در سالیان اخیر، مهاجرت پزشکان به آلمان رواج زیادی پیدا کرده است و علت اصلی آن هم نیاز شدید آلمان به نیروی کار ماهر پزشکی و همچنین درآمد و شرایط خوب زندگی پزشکان در کشور آلمان است.

در حال حاضر، کشورهایی مانند آمریکا،کانادا و نیوزیلند شرایط بسیار سختی برای مهاجرت پزشکان در نظر گرفته اند و عملا” حتی بعد از گذراندن امتحانات متعدد ، شانس کمی برای ورود به عرصه پزشکی و طبابت در این کشور ها وجود دارد. این در حالی است که آلمان به دلایل مختلف از جمله سن بالای جمعیت و همچنین تعداد اندک پزشکان نسبت به جمعیت، نیاز زیادی به پزشکان ، پرستاران و بسیاری دیگر از رشته های درمانی دارد و شرایط پذیرش آن به مراتب آسانتر از سایر کشورها است.

در این راستا ساناگیتی مفتخر به اعلام است که با همکاری یکی از مطرح‌ترین کمپانی‌ های کشور آلمان Carl Duisburg و به عنوان نماینده رسمی این شرکت در ایران فعالیت رسمی خود را در این زمینه آغاز کرده است. با توجه به اطلاعات کم و ناقص در زمینه ‌‌تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در کشور آلمان و پیچیدگی این پروسه و سردرگمی پزشکان عزیز ، از این پس میتوانید صفر تا صد پرونده خود را با خیالی راحت و آسوده به ساناگیتی بسپارید .
آیا شما قصد دارید تا پروانه پزشکی دائم کشور آلمان را اخذ کنید و در این کشور مشغول به کار شوید و یا در دوره تخصص پزشکی شرکت کنید؟ ما آماده هستیم تا شما را در مواجه با کلیه چالش ها و نیاز های شما در این مسیر راهنمایی و پشتیبانی کنیم تا بتوانید به راحتی و با کمترین دغدغه با هدف خود برسید. ما برای شما یک پکیج کامل جهت دریافت پروانه دائم پزشکی در کشور آلمان آماده کرده‌ایم :

مدارک لازم برای دریافت پذیرش پزشکی آلمان

کامل کردن فرم مربوطه

مدرک دیپلم دبیرستان​

رزومه کامل به همراه عکس *​

کارنامه تحصیلی **​

مدرک دانشنامه و پایان طرح​

پروانه پزشکی ***​

مدارک مربوط به دوره های کارآموزی، کاروزی و سایر دوره های آموزشی گذرانده شده ( در صورت وجود ) ​

توصیه نامه (‌ در صورت وجود )​

مدرک زبان آلمانی ( در صورت وجود ) ****​

* رزومه حتما باید با امضا و بدون هیچ‌گونه فاصله زمانی و به همراه توصیه‌نامه‌های مربوط به دوران تحصیل و تجربیات کاری باشد.
** شامل نمرات، موضوع دروس و تعداد ساعت هر درس، دوره استاژری و اینترنی
*** این پروانه را می‌توانید از وزارت بهداشت و یا سازمان نظام پزشکی دریافت کنید.
**** ارائه مدرک زبان برای انجام مراحل ابتدایی نیازی نیست اما توجه داشته باشید که برای گذراندن دوره کارورزی در کشور آلمان نیاز به مدرک C1 زبان آلمانی می‌باشد

توجه داشته باشید مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود اما در ابتدا نیازی نیست تا مدارک دارای ترجمه رسمی باشد.