اعزام دانشجوی پزشکی به ایتالیا ، رؤیای صادقه پزشکی

پزشکی یکی از پرمخاطب‌ترین رشته‌های حال حاضر در دنیا می‌باشد. این رشته به دلیل وجود طرفداران بسیار، در اغلب دانشگاه‌های دنیا تدریس می‌شود. ایتالیا، به‌عنوان 10 کشور برتر اروپایی در این زمینه، سالانه میزبان خیل عظیمی از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های با اصالت و قدیمی این کشور است. ما در موسسه ساناگیتی همراه شماییم تا با شرح وضعیت تحصیل و اعزام دانشجوی پزشکی به ایتالیا ، برترین دانشگاه را برای رسیدن به رؤیاهایتان بیابیم.

پزشکی در ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا از سال 2009 به فکر ارائه رشته پزشکی به زبان انگلیسی افتاده و آن را در برنامه دانشگاهی خود گنجانده تا دانشجویان بیشتری را از سراسر جهان جذب نمایند. دانشگاه‌های پیشتاز در این زمینه، دانشگاه پاويا، پس‌ از آن میلان و دانشگاه‌های رم و ناپل بودند که هم‌اکنون نیز جز برترین دانشگاه‌های پزشکی، در این زمینه می‌باشند. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره‌های پزشکی در دنیا می‌باشد که متقاضیان بسیاری از تمام دنیا حتی از کشورهای کانادا و آمریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور می‌شوند؛ زیرا برخلاف کشورهای آمریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

دلایل ادامه تحصیل در رشته پزشکی ایتالیا

دلایل بسیاری برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور وجود دارد که تنها بخشی از آن‌ها می‌تواند شما را ترغیب به ادامه تحصیل با استفاده از وکیل خوب در مشهد در این رشته پرمخاطب و این کشور زیبا بنماید. ایتالیا به‌عنوان کشوری که جز برترین کشورها در زمینهٔ جذب توریست تحصیلی است، می‌تواند انتخاب خوبی برای شما عزیزان باشد که می‌توان به عوامل ذیل اشاره کرد.

 1. دورهاي پزشکی در ایتالیا کاملاً به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و دوره زبان ایتالیایی در کنار آن ارائه خواهد شد تا بتوانید در صورت علاقه‌مندی، این زبان را نیز بیاموزید و زمینه را برای اشتغال خود در این کشور فراهم آورید.
 2. دانشگاه‌هایی با قدمت 500 سال دوره‌های پزشکی را در ایتالیا ارائه می‌کنند که جزو باسابقه‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا هستند. این دانشگاه‌ها با بهره‌مندی از اساتید باسابقه، زمینه را برای افزایش علم دانشجویان خود فراهم می‌آورند.
 3. به‌عنوان آزمون ورودی تنها یک آزمون IMAT را خواهید گذراند که امکان دادن تست مذکور در بیش از 20 شهر دنیا وجود دارد. مصاحبه و آزمون ورودی دیگری وجود نخواهد داشت. آزمون ايمت به زبان انگلیسی بوده و هزینه بسیار کمی دارد. این آزمون راه ورود شما به دانشکده‌های پزشکی ایتالیا بوده و تنها با پشت سر گذاشتن آن می‌توانید نیمی از مسیر موفقیت خود را طی نمایید.
 1. شهریه دوره پزشکی ایتالیا بسیار پایین و امکان استفاده از بورسیه دولت ایتالیا هم وجود دارد. دولت ایتالیا همواره به همراهی با دانشجویان معروف بوده است. این کشور با در نظر گرفتن بورسیه‌های متفاوت و ایجاد زمینه برای اشتغال و کسب درآمد دانشجویان خود، سعی بر کمک مالی به آن‌ها داشته تا بتوانند فارغ از مباحث مالی، با خیال راحت به ادامه تحصیل بپردازند.
 2. مدرک پزشکی ایتالیا در کل دنیا و کشور ایران مورد تائید است و حتی بدون هیچ آزمونی می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در کل اروپا و انگلستان فعالیت کنید. این مسئله یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشکده‌های پزشکی در ایتالیا است؛ زیرا بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی در برخی کشورها، مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نبوده و دانشجویان نمی‌توانند از دسترنج سالیان سال زحمت خود بهره برند. به همین دلیل دقت در انتخاب دانشگاه‌های مطرح و مورد تائید یکی از دغدغه‌های ما و همکارانمان در موسسه سانا گیتی برای اعزام دانشجوی پزشکی به ایتالیا می‌باشد.
 3. فرهنگ، غذا، طبیعت زیبا، آب و هوا خوبی که در ایتالیا وجود دارد موجب جذب دانشجو از سرتاسر دنیا گردیده است. فرهنگ غنی مردمان این کشور و داشتن جذابیت‌های گردشگری، دانشجویان را ترغیب به انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد تحصیلی می‌کند.
 4. دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برگزار می‌شود. به‌طور مثال دانشگاه پاويا دوره مشترک و منظمی با آمریکا دارد. این مسئله موجب گشته است که سطح علمی دانشگاه‌های این کشور روزبه‌روز بالا رفته و نتایج خوبی از این نوع همکاری‌ها به دست آید.
 5. براي ورود به دوره پزشکی در ایتالیا، در تمامی دانشگاه‌های ایتالیا، ظرفیت‌های مشخصی برای دانشجویان غیراروپایی وجود دارد که شانس پذیرش در دانشگاه را برای افراد بالا می‌برد.

شهریه تحصیل در دورهاي پزشکی در ایتالیا 

شهریه در دانشگاه‌های ایتالیا بر اساس درآمد خانوار تعریف می‌شود، معمولاً متقاضیان ایرانی شهریه حدود 500 يورو در سال را پرداخت می‌کنند. همچنین تمام متقاضیانی که از نظر مالی توان پرداخت هزینه زندگی را نداشته باشند می‌توانند از بورسیه استاني ایتالیا استفاده کنند که این مسئله خود عاملی برای اعزام دانشجو و تحصیل در ایتالیا می‌باشد.

مهم‌ترین دانشگاه‌های پزشکی ايتاليا، رنک و ظرفیت پذیرش آن‌ها

ظرفیت مناسب دانشگاه‌های ایتالیا جهت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی از سراسر دنیا موجب گردیده است تا شانس افراد برای قبولی و اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها بالا رود. دانشگاه‌های ایتالیا هریک ظرفیت خاصی برای جذب دانشجویان خارجی در نظر می‌گیرند تا زمینه برای تحصیل راحت و بی‌دردسر آنان فراهم شود.

 1. دانشگاه میلان، رنک 1 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 51 نفر
 2. دانشگاه باری، رنک 19 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 351 نفر
 3. دانشگاه پاويا، رنک 9 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 201 نفر
 4. دانشگاه ساپينزا، رنک 3 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 101 نفر
 5. دانشگاه تور ورگاتارم، رنک 10 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 195 نفر
 6. دانشگاه دوم ناپل، رنک 11 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 298 نفر
 7. دانشگاه ناپل فدریکو، رنک 8 در ایتالیا با ظرفیت پذيرش 201 نفر

خلاصه مطلب

پزشکی، رشته‌­ی رؤیایی اکثر ما می‌باشد که همواره از کودکی به آن علاقه‌مند بوده‌ایم اما شاید نتوانسته‌ایم از سد کنکور گذر کنیم و یا زمینه برای تحصیل ما فراهم نبوده است. اما می‌توان شانس خود را در جایی خارج از ایران امتحان کرد. ایتالیا، کشوری که زمینه‌های مساعد زیادی برای تحصیل پزشکی دارد، کشور مناسبی برای اکثر دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و  اعزام دانشجوی پزشکی به ایتالیا است.

این کشور با در نظر گرفتن بورسیه‌های مناسب تحصیلی و اجازه اشتغال به دانشجویان زمینه را برای رفاه آنان فراهم آورده است. آزمون آسانی که این کشور برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی برگزار می‌نماید، ایمت نام داشته و بسیاری از دانشجویان ایرانی موفق به پشت سر گذاشتن آن شده‌اند. لذا اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارید، می‌توانید کشور ایتالیا را به‌عنوان اولویت خود برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب نمایید. ما در موسسه ساناگیتی آماده ارائه هرگونه خدمات تحصیلی و  اعزام دانشجوی پزشکی به ایتالیا برای رسیدن شما به آرزوی دوران کودکی‌تان هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا