sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

محاسبات علمی و داده فشرده | Scientific and Data Intensive Computing

دانشگاه تریسته

رتبه 661 
ایتالیا, تریسته 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

بررسی اجمالی دوره

برنامه کارشناسی ارشد درزمینه محاسبات علمی و داده فشرده به‌منظور آماده‌سازی متخصصانی طراحی‌شده است که توانایی مواجهه با چالش‌های حیاتی در جامعه دیجیتال را دارند. این متخصصان قادر به فعالیت در حوزه‌های مهمی مثل علم و مهندسی محاسبات، دوقلوی دیجیتال، محاسبات با کارایی بالا و محاسبات داده‌های فشرده را دارند.

این برنامه با ترکیب دانش مدل‌سازی کلاسیک با دانش محاسبات با کارایی بالا و روش‌های نوین مدیریت و تحلیل داده‌ها، فرصت‌های شغلی گسترده‌ای را فراهم می‌کند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در مراکز تحقیق، توسعه و طراحی، سازمان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های خدماتی، شرکت‌های مشاوره و ... استخدام شوند. همچنین این دانشآموختگان درزمینه‌های فناوری علمی، آزمایشگاه‌های محاسباتی، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پردازش داده‌های حجیم، بانک‌ها، مؤسسات بیمه، شرکت‌های خدماتی و شرکت‌های مشاوره مستقل ایفای نقش میکنند.

این برنامه با ایجاد آمادگی روش‌شناختی بالا در سه حوزه اصلی، یعنی تجزیه و تحلیل داده‌ها و یادگیری ماشین، مدل‌سازی ریاضی و محاسباتی، و علوم کامپیوتر، با تمرکز ویژه ‌بر محاسبات با کارایی بالا و توزیع‌شده، دانشجویان را پرورش میدهد.

فرصت‌های شغلی

کارشناس علوم و مهندسی مبتنی بر شبیه‌سازی

توسعه فناوری‌های دیجیتال برای مدیریت داده‌ها و محاسبات فشرده، علم و مهندسی مبتنی بر شبیه‌سازی را توسعه داده است. این زمینه متخصصان را در طراحی و تجزیه و تحلیل درون سیلیکونی با استفاده از تکنیک‌های یکپارچه‌سازی و بهینه‌سازی داده‌ها، به‌منظور ایجاد همزاد دیجیتال چرخه عمر محصولات و خدمات، پرورش می‌دهد.

کارشناس محاسبات با کارایی بالا و داده فشرده

فارغ‌التحصیلان محاسبات علمی و داده فشرده، توانایی استفاده از سیستم‌های محاسباتی با کارایی بالا و مدیریت داده‌های حجیم را دارا هستند. به‌ویژه، آن‌ها در ایجاد، مدیریت و بهره‌برداری از سیستم‌های موازی را به‌عنوان شتاب‌دهنده برای مدل‌سازی با کارایی بالا و تجزیه و تحلیل داده‌ها صاحب تخصص هستند.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name