sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
روابط بین‌الملل

روابط بین‌الملل | International Relations

دانشگاه بلونیا

رتبه 154 
ایتالیا, بولونیا 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم 157.04 یورو
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

اهداف رشته تحصیلی

برنامه کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل، متخصصانی را آموزش می‌دهد که قادر باشند به تحلیل انتقادی سیستم‌های سیاسی، روابط بین آنها، مناطق جغرافیایی، دلایل تنش‌ها و تعارضات، روش‌های حل تعارض و نقش سیاسی و اقتصادی سازمان‌های بین‌المللی، از جمله اتحادیه اروپا، بپردازند.

به طور خاص، هدف از برنامه ارائه آموزش پیشرفته‌ای است که دانشجویان را برای درک و تقویت رویکرد روابط بین‌الملل در زمینه‌های تاریخی، سیاسی، اقتصادی و سیاسی‌شناختی آماده کند. روش‌های آموزش شامل سمینارها، تکالیف نوشتاری، ارائه‌های شفاهی، مطالعه متون پیچیده، استفاده از مطالعات موردی و شبیه‌سازی‌ها است.

موقعیت‌های شغلی

کارمند دولتی در سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی و اروپایی:

 • نماینده و ترویج‌کننده منافع (عمومی و خصوصی) دولت یا سازمان خود است و مسئول تجزیه و تحلیل، تدوین، پایش و ارزیابی سیاست‌های عمومی است، همچنین واسطه‌گری و مذاکره. فعالیت آن‌ها می‌تواند به بخش‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، اجتماعی و فرهنگی مرتبط باشد؛
 • هماهنگی فعالیت‌های اداری مرتبط با محیط‌های بین‌المللی و اروپایی، تجزیه و تحلیل و تفسیر ساخت سیاست، ارائه راهکارها از طریق گفتگویی هدفمند به منظور نوآوری سازمانی و به طور کلی به‌کارگیری رویکرد انعطاف‌پذیر و اتخاذ نیرو در محیط کار را شامل می‌شود

خبرنگار امور بین‌الملل

 • اخبار و تحولات مربوط به مسائل بین‌المللی را جمع‌آوری، گزارش و توضیح می‌دهد تا در روزنامه‌ها، مطبوعات دوره‌ای، رادیو و تلویزیون، وب‌سایت‌ها و سایر وسایل ارتباط جمعی منتشر شود. از منابع اولیه و ثانویه و تکنیک‌های مختلفی مانند گروه‌های تمرکز با کارشناسان با پروفایل‌های حرفه‌ای متنوع استفاده می‌کند.
 • مطالعات، پرونده‌های تحقیقی، توصیه‌ها و سمینارها را برای نهادهای مؤسساتی، شرکت‌ها، انجمن‌های نمایندگی، مؤسسات تحقیقاتی ملی و بین‌المللی، رسانه‌ها - هم سنتی و هم جدید - درباره مسائل بین‌المللی مهم از جمله حل تعارض، حفاظت محیط زیست، مدیریت جریان مهاجرت، مقابله با جرم و جنایت یا پایداری سیستم‌های رفاهی، تولید می‌کند.
 • با شخصیت‌های مرتبط درباره مسائل مهم بین‌المللی مصاحبه می‌کند و سرمقاله‌ها درباره وقایع و تحولات مهم بین‌المللی می‌نویسد.
 • مقالات و سایر مواد اطلاع‌رسانی را برای انتشار بررسی، انتخاب و سازماندهی می‌کند و با رعایت قوانین حریم خصوصی عمل می‌کند.
 • اطلاعات و داده‌های مربوط به مسائل سیاسی، نهادی، اقتصادی و اجتماعی در سطح بین‌الملل را نظارت، جمع‌آوری و سازماندهی می‌کند که سپس برای تولید تحلیل‌های اصلی (تاریخی و پیش‌بینی) استفاده می‌شود که به مقالات تخصصی، مقالات تخصصی و مطالعات تبدیل می‌شود.

متخصص سیاست‌های بین‌المللی و اروپایی

 • مطالعه، توصیف و تفسیر منشأ، توسعه، عملکرد و منطق سیستم‌های سیاسی و ایدئولوژی‌ها، روابط دیپلماتیکی، اقتصادی و سیاسی بین دولت‌ها و سایر عوامل سیاست جهان، ساخت سیاست و تعامل بین سیاست‌ها و عقاید عمومی، فعالیت‌های دولت‌ها و حزب‌های سیاسی، دلایل و پیامدهای نتایج انتخابات را بررسی می‌کند.
 • هماهنگی طراحی، تدوین، تأمین مالی، اجرا، ترویج، پایش و ارزیابی برنامه‌های ملی، بین‌المللی و فوق‌المللی ذات اهمیت عمومی درباره مسائل مختلف مانند حل تعارض، حفاظت محیط زیست، مدیریت جریان‌های مهاجرتی، مبارزه با جرم و جنایت و پایداری سیستم‌های رفاهی را هماهنگ می‌کند.
 • مشاوره، تعامل و حفظ روابط با سطوح بالای سازمان‌های پیچیده، هم از قطاع عمومی و هم از قطاع خصوصی، هم در داخل کشور و هم در سطح بین‌المللی.
 • روش‌های معتبر برای اجرا و ارزیابی تأثیر سیاست‌های عمومی ملی، بین‌المللی یا اروپایی را معرفی و استفاده می‌کند و تأثیر عمومی آن‌ها را نشان می‌دهد.
 • در مذاکره و بحث‌ها برای دستیابی به اهداف و اجرای سیاست‌های اروپایی در مناطق و بخش‌های جغرافیایی مختلف مشارکت می‌کند.

کارمند دپارتمان فروش خارجی

 • استراتژی‌های بازاریابی و صادرات را اجرا می‌کند، به کارایی توزیع و شبکه تجاری اطمینان می‌دهد، فروش و موقعیت بازار کالاها و خدمات فروخته شده را نظارت می‌کند و تمرکز خود را بر بازارهای خارجی دارد.
 • تحقیقاتی را درباره شرایط بازار در سطح بین‌المللی انجام می‌دهد تا امکان نفوذ به بازارهای خارجی با کالاها و خدمات موجود را شناسایی کند، سناریوهای توسعه سیاسی و نهادی این بازارها را ارزیابی کرده، رقابت، قیمت‌ها و روش‌های فروش و توزیع در آن‌ها را تحلیل می‌کند.

حافظ صلح

 • در فعالیت‌های پیشگیری از تعارض، ساخت و ساز صلح، حفظ صلح و ساخت صلح مشارکت می‌کند.
 • کمک‌های انسانی را ارائه می‌دهد و امنیت انسانی را ساماندهی می‌کند.
 • ترویج فعالیت‌ها و پروژه‌های تسلیحات و نیروهای نظامی، پروژه‌های بازسازی اقتصادی و سازگاری اعتماد، حفاظت از حقوق بشر، شامل نظارت و مشاهده انتخابات را انجام می‌دهد.
 • هماهنگی طرح‌ریزی، تدوین، تأمین مالی، اجرا، ترویج، پایش و ارزیابی برنامه‌های بین‌المللی و فوق‌المللی در بخش‌های مختلف را برعهده دارد.
پیش نیازها
CefrB2
IELTS
CefrB2
Trinity College London
OverallISE II
Trinity College London
CefrB2
Cambridge ESOL examination
OverallB2 First
Cambridge ESOL examination
CefrB2
ETS - TOFEL IBT
Overall80
ETS - TOFEL IBT
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
علوم سیاسی
روابط بین الملل

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name