sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
banner_image

علم داده و هوش مصنوعی | Data Science and Artificial Intelligence

دانشگاه تریسته

رتبه 661 
ایتالیا, تریسته 
اپلیکیشن فی رایگان
شهریه ترم رایگان
ترم ورودی ترم پاییز
تعداد واحد120
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد
مدت زمان (سال)2
پکیج ها
مشاور ها
توضیحات کلی

بررسی اجمالی دوره

برنامه کارشناسی ارشد بین‌المللی درزمینه علم داده و هوش مصنوعی، دو حوزه کلیدی تحول دیجیتال یعنی علم داده و هوش مصنوعی را به طرز منحصربه‌فردی ترکیب می‌کند. این ترکیب تمرکز بر موضوعات علمی ازجمله موضوعات مرزی و کاربردها در صنعت، اقتصادی-اجتماعی و پزشکی را شامل می‌شود. این برنامه به‌تناسب با دنیای تجارت و تحقیقات، ترکیبی از آموزش و کاربردهای عملی درزمینه‌های مرتبط را ارائه می‌دهد.

برنامه کارشناسی ارشد، تحت نظارت دانشگاه تریست، با همکاری مدارس آموزش ویژه، سازمان‌های تحقیقاتی و شرکت‌ها در منطقه تریست و منطقه FVG به اجرا درآمده است. این برنامه تحصیلی به افراد زیادی درزمینه دیجیتالی‌سازی جامعه و صنعت، آموزش می‌دهد، به نحوی که آن‌ها قادر به ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا استخدام در مراکز تحقیقاتی، توسعه و طراحی دولتی یا خصوصی، به‌عنوان‌مثال، شرکت‌های تولیدی، مالی-بیمه‌ای، خدماتی و مشاوره‌ای، می‌شوند.

این برنامه، پیشینه روش‌شناختی مناسبی در سه زمینه برای دانشجویان ارائه می‌دهد: یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، مدل‌سازی ریاضی-آماری، محاسبات فشرده و فناوری اطلاعات.

فرصت‌های شغلی

کارشناس یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

کارشناسان این حوزه مسئولیت طراحی، توسعه، پیاده‌سازی و نگهداری سیستم‌های هوش مصنوعی، به‌خصوص سیستم‌های یادگیری ماشین، را بر عهده‌دارند. مثال‌هایی از این سیستم‌ها شامل: سیستم‌های پشتیبانی تصمیم، سیستم‌های توصیه، سیستم‌های بهینه‌سازی و برنامه‌ریزی، دید مصنوعی، پردازش زبان طبیعی، سیستم‌های اتوماسیون و ... هستند. زمینه‌های کاربردی نیز شامل تولید، پزشکی، رشد پایدار و تغییرات آب و هوا، بیمه و امور سرمایهگذاری دی، زیرساخت‌های هوشمند (شهرهای هوشمند، شبکه‌های هوشمند)، اتوماسیون خانگی، امنیت و سرگرمی است.

کارشناس داده‌ها

این متخصصان مسئولیت مدیریت مجموعه داده‌های بزرگ، استفاده از روش‌های محاسباتی، آماری و یادگیری ماشینی مناسب برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، استخراج و تجسم اطلاعات، همکاری با متخصصان دیگر برای حل مسائل پیچیده و ایجاد هماهنگی بالا در محیط کار را به عهده میگیرند. حوزه‌های کاربردی نیز شامل هوش تجاری، شهرهای هوشمند، توسعه پایدار، سلامت هوشمند، فین‌تک، بیمه و تولید هوشمند می‌باشد.

پیش نیازها
معدلبدون محدودیت
 
حداکثر گپ تحصیلی (سال)بدون محدودیت
 
رشته های مجاز
بدون محدودیت

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name