sanagiti-logoمهاجرت تحصیلی به ایتالیادانشگاه هاخدمات ساناگیتیدرباره ماجست و جو
شهر کاتانیا ایتالیا

کاتانیا

زبان ایتالیایی
میانگین خرج در ماه 700 یورو
دانشگاه1
پکیج ها
مشاور ها
رشته ها
دانشگاه ها
توضیحات کلی

شهر کاتانیا ایتالیا

شهر کاتانیا در منطقه سیسیل، در جنوب ایتالیا است. این شهر کوه‌پایه کوهِ اتنا (Etna) و در خط ساحلی شرقی سیسیل واقع شده است. شهر توسط سیسیل‌ها بنا شد که بعدها طعم و بوی فرهنگ ملت‌های مختلف را به خود گرفت. رومی‌ها، اسپانیایی‌ها اعراب و نورمن‌ها همگی ردپایی از خود در معماری، فرهنگ و هنر شهر کاتانیا از خود به جا گذاشتند. بخاطر وجود کوه آتشفشان اتنا، خاک این کوه در اطراف شهر کاتانیا باعث حاصلخیز شدن خاک شهر و در نتیجه کشاورزی پررونق شده است. باغ‌های انگور، زیتون، و مرکبات و فضای سبز در گوشه و کنار شهر، سبب شده کاتانیا چشم‌انداز زیبایی داشته باشد.

شهر دارای بازار ماهی معروف (La Pescheria) است که در آن می‌توان صیدهای تازه از دریای ایونی و آشپزی و پخت ماهی به روش‌های مختلف در کنار خیابان را مشاهده کرد. از دیدنی‌های شهر کاتانیا می‌توان به تئاتر، خانه اپرا، قلعه، قصر، میدان اصلی شهر و کلیسای جامع شهر اشاره کرد که هرکدام تجربه‌ای منحصر به فرد را شامل می‌شوند.

تاریخچه شهر کاتانیا

همانطور که در ابتدا گفته شد، شهر کاتانیا ایتالیا توسط مردم بومی که به آنها سیسیل می‌گفتند بنا شد و بعدها توسط یونانیان استعمار شد. البته این استعمار باعث شد شهر کاتانیا به یک مرکز فرهنگی و تجاری مهم تبدیل شود. معماری یونانیان باستان را می‌توان در معابد، تئاترها و برخی ساختمان‌های شهر مشاهده کرد. در قرن سوم قبل از میلاد شهر کاتانیا تحت سلطه رومیان در آمد. این سلطه سبب شد شهر توسعه یابد و نقش بندری آن پررنگ‌تر شود و به یک مرکز تجاری قدرتمند تبدیل شود. تحت حاکمیت رومیان، شهر کاتانیا رونق گرفت و زیرساخت‌های آن، از جمله قنات‌ها و آمفی‌تئاترها، پیچیده‌تر شد.

سقوط امپراتوری روم سبب شد حاکمیت‌ها و ملت‌های مختلفی بر این شهر تسلط یابند. هر حاکمیت فرهنگ و سبک خاص خودش را به همراه داشت و هرکدام به نحوی باعث رشد و پیشرفت شهر کاتانیا شدند و نقش بسزایی در فرهنگ و معماری شهر کاتانیا داشتند.

بین قرن‌های 16 و 18، شهر کاتانیا با چالش‌های متعددی روبرو بود. این شهر فوران‌های آتشفشانی مخربی را از کوه اتنا تحمل کرد و تقریبا همه‌ی شهر پس از زلزله سال 1693 بازسازی شد. بازسازی بعدی سبک باروک را معرفی کرد که بسیاری از جذابیت‌های معماری فعلی کاتانیا مدیون همین سبک باروک است.

امروزه کاتانیا شاهد رشد و توسعه چشمگیری است و در حال حاضر به عنوان یک مرکز تجاری و فناوری جلوه می‌کند. گسترش و پیشرفت دانشگاه، مناظر فرهنگی و معماری و بهبود اقتصاد شهر کاتانیا، همگی سبب شده این شهر بهتر از قبل در جامعه جهانی شکوفا شود.

جمعیت شهر کاتانیا ایتالیا

بر اساس آخرین اطلاعات موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT)، تا ابتدای سال 2023 (1<sup>st</sup> January 2023) جمعیت شهر کاتانیا 298762 نفر ثبت شده است.

طبق آمار (ISTAT) 154981 نفر از جمعیت این شهر را بانوان و 143781 نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

تعداد دانشگاه‌های شهر کاتانیا ایتالیا

شهر کاتانیا در ایتالیا دارای دانشگاه کاتانیا و دو موسسه AFAM (آموزش عالی در هنر و موسیقی) است. این نشان می‌دهد که کاتانیا علاوه بر تاکید بر آموزش عالی، تمرکز ویژه‌ای بر هنر و موسیقی دارد و ترکیبی از اولویت‌های دانشگاهی و فرهنگی را به نمایش می‌گذارد.

تعداد دانشجویان شهر کاتانیا

طبق گزارش جامع ارائه‌شده توسط USTAT برای 2022/2021 شهر کاتانیا ایتالیا در مجموع 40188 دانشجو دارد. از این تعداد، 607 دانشجو بین‌المللی هستند. این نشان می‌دهد که در حالی که شهر کاتانیا عمدتاً به دانشجویان محلی پاسخ می‌دهد، دانشجویان بین‌المللی را نیز جذب می‌کند.

متوسط هزینه‌های زندگی در شهر کاتانیا

بر اساس گزارش ISTAT ایتالیا، متوسط هزینه‌های زندگی (ماهانه) در سال 2023 به شرح زیر است:

 • اجاره اتاق دو نفره: 200 تا 300 یورو
 • اجاره اتاق یک نفره: 300 یورو به بالا (بسته به منطقه شهر، قیمت‌ها متفاوت است)
 • مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی: 134.3 یورو
 • تنباکو و نوشیدنی‌های الکلی: 116.6 یورو
 • پوشاک و کفش: 115.1 یورو
 • آب و برق و گاز و سایر خدمات: 158.5 یورو
 • اثاثیه: 112.6 یورو
 • سلامت: 100.5 یورو
 • حمل و نقل: 122.6 یورو
 • تفریح و فرهنگ: 105.3 یورو
 • آموزش و پرورش: 74 یورو
 • رستوران و هتل‌ها: 114.3 یورو
 • کالاهای متفرقه: 114.1 یورو

این آمار توسط سایت آمار ملی ایتالیا ثبت شده است.

نرخ بیکاری شهر کاتانیا ایتالیا

طبق گزارش سایت موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT)، نرخ بیکاری در سال 2020 در شهر کاتانیا برای بازه‌های مختلف سنی به شرح زیر است:

 • بازه 24-15: در این بازه نرخ بیکاری کلی 46.5% بوده است. برای مردان 41.4% و برای زنان 57.9% ثبت شده است.
 • بازه 34-25: در این بازه نرخ بیکاری کلی 24.6% بوده است. برای مردان 24.4% و برای زنان 25.0% ثبت شده است.

متوسط درآمد در شهر کاتانیا

طبق آمار منابع معتبر، متوسط حقوق ماهانه در شهر کاتانیا 1608 یورو است. این رقم بینشی از شرایط اقتصادی و استانداردهای زندگی بالقوه شهر ارائه می‌دهد.

تعداد فرودگاه‌های شهر کاتانیا

شهر کاتانیا توسط فرودگاه Fontanarossa، واقع در 5 کیلومتری مرکز شهر و از طریق حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است.

دانشگاه‌ها

AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAA

مشاوران و راهنمایان تحصیلی

Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name
Fake data
Fake data for name