sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
مهندسی خودرو پیشرفته دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا

مهندسی خودرو پیشرفته | Advanced Automotive Engineering

دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا

رتبه 641 
ایتالیا, مودنا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 156 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

بررسی اجمالی دوره

کارشناسی ارشد مهندسی خودرو پیشرفته یک رشته بین دانشگاهی بین المللی است که توسط دانشگاه علوم خودرو مونر در شهر امیلیا - رومانیا حمایت می شود. پروژه ای که مورد درخواست منطقه امیلیا – رومانیا می باشد و حاصل همکاری بین دانشگاه های بولونیا، فرارا، مدونا، رجو امیلیا (دفتر اجرایی این پروژه)، پارما و معتبرترین شرکت های خودروسازی جهان که در این منطقه مستقر هستند: لامبورگینی، دالارا، دوکاتی، فراری، تیم فرمول یک هاس، اچ پی ای، مارلی، مازراتی، پاگانی، آلفاتوری، و اخیرا شرکت ای وی ال، بوش، سی ان اچ، پیرلی، اس ‌تی‌ میکروالکترونیکس، می باشد. این رشته دارای کادر آموزشی بسیار خوبی است که از میان اساتید دانشگاه و متخصصان شرکت های همکار انتخاب می شوند و یک روند گزینش دقیق دانشجویی دارد که از طریق آن حداکثر ۱۲۰ متقاضی براساس ارزیابی دقیق شایستگی های خود و یک آزمون ورودی پذیرفته می شوند. برنامه درسی برای حضور گسترده دانشجویان در کارگاه های سازماندهی شده در دانشگاه ها و شرکای صنعتی، براساس رویکرد یادگیری با انجام که بر توسعه مهارت ها با ارائه راه حل های عملی برای مسائل مهندسی تمرکز دارد، فراهم می کند. دوره های کارآموزی تکمیلی نیز با هدف نگارش پایان نامه های تحصیلی و سازماندهی آن ها تحت یک شیوه کار پروژه، برای اطمینان از توسعه مهارت های حرفه ای و امکان ورود سریع فارغ التحصیلان به بازار کار، ارائه می شود.

محتوای برنامه

این برنامه آموزشی یک ترم اول مشترک برای همه دانشجویان، در دانشگاه مودنا، با هدف معرفی اصول مربوط به طراحی و تولید وسایل نقلیه با عملکرد بالا ارائه می دهد: رویکرد طراحی چینش وسایل نقلیه، فرایندهای تولید برای ساخت و مونتاژ سیستم ها، انتخاب و استفاده از مواد نوآورانه، اثرات مکانیکی اصلی که بر روی سیستم ها و اجزا عمل می کنند. پس از آن، این برنامه به شش برنامه درسی تقسیم می شود که محتوای آن با مشارکت شرکت های شریک به منظور حرفه ای کردن مسیر دانشجویان با توجه به پیشرفته ترین نیازهای بازار کار تعریف شده است:

پیشرانه پیشرفته (پردیس مودنا و بولونیا): طراحی و کنترل سیستم های پاورترین (پیشرانه)، هم گرماگیر و هم الکتریکی و هیبریدی، راه حل های اصلی برای تبدیل و ذخیره انرژی، و تکنولوژی های طراحی و تولید پیشرانه، تا پیشرفته ترین تکنیک های کنترل و کالیبراسیون موتور مورد مطالعه قرار می گیرند.

طراحی خودرو با عملکرد بالا (پردیس مودنا): جنبه های اصلی طراحی، دینامیک خودرو و لرزش صدا، رفتار مواد، فن آوری مکانیکی، آیرودینامیک، دینامیک ترمو - سیال، کنترل های خودکار، الکترونیک و سنسورها، مورد مطالعه قرار می گیرند.

طراحی خودرو مسابقه ای (پردیس مودنا و پردیس پارما از سال دوم): جنبه های اصلی طراحی سیستم شاسی و معماری خودروهای مسابقه ای، با تمرکز ویژه بر استفاده از مواد و راهکارهای خاص، همچنین با توجه به ماهیت بسیار تجربی فعالیت های توسعه و توجه به جنبه های آیرودینامیکی و عملکردی مورد بررسی قرار می گیرد.

مهندسی پیشرفته موتورسیکلت (پردیس بولونیا): این رشته به بررسی جنبه های مهندسی مکانیک، الکترونیک و طراحی صنعتی نمونه ای از موتورسیکلت های با عملکرد بالا و رقابتی، مرتبط با طراحی، مکانیک ارتعاش، فن آوری مکانیکی، دینامیک، طراحی موتورهای درون سوز و وسایل نقلیه الکتریکی باتری دار و سیستم های کمک راننده می پردازد.

تولید پیشرفته خودرو (پردیس بولونیا): مهندسی فرآیند برای تولید خودروهای با عملکرد بالا، طراحی کارخانه ها و سیستم های رباتیک صنعتی، مدیریت و بهینه سازی تولید، تکنولوژی های توانمند اصلی برای کارخانه دیجیتال و مدیریت فرآیند کنترل کیفیت مورد بررسی قرار می گیرند.

فرصت های شغلی

مهندس خودرو پیشرفته یک متخصص است که از یک دانش صنعتی شروع می کند و براساس یک نمای کلی از سیستم خودرو قادر به طراحی، توسعه و تولید زیرسیستم های اصلی ساخت خودروهای جاده ای و موتوری، با اشاره خاص به بازار خودروهای مسابقه ای ویژه است. بسته به برنامه درسی انتخاب شده، مهندس پیشرفته خودرو حرفه ای در موارد زیر تخصص دارد:

  • متخصص در سیستم های انتقال قدرت: مسئول طراحی و همکاری در مهندسی سیستم قدرت سنتی و نوآورانه، تمرکز بر بهینه سازی آن ها و همچنین کنترل و حل مسائل زیست محیطی و انرژی است.
  • متخصص معماری خودروهای جاده ای: مسئول راه اندازی و توسعه سیستم خودرو است، که با درک اصول آغاز می شود، و برای طراحی تمام مجموعه های اصلی سرد و زیر مجموعه های خودروهای جاده ای با عملکرد بالا است.
  • متخصص معماری خودروهای مسابقه ای: مسئول راه اندازی سیستم خودرو و طراحی تمام واحدهای اصلی و فرعی خودروهای مسابقه ای است. این مدل برای افزایش تخصص در جنبه های آیرودینامیکی، استفاده از مواد سبک وزن (مواد تقویت شده با فیبر کربن)و توانایی قوی برای انجام کاره ای تجربی متمایز می شود.
  • متخصص موتوراسپرت: مسئول طراحی و توسعه وسایل نقلیه موتوری با فن آوری بالا، هم استاندارد و هم مخصوص مسابقات است.با جنبه هایی سر و کار دارد که نمونه ای از مهندسی الکترونیک و طراحی صنعتی، مخصوص وسایل نقلیه موتوری هستند.
  • کارشناس تولید: او مسئول برنامه ریزی، توسعه، نظارت و مدیریت فرایندها و سیستم های تولید در حوزه خودرو با تمرکز بر استفاده از پیشرفته ترین فناوری های دیجیتال است.
پیش نیازها
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
مهندسی مکانیک
مهندسی رباتیک
مکاترونیک

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name