سرفصل این دوره به چهار ترم تقسیم می‌شود که هریک شامل فعالیت‌های تدریسی است که مهارت‌های متقاطعی را در بخش‌های دورۀ کارشناسی ارشد با وجود دروس یکپارچه شامل می‌شود.

شما می‌توانید فعالیت پایان‌نامه را در هر شرکت، دانشگاه، یا مرکز تحقیقاتی بین‌المللی یا ایتالیایی سطح بالا در سرتاسر جهان بگذرانید.

اهداف

بدون شک علوم و فناوری‌های کوآنتوم پیشگام تکامل فیزیک و کاربردهای مهندسی هستند و انقلاب فناورانۀ کاملاً گسترده‌ و جدیدی هستند که بر هر جنبه از زندگی ما از ارتباطات تا محاسبه، از سرمایه‌گذاری تا علوم حیات، و از امنیت تا انرژی تاثیر می‌گذارند.

با این دورۀ کارشناسی ارشد در رشتۀ مهندسی کوآنتوم، شما مهندسی می‌شوید که در حوزۀ کاربردهای علوم و فناوری‌های کوآنتوم به فعالیت می‌پردازید. این فعالیت‌ها به طور خاص در سه بخش مهندسی پایه صورت می‌گیرد: محاسبه، ارتباطات، و حس.

این دوره به آموزش پیش‌زمینۀ بین رشته‌ای قوی به شما می‌پردازد و شما را برای زمینه‌های تحقیقی نمایه بالا آماده می‌سازد و فراتر از همۀ این موارد، شما را قادر می‌سازد تا از فناوری‌های کوآنتوم به نحوی نوآورانه و متقاطع در کاربردهای مهندسی استفاده کنید (در تولید، خدمات، علوم حیات، و امنیت).

بنابراین دروس این دوره به آموزش نمایه‌های متخصص همچون فناوران یا مهندسان فرایند برای تولید ابزارهای ترکیبی و کوآنتوم، طراحان ابزارهای کوآنتوم، مدارها و سیستم‌هایی برای ارتباطات و حسگرها، توسعه‌دهندگان الگوریتم‌ها یادگیری ماشینی، متخصصانی در شبیه‌سازی‌های عملکرد بالا (برای داروسازی، توسعۀ پروتئین‌های جدید، مدیر شبکه‌های ارتباطات، حمل و نقل، توزیع انرژی، ...)، کارشناس ارتباطات محافظت‌شده و امنیت آی‌تی، توسعه‌دهندۀ راه حل‌های اقتصادی-مالی بر مبنای استفاده از کامپیوترهای کوآنتوم، ... می‌پردازد.

اگر تمایل دارید، دورۀ کارشناسی ارشد مهندسی کوآنتوم فرصت آموزش از طریق کارشناسی ارشد، دانشگاه‌های تخصصی، دکترای تحقیقاتی، در سطح ملی و بین‌المللی را برای شما فراهم می‌کند و این مزایا به علت تجربۀ کامل تدریس به زبان انگلیسی و فرصت کار در آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، و شرکت‌های بین‌المللی از طریق فعالیت‌های پایان‌نامه و آزمایشگاهی است.

فرصت‌های شغلی

دورۀ کارشناسی ارشد مهندسی کوآنتوم به آموزش افراد متخصص در زمینۀ مهندسی با مجموعه مهارت‌های قوی برای کار در مراکز توسعه و تحقیق و صنعتی در زمینه‌های محاسبۀ کوآنتوم، الکترونیک کوآنتوم، فناوری کوآنتوم، حسگری کوآنتوم، ارتباطات کوآنتوم، سنجش کوآنتومی، و امنیت کوآنتومی را می‌پردازد.

اهداف اصلی استخدام حرفه‌ای عبارتند از شرکت‌های دارای فناوری بالا در مقیاس‌های مختلف و کار در سطح جهانی، که این امر به دلیل استفادۀ انحصاری از زبان انگلیسی برای تدریس است. از دیگر اهداف استخدامی این رشته می‌توان به بخش‌های مایکروالکترونیک، ارتباطات از راه دور، امنیت، دفاع، هوافضا، انرژی، و توسعۀ زیست‌محیطی، زیست‌پزشکی، سخت‌افزار و نرم‌افزار کامپیوترهای کوآنتومی و خدمات مالی اشاره کرد.

پیش نیازها
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 3 PTE Academic 59 - 75
Pearson Tests of English
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
مهندسی برق-قدرت
مهندسی الکترونیک
فیزیک

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name