sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

مهندسی زمین و محیط زیست | Environmental and Land Engineering

دانشگاه پلی تکنیک تورین

رتبه 252 
ایتالیا, تورین 
اپلیکیشن فی 20 یورو
شهریه ترم 2601 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

نتایج یادگیری

موضوعات اصلی این دوره به آموزش مهارت‌های لازم برای درک و مدل‌سازی پدیده‌های فیزیکی، شیمیایی، و زیست‌شناختی می‌پردازد که با محیط زیست و مسائل زمین مرتبط هستند. همچنین دروس مهندسی (پایه و خاص) در مورد روش‌ها، ابزارها، فنون، و فناوری‌های مورد نیاز برای درک جنبه‌های اصلی برنامه‌ریزی و طراحی مداخلات، کارخانجات، ماشین‌آلات، و شبکه‌ها را خواهید گذراند. حوزه‌های یادگیری مهندسی پایه شامل سیستم‌های طبیعی (اتمسفر، آب، خاک، زیست‌کره)، بررسی زمین، و طراحی و مدیریت سیستم‌ها، مداخلات، و کارخانجات است. در پایان این دوره، شما به تحقیق در مورد پروژۀ پایان‌نامه برای آزمون نهایی خواهید پرداخت. این دورۀ کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی و انگلیسی آموزش داده می‌شود. به طور خاص، گرایش‌های پایداری محیط زیست صنعتی، مهندسی زمین‌شناسی، و تغییر اقلیم به طور کامل به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند. این دوره قصد دارد مهارت‌های پروژه و نگرش نوآورانه و چندرشته‌ای را به دانشجویان آموزش دهد. به این دلیل است که این دوره محدود به کلاس‌های آغازی نیست بلکه شامل انواع گسترده‌ای از فعالیت‌های یادگیری از طریق انجام است. شما در سخنرانی‌های حضوری، فعالیت‌های فردی یا گروهی، بازدیدهای هدایت‌شده، سفرها و تمرینات میدانی، آزمایشگاه‌های علمی و محاسباتی، تمرینات عددی و جبری، و توسعه و استفاده از مدل‌سازی، تحلیل داده‌ها، و ابزارهای تفسیری شرکت خواهید کرد. شما می‌توانید مهارت‌های آسان و چندرشته‌ای‌تان را با شرکت در گروه‌های دانشجویی تقویت کنید و فرصت مطلعه در خارج از کشور و کارآموزی در شرکت‌ها و موسسات در بخش مهندسی زیست‌محیطی را خواهید داشت.

اهداف

مهندسی زمین و محیط زیست: طراحی و نوآوری برای ساخت ارتباط پایدار بین انسان‌ها و محیط زیست شما یک مهندس محیط زیست خواهید شد؛ یک متخصص که می‌تواند با مسائل زیست‌محیطی پیچیده که مربوط به تعامل بین عناصر انسانی و طبیعی (هوا، آب، خاک، زیست‌کره) است، مقابله کند. مهندسان محیط زیست به برنامه‌ریزی، مدیریت، و نظارت بر فرایندها و فعالیت‌های مختلف همچون احیاء مکان‌های آلوده، ارزیابی و کاهش برون‌فرست آلاینده‌ها، مدیریت زیست‌محیطی شرکتی، مکان‌های ساخت و زیرساخت‌ها برای کارهای راهبردی، کاهش ریسک خطرات طبیعی، برنامه‌ریزی و مدیریت ایمنی در کار، برنامه‌ریزی و مدیریت اضطراری، انطباق با تغییر اقلیم و تاثیرات آن، مدیریت مناطق و سیسات‌های زیست‌محیطی بپردازد.

فرصت‌های شغلی

مهندسان محیط زیست فرصت‌های شغلی بسیاری در صنعت خواهند داشت. اکنون پایداری یک مورد مهم است و این اهمیت نه تنها برای بهینه‌سازی فرایند و مطابقت با نیازهای حقوقی، بلکه برای راهبردهای بازاریابی که به نیازهای جامعه‌ای که به طور فزاینده از موارد زیست‌محیطی و سیاست‌های سبز آگاه است وجود دارد. فارغ‌التحصیلان دورۀ مهندسی زیست‌محیطی اغلب در بخش دولتی به فعالیت می‌پردازند و در این بخش به کنترل و نظارت بر پیروی از قانون‌های زیست‌محیطی و با سیاست‌های ملی، منطقه‌ای، و محلی می‌پردازند. فرصت‌های شغلی در شرکت‌های مهندسی و موسسات مشاوره که به کارشناسانی در طراحی کارخانجات تسویۀ آب، کارخانجات مدیریت ضایعات، و زیرساخت‌هایی برای پیشگیری از ریسک طبیعی نیاز دارند و همواره آگاهی روشنی در مورد چگونگی تاثیر تغییرات اقلیمی بر کارخانجات خود دارند نیز وجود دارد. مهندسی زیست‌محیطی یک بخش سریعاً در حال تغییر است که به ایده‌های جدید برای مواجهه با مسائل پیچیده نیاز دارد: به این دلیل است که مهندسان محیط زیست فرصت‌های شغلی متعددی در زمینۀ تحقیق و توسعه در موسسات دولتی و خصوصی در سرتاسر جهان دارند. در پایان، اگر شما قصد دارید به عنوان محقق یا در دانشگاه‌ها به فعالیت بپردازید، می‌توانید در دورۀ دکتری یا دورۀ کارشناسی ارشد تخصصی سطح 2 ثبت نام کنید.

توصیف سرفصل دوره:

برای ارتقای آموزش شما، دورۀ کارشناسی ارشد رشتۀ مهندسی زمین و محیط زیست به چهار گرایش نوآورانه تقسیم می‌شود:

پایداری زیست‌محیطی صنعتی

این گرایش احیاشده در سال 2023-2024 قبلاً با نام «محافظت از محیط زیست» تدریس می‌شد و اکنون با عنوان جدید «پایداری زیست‌محیطی صنعتی» ارائه می‌شود. مهندسانی که در این گرایش تحصیل می‌کنند در مسائل زیر آموزش می‌بینند: طراحی و اجرای مداخلات فنی و فناورانه با هدف پایداری فرایندهای محافظتی و مدیریت زیست‌محیطی شرکت‌ها کاهش تاثیر آلودگی بر هوا، آب، خاک، و زیرخاک نظارت بر کیفیت محیط زیست طبیعی طراحی و اجرای مداخلات برای احیاء محل‌های آلوده.

مهندسی زمین‌شناسی

طبق گفته‌ها، مهندسی زمین‌شناسی یک رشتۀ تحصیلی‌ است که مبنای رفتار صخره‌ها و خاک برای توسعۀ محیط زیست ساخته‌شده را فراهم می‌کند. بنابراین مهندسی زمین‌شناسی مبنای اصلی رویکرد طراحی، برنامه‌ریزی، ساخت، و حفظ زیرساخت‌ها و دیگر مداخلاتی است که با زیرساخت محیط زیستی زمین‌شناختی و در سطح، همچون برای مثال، با راه‌ها، تونل‌ها، پل‌ها، ریل‌ها، ساختمان‌ها، و دیگر انواع تاسیسات تعامل دارد. برنامۀ درسی مهندسی زمین‌شناختی در Politecnio di Torino به آموزش رشته‌های علوم زمین‌شناسی و ساختمان می‌پردازد و به دنبال شهری‌سازی پایدار و استفادۀ بهینه از منابع طبیعی در چارچوب عواقب تغییر اقلیم است. دانشجویان به کسب دانش و مهارت‌ها در زمینه‌های زیر می‌پردازند:

  • برنامه‌ریزی و تفسیر در بررسی‌های در محل و در آزمایشگاه: آزمایش‌هایی در مورد اندازه‌گیری‌های مکان‌نگاری، مواد زمین‌شناختی، فیزیکی زمین‌شناختی، هیدرولوژی، و هیدروزمین‌شناختی
  • مدیریت مسائل مهندسی صخره و خاک که با ساخت و حفظ زیرساخت‌ها مرتبط است
  • سازمان‌دهی و مدیریت کارهای زیرساخت اصلی با هدف کاهش تاثیر آنها بر زندگی انسان و مناطق
  • طراحی، مدیریت، و سازماندهی کاربرد پایدار منابع طبیعی مورد نیاز برای ساخت و حفظ زیرساخت‌ها
  • تشخیص و مدیریت ریسک مرتبط با طرح‌های تغییر اقلیم که با زیرساخت‌هایی همچون سیل‌ها و ریزش کوه مرتبط است

تغییر اقلیم

در اکتبر 2019 در پروژۀ تغییر اقلیم گروه مهندسی زیست‌محیطی، زمین و زیرساخت که از سوی وزارت دانشگاه و تحقیق ایتالیا تامین اعتبار شده بود، گرایش جدید «تغییر اقلیم» آغاز شد. این دوره در ابتدا یک برنامۀ در سطح کارشناسی ارشد با تمرکز خاص بر جنبه‌های فنی و مهندسی در اروپا بود. مهندسانی که در «تغییر اقلیم» تربیت می‌شوند، برای مسائل زیر آموزش می‌بینند:

  • تحلیل و مدل‌سازی سیستم‌های اقلیمی و تعامل آنها با سیستم‌های مربوط به دوران پیدایش انسان
  • اجرای سیاست‌های بین‌المللی مرتبط با اقلیم و راهنماهایی در بافت‌های مرتبط با مهندسی
  • برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردهای کاهش و انطباق مرتبط با تاثیرات تغییر اقلیم
  • طراحی، اجرا، و نظارت بر مداخلات برای مدیریت رویدادهای نهایی طبیعی و کمبود منابع ایجاد شده در اثر تغییر اقلیم
پیش نیازها
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
Pearson Tests of English
OverallPTE General Level 3 PTE Academic 59 - 75
Pearson Tests of English
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
مهندسی عمران
مهندسی محیط زیست

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name