sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
معماری- طراحی معماری دانشگاه فلورانس

معماری- طراحی معماری | Architecture - Architectural design

دانشگاه فلورانس

رتبه 358 
ایتالیا, فلورانس 
اپلیکیشن فی 20 یورو
شهریه ترم 156 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

بررسی دوره کارشناسی ارشد معماری

 • طراحی معماری معاصر، تکنیک ها و روش های آن با میراث فرهنگی و چشم‌انداز شهرها و مناطق مرتبط است.
 • پایایی یک تعادل کلی بین نیازهای انسان، فضاها، ساختمان ها چ، محصولات و طبیعت برقرار می‌کند.

همکاری افراد و فرهنگ های مختلف کیفیت بیشتری به برنامه علمی دوره می‌افزاید.

۱. دانش و درک

دانش و درک برای گسترش و ارتقای آنچه از دوره اول آموزشی به دست آمده و برای ترسیم و پیاده سازی ایده های اصلی، در زمینه های پیچیده که اغلب با تحقیق فرد مرتبط است، به دست می‌آیند. به طور ویژه، دانشجویان دانش و درک موارد زیر را به دست خواهند آورد:

 • فرایند تولید، از تصور تا تولید و مکان ساخت و ساز
 • روش های طراحی برای تحول معماری و شهرسازی در سیستم های پیچیده شهری، چه تاریخی و چه مدرن
 • تکنیک ها و مصالح ساختمانی معاصر مرتبط با پایداری محیطی و اقتصادی
 • مبانی طراحی سازه و کاربرد آنها در انواع ساختمان ها
 • اصول شیمی و فیزیک به کار رفته در عناصر ساختمان جهت حفاظت از میراث فرهنگی، مرمت بناهای معماری، مرمت بناهای باارزش تاریخی، نوسازی ساختمان و بازسازی و برنامه ریزی شهری
 • تکنیک ها و مصالح ساختمانی کهن مرتبط با بافت آنها
 • مبانی جامعه شناسی شهری
 • مبانی قانون مربوط به برنامه ریزی شهری و مدیریت فرآیند ساخت و ساز
 • مبانی اقتصاد کاربردی و ارزیابی پروژه

۲. به کارگیری درک و دانش

از دانشجویان درخواست می‌شود تا دانش خود را در حل مسائل و مسائل مربوط به طراحی جدید، در زمینه های وسیع و با رویکرد بین رشته ای به این موضوعات مرتبط به کار گیرند و گسترش دهند:

 • تصور، تصویرسازی، مشخصه سازی و ارتباط پروژه های معماری در مقیاس های مختلف، از سطح شهری و منطقه ای تا جزئیات ساخت و ساز، ارضای ارزش های فرهنگی، اجتماعی، فنی و زیبایی شناختی
 • شناسایی و تعیین راه حل های ساختاری موثر
 • شناسایی و تعیین مصالح و تکنیک های موثر در ساخت و ساز
 • هماهنگی، یکپارچه سازی، و مدیریت تمام شایستگی های حرفه ای درگیر در فرآیندهای طراحی پیچیده
 • حفظ و مرمت بناهای تاریخی و بومی، هماهنگ کردن صلاحیت های چند رشته ای فنی و علمی

۳. نتیجه گیری

توانایی ادغام اطلاعات، رسیدگی به پیچیدگی ها و نتیجه گیری براساس اطلاعات ناقص یا محدود، از جمله تأمل در مسئولیت های اجتماعی و اخلاقی مرتبط با کاربرد دانش و دیدگاه ها

به طور ویژه، دانشجویان برای دستیابی به اهداف ذیل قادر به نتیجه گیری و قضاوت خواهند بود:

 • تجزیه و تحلیل ارتباط بین یک بافت معماری و شرایط فیزیکی و فرهنگی بنا
 • تغییر محیط برای رفع نیازهای انسانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی
 • انجام مطالعات امکان سنجی شامل بخش اقتصادی طراحی معماری و شهری
 • شناسایی روند اداری با توجه به نوع، اندازه و پیچیدگی یک پروژه در یک زمینه مشخص
 • آگاهی از مسئولیت های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی یک معمار کاربلد

۴. مهارت های ارتباطی

مهارت هایی که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با متخصصان و غیرمتخصصان به شیوه‌ ای واضح و بدون ابهام ارتباط برقرار کنند. به طور کلی، دانشجویان مهارت هایی را به دست می‌آورند که توسط ابزار و روش های پشتیبانی می‌شوند. این مهارت ها دانشجویان را در موارد ذیل قادر می‌سازند:

 • انتقال ایده ها و پروژه ها، هم به متخصصان و هم غیرمتخصصان حوزه معماری
 • تعامل مثبت در گروه های کاری در زمینه های آکادمیک و حرفه ای، در سطح ملی و بین المللی
 • شناسایی، سازماندهی، هماهنگی و رهبری یک تیم متشکل از چند رشته

۵. مهارت های یادگیری

پیشرفت مهارت های یادگیری فارغ‌التحصیلان را قادر می‌سازد تا به طور مستقل مرتبط با آموزشهای قبلی به تحصیل ادامه دهند. دانشجویان به انجام موارد زیر ملزم خواهند بود:

 • ایجاد، ترویج و دستیابی به پیشرفت در زمینه تئوری و عملی معماری
 • طراحی، توسعه و اجرای تحقیقات و پروژه های نوآورانه
 • سازماندهی گروه های طراحی و تحقیقات، در شرکت های حرفه‌ای ملی و بین‌المللی

فرصت های شغلی

فارغ التحصیلان رشته معماری با برنامه درسی «طراحی معماری» فرصت های شغلی متنوع و امیدوار کننده ای دارند که حول محور ایجاد و تحقق پروژه های معماری می چرخد. این برنامه درسی بر جنبه های خلاقانه و فنی طراحی معماری متمرکز است و دانشجویان را برای مشاغل حوزه صنعت معماری و ساخت و ساز آماده می کند. برخی از فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته عبارتند از:

معمار: به عنوان معماران دارای مجوز، فارغ التحصیلان می توانند در شرکت های معماری کار کنند یا کسب و کار خودشان را شروع کنند. می‌توانند کارهایی از جمله طراحی و نظارت بر ساخت ساختمان ها، اقامتگاه ها، فضاهای تجاری و سازه های عمومی را انجام دهند.

طراح / برنامه ریز شهری: فارغ التحصیلان می توانند در حوزه طراحی شهری تخصص داشته باشند و با برنامه ریزان شهری، دولت ها و توسعه دهندگان برای ایجاد محیط های شهری پایدار و زیبایی شناسی کار کنند.

طراح داخلی: فارغ التحصیلان می توانند در طراحی داخلی، ایجاد فضاهای داخلی کاربردی و جذاب برای اهداف مختلف، از جمله پروژه های مسکونی، تجاری و هتلداری، مشغول به کار شوند.

معمار منظر: فارغ التحصیلان می توانند به عنوان معمار منظر، در زمینه طراحی و برنامه ریزی فضا های بیرونی که به طور یکپارچه با محیط ساخته شده ترکیب می شوند و موجب ارتقای پایداری میشوند، کار کنند.

معمار حفاظت: معماران حفاظتی بر مرمت و حفظ بنا ها و بافت های تاریخی تمرکز می کنند و از حفظ اهمیت فرهنگی و معماری آنها اطمینان حاصل پیدا می‎‌کنند.

مشاور طراحی پایدار: فارغ التحصیلان می توانند در معماری پایدار تخصص بگیرند و به مشتریان در مورد شیوه های ساخت و ساز دوستدار محیط زیست، طراحی های کارآمد انرژی و دریافت گواهینامه های ساختمان سبز مشاوره دهند.

متخصص مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM): متخصصان مدل سازی اطلاعات ساختمان از نرم ‌افزارهای پیشرفته برای ایجاد مدل‌ های دیجیتال و شبیه ‌سازی پروژه‌های معماری، کمک به تجسم و برنامه‌ریزی ساختمان سازی استفاده می‌کنند.

مدیر پروژه: فارغ التحصیلان می توانند به عنوان مدیر پروژه، جهت نظارت بر برنامه ریزی، اجرا و تکمیل پروژه های معماری، هماهنگی تیم های حرفه ای و حصول اطمینان از تکمیل پروژه ها به موقع و در حد بودجه کار کنند.

مدیر ساخت و ساز: فارغ التحصیلان می توانند در زمینه مدیریت ساخت و ساز، نظارت بر روند ساخت و ساز، هماهنگی پیمانکاران و اطمینان از تطابق پروژه ها با مشخصات طراحی، مشغول به کار شوند.

محقق/ عضو انجمن علمی: فارغ التحصیلان می توانند در سمت های تحقیقاتی یا آموزشی موسسات دانشگاهی مشغول شوند و به پیشرفت دانش معماری و آموزش معماران آینده کمک کنند.

متخصصان شبیه سازی معماری: فارغ التحصیلان می توانند در زمینه شبیه سازی معماری، ایجاد نقشه های واقعی و نمایش های بصری طرح های معماری برای ارائه و بازاریابی کار کنند.

طراح نمایشگاه: فارغ التحصیلان می توانند به عنوان طراح نمایشگاه، فضا های خلاقانه و جذابی برای موزه ها، گالری ها و رویدادهای عمومی ایجاد کنند.

طراح صحنه: فارغ التحصیلان با استعداد خلاق می توانند به طراحی صحنه تئاتر، فیلم، تلویزیون یا رویدادها بپردازند و صحنه های تخیلی و کاربردی را به تصویر بکشند.

مدیر تاسیسات: فارغ التحصیلان می توانند به عنوان مدیران تاسیسات، نظارت بر نگهداری و مدیریت ساختمان ها و تاسیسات را برای اطمینان از عملکرد کارآمد و ایمن برعهده بگیرند.

روزنامه نگار/ منتقد معماری: فارغ التحصیلان می توانند در روزنامه نگاری معماری، نقد و گزارش در مورد پروژه ها و سبک های معماری برای مجلات، روزنامه ها یا پلتفرم های آنلاین فعالیت کنند.

پیش نیازها
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall72
ETS - TOFEL IBT
CefrB2
IELTS
Overall5.5
IELTS
CefrB2
Trinity College London
OverallISE II
Trinity College London
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
معماری

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name