موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد، بال پرواز به قاره سبز

قاره اروپا با داشتن سابقه‌ای بسیار طولانی در آموزش آکادمیک، مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل می‌باشد. این قاره مکان قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا است. قدیمی‌ترین دانشگاه جهان یعنی دانشگاه بولونیای ایتالیا، در سال 1088 در این قاره بناشده است. حال موسسه ساناگیتی، موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد ،شمارا به خواندن این مقاله دعوت می‌کند.

این قاره همچنین با داشتن مساحتی حدوداً 10 کیلومترمربع و جمعیتی بالغ‌بر 730 میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین و همچنین ثروتمندترین قاره جهان می‌باشد. دانشجویان مشتاق به تحصیل، همه‌ساله از سرتاسر جهان ازجمله کشورهای امریکا، کانادا، استرالیا و همچنین کشورهای امریکای جنوبی، به اروپا سفرکرده و این قاره را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب می‌کنند.

آمار نشان می‌دهد که سالانه چیزی بالغ‌بر یک و نیم میلیون نفر برای تحصیل به اروپا مهاجرت کرده و در دانشگاه‌های مختلف و در کشورهای متفاوت مشغول علم‌آموزی می‌شوند.

موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد بسیار زیاد است اما ما در موسسه ساناگیتی همه‌ساله تعداد بسیار زیادی از دوستان مشتاقمان را برای تحصیل روانه میدان‌های بزرگ‌تر علمی کرده و به این امر افتخار می‌کنیم تا قایقی برای رسیدن به ساحل امن علمی آن‌ها بوده‌ایم.

چرا اروپا؟

سوال اساسی این است که مزیت‌های تحصیل در اروپا که باعث شده تا دانشجویان رویایی تحصیل در این قاره را داشته باشند،چیست؟با هم به بررسی ده دلیل اصلی این موضوع می‌پردازیم.

بالا بودن کیفیت آموزشی در این قاره

بسیاری از کشورهای اروپایی حداقل دارای یک دانشگاه برتر درزمینه‌های علمی و فرهنگی در سطح جهان می‌باشند. وجود دانشگاه‌های برجسته در اروپا موجب گشته است تا این قاره سبز مقصد بسیاری از افراد باشد. اکثر دانشگاه های این قاره، رتبه‌ای زیر 500 در رنکینگ جهانی دارند که این آماری، خیره‌کننده و چشم‌گیر است.

بالا بودن کیفیت زندگی در این قاره

 بالا بودن سطح رفاه مردم، ارزش بالای پول، تورم مهارشده و وجود شغل و درامد مناسب برای افراد موجب گشته است تا این قاره جزء برترین‌ها بوده و هدف بسیاری از افراد چه برای تحصیل و چه اقامت دائم گردد. اقدامات اتحادیه اروپا در راستای یکسان‌سازی قوانین در اروپا و ایجاد اروپای واحد موجب سهولت در زندگی و بالا رفتن سطح کیفیت و استاندارد آن گشته است.

 

رایگان بودن تحصیل در این قاره با مشورت با متخصصین موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد

از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مسائل برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا، رایگان بودن یا پایین بودن هزینه تحصیل در آن قاره است. تحصیل در کشورهایی همچون اتریش، المان، فرانسه، نروژ به‌صورت کاملاً رایگان بوده و کشورهایی همچون سوئد، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال، هزینه بسیار کمی از دانشجویان دریافت می‌نمایند به‌طوری‌که به‌هیچ‌عنوان، دانشجو متحمل سختی و مشقت زیادی نمی‌شود.

وام و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان مستعد

 کشورهای اروپایی برای جذب دانشجو در دانشگاه‌های خود و استفاده از استعداد آن‌ها درزمینه‌های مختلف، به ارائه خدمات متفاوتی ازجمله دادن وام و کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورس روی آورده‌اند. این اقدامات موجب گشته است تا بسیاری از دانشجویان، دانشگاه‌های اروپایی را به تحصیل در کشورهای پیشرفته‌ای همچون کانادا و امریکا ترجیح دهند.

تنوع زبان تدریس در دانشگاه‌های اروپایی

اتحادیه اروپا در جهت یکسان‌سازی زبان و ایجاد زبان مشترک، زبان انگلیسی را برای سهولت در ارتباط میان افراد با ملیت‌های متفاوت را پیشنهاد داده است. لذا اکثر دانشگاه‌های اروپایی از کشورهای متفاوت، اقدام به تدریس به زبان انگلیسی می‌نمایند. اما در این میان امکان تدریس به زبان بومی آن کشور نیز برای دانشجویان وجود دارد و مسلط بودن به آن زبان می‌تواند به دانشجو درزمینه اخذ بورس، یافتن شغل مناسب و بالا بردن سطح استاندارد زندگی کمک نماید.

بسیاری از دانشگاه‌های فعال در کشورهای اسپانیا، المان، ایتالیا و فرانسه، علاوه بر انگلیسی، این امکان را برای دانشجویان خارجی فراهم آورده‌اند تا با زبان بومیان کشور نیز علم‌آموزی کند.

عدم نیاز به مدرک زبان در اکثر کشورهای اروپایی

بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی، متقاضیان را مجبور به اخذ مدرک زبان انگلیسی نمی‌کنند بلکه این امکان را برای آنان فراهم می‌آورند تا در صورت نیاز، همراه با یادگیری دروس اصلی به کلاس زبان رفته و مدرک موردنیاز را اخذ نمایند. برخی از کشورها نیز قبل از برگزاری دوره دروس اصلی، پیش‌نیازی برای یادگیری زبان و اخذ مدرک برای دانشجویان خارجی در نظر می‌گیرند.

تنوع در رشته‌ها در دانشگاه‌های اروپایی

همان‌طور که تصور می‌شود، بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی اقدام به تدریس دروسی می‌کنند که سالیان بعد به دانشگاه‌های کشورهای درحال‌توسعه ازجمله کشور ما وارد می‌شود. لذا اعزام دانشجویان کوشا و مستعد برای فراگیری علوم کمتر شناخته‌شده موجب رشد و رونق علم در کشور خواهد شد.

صدها رشته مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های فرصت مطالعاتی برای دانشجویان وجود دارد که دانشجو را با شاخه‌های جدیدی از علم آشنا می‌کند.

مشورت با متخصصین موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد موجب می‌گردد تا متقاضی بهتر از قبل، استعدادهای خود را شناخته و با توجه به آن اقدام به انتخاب رشته دانشگاهی و دانشگاه برتر در آن زمینه کند.

امکان اشتغال در حین تحصیل

بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی امکان کار نیمه‌وقت در حین تحصیل را برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند تا کمک‌خرجی برای زندگی شخصی‌شان باشد. مدت‌زمان اشتغال از 20 الی 27 ساعت در هفته متغیر است و یافتن شغل مناسب، ارتباط نزدیکی با میزان توانایی و تسلط افراد به زبان، مهارت و روابط اجتماعی آنان دارد.

مشورت با متخصصین موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد می‌تواند شما را برای یافتن شغلی متناسب با شأن، مهارت و دانش شما یاری نماید.

امکان دریافت ویزای همراه برای دانشجویان

بسیاری از کشورهای اروپایی این امکان را برای دانشجویان خارجی خود فراهم می‌آورند تا بتوانند خانواده خود ازجمله زن و فرزندشان را با خود همراه کنند. اخذ ویزای همراه همواره با پیچیدگی‌هایی همراه است اما فرصت خوبی است تا با اطمینان خاطر و بدون نگرانی بابت خانواده خود، به تحصیل بپردازید.

جذب آسان در مؤسسات بین‌المللی و بازار جهانی

دانشگاه‌های اروپایی به دلیل داشتن اساتید برتر در حوزه خود و خروجی بسیار مناسب دانشجویانش، زبانزد در تمام جهان می‌باشد. کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که باوجود تحصیل در کشورهای اروپایی، جذب بازار کار نشده و تلاش‌هایش، به ثمر ننشسته باشد.

عموماً افراد تحصیل‌کرده در کشورهای اروپایی، به‌محض برگشت به کشورهایشان وارد بازار کارشده و مزد زحماتشان را دریافت می‌کنند. در صورت اقامت در اروپا نیز به‌راحتی می‌توانید شغل دلخواهتان را درزمینه‌ای که در آن تخصص داشته و مسلط هستید، پیدا کنید.

با توجه به دلایل ذکرشده، می‌توان گفت از دیرباز تاکنون اروپا قاره محبوب افراد برای تحصیل، کار وزندگی بوده است. دانشگاه‌های اروپایی با در نظر گرفتن شرایط مناسب، این امکان را به وجود آورده‌اند تا برای مدت محدودی هم که شده، فضا و جو حاکم بر اروپا را از نزدیک لمس کنید.

همکاران ما در موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد (ساناگیتی)، آماده ارائه هرگونه خدمات برای اخذ پذیرش، اخذ ویزای تحصیلی، اخذ بورسیه، گرفتن نوبت سفارت و هماهنگی برای محل اسکان شما می‌باشند. همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن کانال ساناگیتی در آپارات،از اخبار روز مجموعه مطلع شوید. به ما اطمینان کنید تا نتیجه آن را در اروپا شاهد باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا