اعزام دانشجو در مشهد ، تحقق رؤیای دانشجویان

اعزام دانشجو در مشهد به خارج از کشور همواره دغدغه والدین، دانشجویان و همچنین دولت بوده است. بسیاری از خانواده‌ها، فرزندان خود را از سنین پایین برای تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان راهی دیار غربت کرده تا علاوه بر تجربه محیط علمی و اجتماعی جدید، علم مدنظر خود در شاخه‌های مختلف را نیز از برترین اساتید دنیا دریافت کنند. اعزام دانشجو در مشهد توسط موسسه ساناگیتی مبحثی است که چندوچون آن بیان خواهد شد.

اعزام دانشجو در مشهد ، حرف یا عمل؟

اعزام دانشجو در مشهد ، حرف یا عمل؟ مؤسسات اعزام دانشجو در مشهد مانند دیگر مؤسسات خدماتی، آماده خدمت رسانی در حوزه تخصصی خود درازای دریافت وجه هستند. مانند یک شرکت حقوقی که درازای دریافت پول از حق موکل خود حمایت می‌کند و یا مؤسسات خدمات نظافتی که مکان مدنظر شما را تمیز می‌کند. مؤسسات اخذ پذیرش نیز با عقد قرارداد با متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای حوزه تخصص موسسه دارند، آن‌ها را در مسیر اخذ پذیرش و یا بورسیه دانشگاه مدنظر همراهی می‌کنند. بسیاری از این مؤسسات به دلیل غیرمجاز بودن، پس از مدت‌ها دوندگی متقاضی، برگه‌ای را مبنی بر اخذ پذیرش می‌دهند که عموماً نیز جعلی می‌باشد و فرد زمانی متوجه این مسئله خواهد شد که ویزای او با مشکل روبرو شود. لذا پیشنهاد ما به شما این است که درصورتی‌که خود توانایی مکاتبه و اخذ پذیرش از دانشگاه را دارید، اقدامات لازم را انجام دهید و در غیر این صورت، انجام کار خود را به متخصصین حاضر در مؤسسات مورد تائید و مجاز بسپارید تا با خیالی راحت منتظر پاسخگویی کشور و دانشگاه موردعلاقه‌تان باشید. اعزام دانشجو در مشهد دارای پیچیدگی‌های خاصی است که انجام آن توسط فرد دارای تجربه می‌تواند مسیر را تا حدودی هموار کند. پیگیری نامه‌ها، مکاتبات و ارسال مدارک و اخذ بورس از جمله مسائلی است که باید آن را مدنظر قرارداد. از جمله مهم‌ترین مزایای مؤسسات اعزام دانشجو در مشهد ، ارائه کمک و مشاوره به فرد متقاضی برای انتخاب دقیق‌تر دانشگاه و رشته و همچنین ارسال کامل و به‌ موقع مدارک است. در بسیاری از مواقع، افراد در روزهای پایانی قصد اقدام برای تحصیل در خارج از کشور را پیدا می‌کنند که در این موقعیت به دلیل داشتن زمان کم بهتر است تا امورات کار خود را به کاردان سپرده و خیال خود را از هر جهت آسوده کنید.

بورس تحصیلی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

در حال حاضر معمولاً در سطح تحصیلات تکمیلی، دانشجویان از طرف دولت برای تحصیل به‌عنوان بورس به خارج از کشور فرستاده می‌شوند. بر اساس دستورالعمل اداره کل بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، نفرات اول تا سوم دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد، دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد برابر با آیین‌نامه انتخاب دانشجویان نمونه با تائید معاونت دانشجویی وزارت علوم یا معاونت آموزشی وزارت بهداشت، با داشتن کتاب تألیفی یا ترجمه‌شده درزمینه‌های علمی، داشتن حداقل یک مقاله چاپ‌شده در مجله‌های علمی-پژوهشی یا داشتن یک مقاله ISI، مخترعان و مکتشفانی که اختراع و یا اکتشاف آن‌ها در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی به ثبت رسیده باشد، افراد دارای رتبه اول تا سوم در جشنواره خوارزمی، فارابی و رازی، ارائه‌دهندگان پیشنهاد سبک‌های هنری کاربردی با تائید مربیان آموزشی و پژوهشی، می‌توانند در فراخوان بورس تحصیل خارج از ایران ثبت‌نام نمایند.

اخذ کمک از مؤسسات اعزام دانشجو در مشهد ، می‌تواند راه گشای شما در امر اخذ پذیرش، بورس و اقامت در کشور و دانشگاه مدنظرتان گردد. درخواست کمک از مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور، دیگر به امری رایج در بین خانواده‌ها و دانشجویان تبدیل‌شده است. استفاده از این مؤسسات می‌تواند علاوه بر راه گشا بودن، موجبات پسرفت دانشجو را نیز در پی داشته باشد. استفاده از مؤسسات مجاز که مورد تائید وزارت علوم نیز می‌باشند، می‌تواند تا حد زیادی راه را برای شما عزیزان هموار نماید اما بسیاری از مؤسسات با اخاذی و دریافت وجوه بالا و بی‌جهت از متقاضیان، تنها برای خود کیسه دوخته‌اند و کوچک‌ترین کمکی به داوطلبان تحصیل در خارج از کشور نخواهند کرد. این مؤسسات که تعداد آنها کم نیز نمی‌باشد، در سراسر ایران وجود دارند. ساناگیتی جزء مؤسسات مجاز برای ارائه مشاوره و اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به خارج می‌باشد که دارای کادری مجرب و باسابقه درخشان بوده است.

نحوه تشخیص اعتبار مؤسسات

نمی‌توان به ‌طور قطع از میزان اعتبار مؤسسات اعزام دانشجو در مشهد سخن گفت اما چند فاکتور نشان‌دهنده مجاز بودن این مؤسسات ازنظر حقوقی است. 1.     موسسه مذکور ثبت‌شده باشد و مدت مشخصی از زمان تأسیسشان گذشته باشد. 2.     دارای دفتر، آدرس و تلفن معتبر باشد. بسیاری از مؤسسات غیرمجاز تنها از طریق تلگرام و سایت‌های اینترنتی پاسخگوی متقاضیان خود می‌باشند. لزوماً تمامی مؤسساتی که به‌صورت اینترنتی فعالیت می‌کنند، غیرمجاز نمی‌باشند بلکه مؤسساتی که دارای دفتر و محل کار مشخص هستند، اطمینان خاطر بیشتری را به مخاطبین خود القا می‌کنند. 3.     موسسه‌ای که به‌صورت تخصصی در حوزه‌ای مشخص فعالیت می‌کند به نظر دارای اعتبار بیشتری می‌آید. به‌عنوان‌ مثال موسسه‌ای که تنها در رشته‌ای مشخص یا در کشوری مشخص تخصص دارد می‌تواند بهتر از همتایان خود پاسخگوی سؤالات جزئی مشتریان خود باشد. هرچند برخی از مؤسسات با دارا بودن محیطی گسترده و بهره‌مندی از متخصصین زیاد، آماده پاسخگویی در زمینه‌های مختلف و کشورهای متفاوت می‌باشند اما تعداد آن‌ها به‌اندازه انگشتان دو دست خواهد بود. اما تجربه نشان می‌دهد که مؤسسات معتبر حوزه فعالیت خود را در یک یا دو کشور قرار می‌دهند و به‌صورت تخصصی عمل می‌کنند. 4.     لیست اعلامی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، که هرساله منتشر می‌شود یکی از فاکتورهای اصالت موسسه اعزام دانشجو در مشهد می‌باشد. اعلام اسم موسسه در لیست انتشاریافته می‌تواند این اطمینان خاطر را به مخاطب دهد که با موسسه‌ای قانونی، در حال عقد قرارداد برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است.

شرط زبان در اعزام دانشجو از مشهد

بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم مهارت کافی در زبان انگلیسی یا زبان مورد نیاز کشور مقصد، از دریافت پذیرش دانشگاه مدنظرشان باز می‌مانند. لذا بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با مشورت با متخصصین خبره در این حوزه، زبان خود را قوی کرده تا هزینه مضاعف بابت کلاس‌های یادگیری زبان در خارج از کشور پرداخت ننمایید. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر در صورت کم بودن نمرات زبان دانشجویان، با دادن پذیرش، آن‌ها را ملزم به شرکت در کلاس‌های زبان در دانشگاه مقصد می‌نمایند که این روش نیز بسیار برافزایش سطح معلومات دانشجویان می‌افزاید. زندگی در محیطی که به زبان خارجه صحبت می‌کنند، خود متواند موجب یادگیری مضاعف گردد.

کار در کشور مقصد

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا که دارای امکانات گسترده می‌باشند، شرایطی را برای کار دانشجویان نیز فراهم می‌آورند. اکثر این دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن کاری مطابق شرایط دانشجویان خود، به رفع احتیاجات آنان کمک می‌کنند. انجام کار به مدت 27 ساعت در طول هفته، یکی از مزایای دانشگاه‌های برتر دنیا برای دانشجویان است که می‌توانند علاوه بر کسب درامد، به تجربیات خود در محیط جدید بیفزایند.

خدمات موسسه اعزام دانشجو در مشهد ساناگیتی

1.     اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان مطابق با رشته موردعلاقه و کشور موردپسند شما در مقطع کارشناسی 2.     اخذ پذیرش از برترین دانشگاه‌ها برای متقاضیان کارشناسی ارشد در کلیه رشته‌های تحصیلی و اخذ ویزا و خدمات ویزای جستجوی کار برای دارندگان مدرک فوق‌لیسانس 3.     اخذ پذیرش از کالج‌های خصوصی در کلیه رشته‌ها و گرایش‌ها 4.     اخذ پذیرش تحصیلی برای دانشجویان دکترا در کلیه رشته‌ها 5.     تنظیم انگیزه نامه توسط متخصصین باسابقه موسسه جهت ارائه به دانشگاه‌های مقصد 6.     تنظیم مدارک قبل از مصاحبه سفارت جهت اخذ ویزا 7.     پر کردن برگه‌های مخصوص سفارت برای مصاحبه 8.     رزرو هتل با قیمت مناسب برای روزهای اولیه و یا رزرو خوابگاه دانشگاه مقصد برای متقاضی 9.     رزرو بلیت با کمترین قیمت و امکانات مناسب برای متقاضی 10.   ارائه راهکار و راهنمایی برای باز کردن حساب بانکی کشور مقصد متقاضی 11.   راهنمایی اخذ بیمه دانشجویی برای متقاضی 12.   راهنمایی خرید لوازم اولیه برای زندگی در کشور مقصد 13.   ارائه مشاوره و راهنمایی برای ثبت‌نام در اداره اقامت محل زندگی 14.   ارائه مشاوره و راهنمایی برای تبدیل ویزای تحصیلی سه‌ماهه به ویزای یک‌ساله در اداره اقامت کشور مقصد موارد ذکرشده تنها بخشی از مسائل پیش رو برای کسب ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش دانشگاه‌های خارجی است. هماهنگی تمام این مسائل توسط فرد متقاضی که ممکن است تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشد با مشکل روبروست. لذا مشورت با افراد کاردان و یا سپردن کارها به ایشان می‌تواند تا حد زیادی از فشار ناشی از عدم آگاهی در خصوص قوانین و شرایط کشور مبدأ و مقصد بکاهد. لذا پیشنهاد ما به شما این است که حتی‌الامکان از متخصصین حاضر در موسسه اعزام دانشجو در مشهد سانا گیتی مشورت لازم را اخذ نمایید.

خلاصه مطلب

وجود شرایط متفاوت دانشگاه و کشورهای خارجی موجب گردیده است تا بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور با مشکلات عدیده روبرو گردند. لزوم آشنا بودن با زبان کشور مقصد و داشتن مدرک زبان موجب گردیده است تا بسیاری از دانشجویان از اخذ ویزای تحصیلی منع گردند. بالا بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی یکی دیگر از دغدغه‌های افراد است. لذا مشورت با مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور از بدیهیات است تا حداقل اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در خارج از کشور داشته باشید. ما در موسسه ساناگیتی تا لحظه جای‌گیری شما در کشور آرزوهایتان، همراه شماییم. فشارهای ناشی از اخذ پذیرش ویزای تحصیلی‌تان را بر دوش ما بگذارید.همچنین می‌توانید جهت دیدن کیفیت مدارس و دانشگاه ها و معرفی آن ها کانال آپارات ساناگیتی را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا